חברות ההשמה – כל היתרונות בלעבוד עם חברות השמה מקצועניות

חברות השמה – אילו חברות השמה ימקסמו את סיכוייך בחיפוש עבודה?

נורית אגמי בכירים, הייטק, השמה, חיפוש עבודה, קריירה השאירו תגובה

חברות השמה מקצועניות שבאמת עוזרות בחיפוש עבודה ובמיוחד בתחום הייטק ובכירים –

מדוע הן מקפיצות את המועמדות שלך?

הערך של חברות השמה מקצועניות לא יסולא בפז ובהמשך יש פירוט נרחב בנושא. הרעיון הכללי הוא שחברות השמה מייצרות לך המועמד יתרון עצום לעומת מועמדים שמגיעים מאפיקים אחרים – בין אם הם פנו ישירות או אפילו הגיעו דרך מבצעי חבר מביא חבר.
ככל שמדובר במשרות לבכירים ו/או עובדים שמתוגמלים בצורה גבוהה, אז הערך הגבוה של חברות השמה מקצועניות מתגלה.
מדוע החשיבות גדלה כאשר מדובר במשרות של בכירים ו/או משרות הייטק?
מפני שכאשר מדובר במשרות בכירים ובמשרות מתגמלות ששכר גבוה בצידן כגון בסקטור ההייטק, אזי תהליך הגיוס ארוך יותר.
תהליך גיוס ארוך יותר יכול להיות גם בכמות השלבים וגם באורך הזמן.

ככל שתהליך גיוס יותר ארוך ומורכב, יש יותר סיכוי שדברים יפלו , לא-יסתדרו, תהיינה אי-הבנות לעומת תהליך גיוס קצר יחסית שמאפיין משרות זוטרות יותר.
בנוסף, במשרות של בכירים ובמשרות עם שכר כגון בהייטק, יש הרבה יותר מקום למשא ומתן לעומת משרות אחרות.
סיבה נוספת, משרות בכירים הן הרבה יותר נדירות בשוק ולא כדאי לפספס רק בגלל אי-הבנות ודווקא פה יש חשיבות גדולה מי חברת ההשמה ששלחה את המועמד הבכיר.
מכאן, החשיבות של חברות השמה ככל שיש מורכבות בתהליך הגיוס ומשרות עם שכר גבוה.

רוצה למצוא עבודה מתאימה מהר?

להתקדם בקריירה?

להרוויח יותר?

לאחרונה היה מאמר במאקו שכותרתו "זהירות, איש השמה לפניך" שעשה עוול למקצוע ההשמה, לחברות ההשמה ולאנשי ההשמה. אז כמו בכל תחום, יש חברות השמה מקצועניות יותר ויש חברות השמה מקצועניות פחות, זו לא סיבה לבוא ולומר דברים מכלילים ושגויים מיסודם.
אני רוצה לסקור לכם את כל היתרונות הטמונים בלעבוד עם חברות השמה מקצועניות.

14 היתרונות של חברות השמה מקצועניות ואין הן ממקסמות את הסיכויים שלך להתקבל במהלך חיפוש העבודה שלך

 1. חברות השמה מקצועניות יהפכו עולמות בשבילך – נכון, ישנן חברות השמה שאנשי ההשמה שלהם עוסקים בשליחת מיילים של קורות חיים. למשל, באחת מחברות ההשמה הגדולות שפעם חברה טובה שלי נעזרה בהם בחיפושיה אחר משרה בהייטק, הפנו אותה לחברת הייטק. אחרי שהיא התראיינה ורצתה לבדוק מולם מה קורה ושיקדמו את המועמדות שלה אז היא התקשרה אליהם והתשובה שלהם היתה: "אנחנו לא עושים את זה".
  לעומתם, ישנן חברות השמה שבהן אנשי ההשמה יהפכו עולמות בשבילך. ידחפו את המועמדות שלך, יבדקו מול המעסיק מה קורה, יעדכנו אותך לגבי כל שלב ויהיו שם בשבילך.
 2. חברות השמה מספקות לך ייצוג בחינם – בהנחה שסעיף 1 מתקיים וחברות ההשמה הופכות עולמות בשבילך אז למעשה אתה מקבל ייצוג בחינם שעליו משלם המעסיק. אתה נהנה משירות פרימיום רק כי מישהו אחר משלם עליו. אנחנו נרחיב בהמשך על היתרונות של הייצוג הזה.
 3. אתה עובר מסך בצורה טובה יותר בזכות חברות השמה מקצועניות – בחברות השמה מקצועניות עובדים כמובן אנשי השמה מקצוענים שיידעו לתת לך דגשים על קורות חיים במידת הצורך. למשל – יבקשו ממך להרחיב בקורות החיים שלך על דרישה שיש במשרה כך שאתה תוכל לשווק את עצמך יותר טוב למשרה. אתה תוכל להתאים את קורות החיים שלך בצורה יותר טובה למשרה בעקבות הדגשים שקיבלת מאיש ההשמה.
 4. אתה מקבל יתרון בתהליך הגיוס הרבה בזכות חברות השמה מקצועניות – ישנם אנשי השמה מקצוענים ואנשי הגיוס בארגונים יודעים את זה. אותם אנשי השמה מקצוענים עושים עבודה של "בול פגיעה". הם מבינים היטב את המשרות השונות ואת הדרישות שלהם ושולחים מועמדים שעונים בדיוק רב על הדרישות. המגייס מהצד השני שמקבל את קורות החיים שלך, יודע שאם נשלחת על ידי אותו איש השמה מקצוען אז יש סיכוי מאוד גבוה שאתה אכן מתאים לתפקיד. אותו מגייס יתן יותר תשומת לב עודפת למועמדים שנשלחים על ידי אותו איש השמה מקצוען. מועמדים אחרים ששולחים את קורות החיים בעצמם, לא מקבלים את אותה תשומת לב ואף אם הם מתאימים למשרה, לא חוזרים אליהם. אני אתן דוגמא – מועמד שלח את קורות החיים שלו ישירות לחברת הייטק. לאחר כשבוע ימים, אנחנו שלחנו את קורות החיים שלו לאותה משרה, הפלא ופלא, המועמד שלפני כן לא חזרו אליו, פתאום טסו לראיין אותו והוא גם התקבל לתפקיד. לולא שליחת קורות החיים שלו על ידי חברת השמה, הוא בוודאות לא היה מתקבל לתפקיד באותה חברת הייטק נחשקת.
 5. חברות השמה מקצועניות דואגות שלא תיפול בין הכסאות – אם משום מה אמרו שיחזרו אליך ולא חזרו אליך, יש לך כתובת. אתה יכול לפנות לאיש ההשמה ולבקש ממנו שיבדוק בשבילך מה קורה. קרה יותר מפעם אחת שהתקשרו אלינו מחברה להתלונן שהמועמד לא הגיע לראיון העבודה כפי שנקבע. לאחר ברור מול המועמד, הסתבר למשל שהיתה אי-הבנה לגבי השעה, לפעמים היתה אי-הבנה לגבי היום ולפעמים באמת קרו נסיבות יוצאות דופן כמו מועמד שהבן שלו התאשפז ומטבע הדברים בגלל הלחץ, לא יצא לו להודיע.
  הרבה פעמים המועמדות שלך עשויה ליפול עוד לפני התחלת תהליך הגיוס. למשל, מועמד שקורות החיים שלו נשלחו ומשום מה המגייס בכלל לא פתח אותם בתוך ערימת המיילים שהוא קיבל. איש השמה מצוין, נמצא בקשר עם המגייס ויכול לבדוק מדוע לא התחילו תהליך גיוס עם מועמד שנראה לו מעולה ואז מתגלה שבכלל לא שמו לב לקורות החיים של אותו מועמד.
  דוגמא נוספת, מועמד שקורות החיים שלו נשלחו והמגייס מהארגון מנסה לתאם איתו מועד לראיון ולא מצליח לתפוס אותו. אז מה שקורה, המגייס מהארגון פונה לאיש ההשמה כדי שהוא יתפוס בשבילו את המועמד. ואז איש ההשמה מגלה שהמועמד בדיוק נמצא שבוע שלם בחופשה בחו"ל, או שהוא נמצא שבוע בחו"ל בשליחות מטעם מקום העבודה הנוכחי שלו או שבמקרה היתה לו תקלה במכשיר הנייד ולכן הוא לא היה זמין ב – 24 השעות האחרונות או שהמכשיר הנייד שלו נגנב או שהוא במילואים וכולי וכולי.
  איש השמה הוא נכס במקרים כאלו והוא זה שיבדוק איפה דברים עומדים בכל שלב ויסייע לשני הצדדים להתקדם בצורה חלקה – גם למועמד ולמגייס.

  מחפשים עבודה?

  שידרוג בקריירה?

 6. חברות השמה מקצועניות חוסכות לך בזבוזי זמן מיותרים – מתקשרים אליך מחברת השמה ומציעים לך משרה מסוימת ושואלים אותך מהן ציפיות שכר שלך. אז יכול להיות שציפיות השכר שלך גבוהות מידי ואז אין טעם בכלל להתחיל בתהליך גיוס. לעומת זאת, אם שלחת ישירות לארגון המגייס את קורות החיים שלך, יכול להיות שרק בשלב הראיון יתגלו הפערים הגדולים ואתה הגעת לפגישה כאשר מראש לא היו סיכוי לסגור את המשרה.
  איש השמה מקצוען, שואל אותך לגבי ציפיות השכר שלך והוא יודע מה הטווח של החברה אז הוא יכול להציע לך להתגמש קצת. עכשיו יש לך בחירה אם אתה מעוניין להתגמש או לא. אם אתה מחליט להתגמש קצת, הגדלת משמעותית את הסיכויים שלך להתחיל בתהליך גיוס. הרי גם לך יש איזשהו טווח שכר ולא רק לארגון המגייס.
  איש השמה מקצוען עושה עבודה מדויקת כי הוא מפנה אותך גם לתפקידים שאותם אתה רוצה וגם לתפקידים שההתאמה שלך אליהם מרבית ולכן גם בנקודה הזו, הוא חוסך לך זמן. הפניות מדויקות חוסכות לך זמן.
 7. עם חברות השמה מקצועניות חוסר הוודאות של תהליך הגיוס יורד והסיכויים שלך עולים – שוב בהנחה שסעיף 1 מתקיים ואכן חברות ההשמה הופכות עולמות בשבילך אז הסיכויים לסגור את המשרה עולים פלאים. איש השמה מקצוען מוריד את חוסר הוודאות מהתהליך עבורך, דוחף את המועמדות שלך, סוגר פערים בינך לבין המעסיק – פערים בידע של תהליך הגיוס.
  איש ההשמה יכול לתת לך מידע שהוא בעל ערך רב. למשל, אתה כבר נמצא במספר תהליכי גיוס ומתחיל להתכנס על שני מקומות עבודה ואז מגיע איש השמה ומציע לך משרה נוספת מעניינת. אתה יכול לשאול אותו מה תהליך הגיוס באותה חברה וכמה זמן הוא אורך ואז אתה יכול לקבל החלטה מושכלת אם להתחיל תהליך גיוס נוסף או לא.
  איש השמה מקצוען יכול לתת לך גם מידע על תהליכי הגיוס באותה חברה ולכל חברה יש תהליכי גיוס שונים – למשל, ישנן חברות שראיון ה- HR הוא הראיון הראשון. ישנן חברות שבהן אם עברת את ראיון ה- HR , אז ישר יעבירו אותך לראיון המשך אצל גורם מקצועי. אתה חושב שאתה מגיע אך ורק לראיון HR כי זה מה שקבעו איתך בחברה אבל בפועל בהחלט יכול להיות שיהיו לך שניים ושלושה ראיונות באותו היום.
  יכול להיות שגם באותה חברה יש מבחני מחשב ואתה לא יודע את זה מראש. אתה יכול לדעת את זה מראש רק אם ילווה אותך איש השמה מקצוען ויאמר לך שהראיון כולל שעתיים של מבחני מחשב.
  ככל שאתה מוריד את חוסר הוודאות שלך, אתה יכול להתכונן יותר טוב לתהליך הגיוס, כי אתה יודע מה מצפה לך ומגדיל את הסיכויים שלך להתקבל למשרה.
 8. חברות השמה מקצועניות הן הקול שלך אל מול המעסיק – הן ישאלו בשבילך ויבררו בשבילך דברים שאתם בעצמך לא תמיד היית מעז לשאול ישירות. הן יספקו לך את התמונה המלאה. בזכותן, אתה יכול לקבל החלטה ממקום שלם כי יש לך את כל המידע שאתה צריך.
 9. חברות השמה מקצועניות יספקו לך תחמושת מסוג אלף אלף – יש לך יתרון לעומת מועמדים שאין להם איש השמה שעובד בשבילם – אתה מקבל הכוונה ו- inside information על התהליך והחברה. אתה מקבל מידע שלא כתוב בשום מקום, גם לא בגוגל. המידע הזה יכול להיות החל במי המשקיעים של אותה חברה, כמה השקיעו בה עד כה, מתי צפוי סבב הגיוס הבא של כספים, מתי צפוי לצאת המוצר, מי הנפשות הפועלות בתהליך הגיוס, מה הרקע המקצועי של המנהל המגייס, מהי התרבות הארגונית של הארגון ועוד…
  לדוגמא – אני זוכרת שהיתה חברת הייטק שהיתה לה מגייסת מאוד מאוד לא-נחמדה. (נשגב מבינתי איך קורה שבחברת הייטק מכובדת ומצליחה יש אנשי גיוס מאוד לא נחמדים?!) אותה מגייסת לא-נחמדה הרתיעה את המועמדים. כן, היא היתה מגייסת אבל דווקא בגללה מועמדים קיבלו טראומה אחרי הראיון עבודה ולא רצו ללכת לעבוד באותה חברה. היא הותירה עליהם רושם מאוד שלילי. לפני כל ראיון עבודה של המועמדים שם היינו צריכים להסביר להם שהיא פונקציה של משאבי אנוש ושלמרות שהיא הדבר הראשון שבו הם נתקלים, שיקחו בחשבון שמדובר בחברה עם אנשים מאוד נחמדים ואווירה טובה ושהיא לא דוגמא מייצגת. היא בסך הכל משוכה לא-נעימה שצריך לעבור ומשם כבר הכל יהיה הרבה יותר נעים.
 10. בזכות חברות השמה מקצועניות, אתה מתחיל לעבוד ברגל ימין – הרבה פעמים, כאשר מגיעים לשלב המשא ומתן, איש השמה מקצוען יכול להיות לכם לעזר רב. דרך אגב, כשאני מתכוונת למשא ומתן, זה לא רק לגבי שכר ותנאים, משא ומתן זה גם על הטייטל, על הכפיפות (למי מדווחים) וכיוצא בזה. זה לא כל כך נעים "לריב" עם מי שאנחנו צריכים להתחיל לעבוד איתו שנייה אחת אחרי שסיימנו את המשא ומתן.
  אני אתן שתי דוגמאות –
  דוגמא מס' 1: מנכ"ל שחיפש לגייס מנהל/ת פיתוח – היה משא ומתן שהתנהל על איזה סוג רכב וגם על אופציות. הנושא של האופציות לא נסגר. אני זוכרת שהתקשרתי למנכ"ל ושאלתי אותו – "תגיד… מה קורה בקשר לאופציות?" והתשובה שלו היתה שהדירקטוריון מתכנס בעוד חודש. אמרתי לו: "מה???? אתה צריך לסגור את הסעיף הזה לפני שהמועמד מתחיל לעבוד אצלך. תעשה מה שצריך בשביל לסגור את הסעיף הזה בהקדם. אתה לא צריך שהוא יתחיל לעבוד ובעוד חודש אתם תתווכחו, זה לא מצב בריא."
  בגלל שלאורך כל התהליך אני תיווכתי במשא ומתן, אז כשהם התחילו לעבוד בצמוד – המנכ"ל ומנהל הפיתוח החדש שלו, התחילו ברגל ימין.
  אני כבר לא מדברת על כמות המכשולים שהסרתי מהדרך בשביל שזה יקרה. יש הרבה משרות שנסגרות ואילולא התיווך, הן לא היו נסגרות.
  דוגמא מס' 2: אשת רכש לחברת הייטק – אני זוכרת את המקרה הזה בבירור, כאילו הוא קרה אתמול למרות שעברו מאז כמה שנים טובות. אני זוכרת אותו כי כל כך כאב לי על זה שזה לא הסתדר למועמדת. כל רציתי בשבילה בגלל המצב שלה. (מי שציני וחושב שרציתי בגלל העמלה טועה כי בכל מקרה איישתי את המשרה עם מועמד אחר). נקרא למועמדת לינוי. לינוי היתה מובטלת תקופה – נדמה לי שמעל חצי שנה. היא הלכה והתראיינה מטעמנו בחברת הייטק לתפקיד של רכש. היא עשתה רושם ממש טוב והם רצו אותה לתפקיד. שלחו לה הצעת שכר. היו כמה דברים שלינוי לא היתה מרוצה מהם בהצעה ולכן היה צורך לנהל עליהם משא ומתן. לינוי, קיבלה ממני הכוונה מפורטת לגבי איך לנהל את המשא ומתן ומה לומר ברמה שהיא היתה פשוט לשנן ולשפוך. כאשר שני הצדדים דיברו, זה התפוצץ. לצערי הרב, לינוי לא יישמה את העצות שנתתי לה. לינוי לאחר תקופת אבטלה יחסית ארוכה מבחינתה ובתור אם חד-הורית, לקחת את ההצעה באופן אישי וממש נפגעה. היא הרגישה כאילו בעצם ההצעה, האנשים של חברת ההייטק לא מעריכים אותה. זה היה הסרט שרץ לה בראש. היא היתה במצב פגיע נפשית ורגשית. כשהצדדים דיברו ישירות, זה לא צלח כיוון שזה הגיע לטונים צורמים וחברת ההייטק החליטה למשוך את ההצעה. אז נכון שהיה פה תיווך שלי אבל מכיוון שבאותה חברת הייטק מקובל שהיא מנהלת את המשא ומתן ישירות והמתווך הוא "איש צללים" אז זו היתה התוצאה. אני יודעת בוודאות שאם היתה לי האפשרות לנהל את המשא ומתן מול הצדדים, הכל היה בא על מקומו בשלום, הם היו בוחרים להשתדך מרצון וכל אחד מהם היה שבע רצון מהעסקה. אני הרגשתי שזה היה המקום של לינוי ושהיה פה פספוס שבהחלט היה ניתן למנוע.
  איש השמה מקצוען, מגדיל את סיכויי הסגירה ומאפשר להתחיל את מערכת היחסים עם המעסיק החדש ברגל ימין.
  צריכים לנהל משא ומתן בעצמכם? טיפים למשא ומתן כדי שלא תפסידו אלפי שקלים בשנה 
 11. יש עם מי להתייעץ לאורך תהליך הגיוס – אתה לא לבד. יש לך מישהו שיכול להכווין, לייעץ, לעודד, לבדוק, להסביר ולדחוף את המועמדות שלך. זה איש ההשמה המקצוען שלך. תהליך הגיוס הופך להרבה יותר נוח עם איש השמה מקצוען.
 12. איש השמה מקצוען יכול לדבר עם המגייס בגובה העיניים – איש השמה מקצוען ומנוסה, יכול לבוא ולומר ללקוח שלו דברים אמיתיים. למשל, הוא יכול לומר לו שלמרות שלמועמד יוחאי חסר את הדרישה הזו והזו, כדאי לו למגייס לבחון את המועמדות של ליוחאי כי ליוחאי יש מוטיבציה גבוהה והוא עשה דברים מקבילים כשהוא עבד עם א' ו-ב'.
  איש השמה מקצוען, יכול לבוא ולומר הרבה דברים שאנשי גיוס לא-מקצוענים לא היו אומרים. למה? כי איש השמה מקצוען יכול לבוא ולדבר מניסיונו הרבה ומהכרותו את השוק ואת המועמד/ים.
  זה לא תמיד קל לבוא ולומר ללקוח – "אתה פועל בצורה לא נכונה" וזה גם דורש אומץ. אני יכולה לומר שרק לאחרונה אמרתי לחברת הייטק שהם עשו טעות בזה שהם פסלו שני מועמדים מתאימים והמשרה הזו פתוחה ותמשיך להיות פתוחה עוד הרבה זמן להערכתי. זה לא מנע מהם לעשות את הטעות אבל אני עשיתי את שלי בזה שהתרעתי בפניהם.
 13. משרות בלעדיות – לחברות השמה יש גם משרות בלעדיות – משרות שלא ניתן להגיע אליהן בשום דבר אחרת חוץ מאשר לפנות לשלוח את קורות החיים שלך אל אותן חברות השמה.
  אלו משרות שלא מפורסמות בלוחות דרושים, לא בלינקדאין ולא באתר החברה.
  משרות שיוצאות בבלעדיות לחברות השמה אלו הרבה פעמים משרות דיסקרטיות שהמגייס לא רוצה שיתגלה שמחפשים להחליף עובד מסוים.
  ישנן גם משרות אחרות שהן בלעדיות שהמגייס לא רוצה את ה"כאב ראש" של תהליך הגיוס ומראש מחליט שהוא מוציא את המשרה רק לחברות השמה.
  וישנם מקרים נוספים שבהם משרות הן בבלעדיות של חברות השמה.
 14. עם ליווי של חברות השמה מקצועניות, הסיכויים שלך להתקבל עולים פלאים – לאור כל הסעיפים שפורטו, עם חברות השמה מקצועניות, יש לך את היכולת למצות את תהליכי הגיוס השונים ולהתקבל לתפקיד ולארגון שאתה רוצה. אנשי השמה מקצוענים יודעים להפוך את הדרך התלולה לחלקה, פותרים את האי-הבנות שקורות בדרך. משיגים עבורך הרבה יותר תשומת לב מהמגייס, יודעים איך לדבר עם המועמד ועם המעסיק בגובה העיניים ולסגור את המשא ומתן לשביעות רצונם של הצדדים.

רוצה למצוא עבודה מהר? לשפר שכר? להתקדם בקריירה?

תן לנו לשדרג אותך בחינם

אחרי שהבנו מה איזה נכס הן חברות השמה מקצועניות, אני גם רוצה להתייחס לטענות שעלו בכתבה. אני לא אחזור על הטענות אלא אני מעלה את טיעוני הנגד שלי:

 1. בחברות ההשמה לא עורכים למועמדים את קורות החיים – אנחנו עמוסים בעבודה והזמן שלנו יקר תרתי משמע. זו אחריותו הבלעדית של המועמד לכתוב את קורות החיים שלו ולוודא שהם ייצגו אותו נאמנה ושלא יהיו שם שגיאות כתיב.
  כשנתקלתי באיזו שגיאת כתיב שבלטה לי לעין, תיקנתי אותה ועשיתי פה טובה למועמד אבל זה לא התפקיד שלי לעבור למועמדים על קורות החיים ולתקן להם אותם.
  דעו לכם, מעסיקים פוסלים מועמדים על שגיאות כתיב בקורות חיים.
  לאורך השנים מספר מועמדים נפסלו בגלל שגיאות כתיב בקורות החיים שלהם. זכור לי מקרה אחד של מועמד ממוצא רוסי שהתמודד למשרה של תכנת ואפילו אותו פסלו בגלל שגיאות כתיב בקורות החיים למרות שאותי זה קומם כי אין קשר בין מה שדורש תפקיד של תכנת ושגיאות כתיב בעברית. ניסיתי לדבר עם המגייסת וזה לא עזר.
  בבקשה תקפידו שלא יהיו לכם שגיאות כתיב בקורות החיים.
 2. בחברות ההשמה לא משדרגים בהתנדבות את קורות החיים של המועמדים – מי שרוצה שנשדרג לו, זה שירות נפרד שצריך לשלם עליו.
  אנחנו כן יכולים לתת למועמד דגשים לפני שליחה של קורות החיים שלו כדי שייצגו אותו בצורה טובה יותר. למשל, אם הוא לא הרחיב על ניסיון שמאוד רלוונטי לתפקיד שאליו אנחנו רוצים לשלוח אותו. שוב, זה מראה כמה איש השמה מקצוען תורם למועמדים להגדיל את הסיכויים לסגור את המשרה. זה משהו טוב ולא משהו רע.
  אנחנו בשום פנים ואופן לא נשנה למועמד את קורות החיים שלו על דעת עצמנו.
 3. בחברות השמה לא שולחים מועמדים לתפקידים שבהם הם לא מעוניינים – בסופו של יום אנחנו אנשי תיווך ואנחנו לא מקבלים תשלום על שליחת מועמדים אלא על כך שמועמדים נקלטים לתפקידים בארגונים. אין טעם לשלוח מועמד שלא מעוניין בתפקיד או בחברה – לא ייצא לנו מזה שום דבר וזה כרוך בבזבוז זמן שלנו ושל המעסיק.
 4. אנחנו, ברשת אגמי, לא שולחים מועמדים ללא הסכמתם – יכול להיות שזה קיים בחברות השמה אחרות. בחברות ההשמה שאני עבדתי בהן, זה לא היה קיים. אני לא יכולה להתחייב בשם כל הקולגות שעוסקים בתחום ההשמה. העצה שלי היא שמי שמחפש עבודה בצורה דיסקרטית, צריך להיות סלקטיבי בשליחת קורות החיים שלו.
 5. בחברות השמה פועלים לתווך בין מעסיקים ומועמדים – אם אין התאמה טובה בין קורות החיים של המועמד לדרישות המעסיק, אנחנו לא נעביר את קורות החיים של מועמד שלא-מתאים. מה הטעם?! הרי ראיון עבודה לא ייצא למועמד מזה ואנחנו פגענו במוניטין שלנו.

סיכום היתרונות של חברות השמה מקצועניות

אני לא באתי לדבר בשם כל חברות ההשמה כי לא כל חברות ההשמה מקצועניות. מקצוע ההשמה לא שונה ממקצועות אחרים וגם שם יש מקצוענים יותר ומקצוענים פחות. אם אתם רוצים ליהנות מהתועלות של חברות השמה מקצועניות, אז תבחרו לעבוד עם חברות השמה של מקצוענים. חברות השמה מקצועניות, מגדילות את הסיכויים של המועמדים מטעמן פי כמה וכמה לעומת מועמדים שמגיעים עצמאית או אף לעומת מועמדים שמגיעים בעזרת שיטת "חבר מביא חבר". מועמדים שמגיעים למשרות דרך חברים, היכולת של החבר להשפיע על תהליך הגיוס היא מאוד קטנה. החבר שלך למשל, לא יכול לתווך במשא ומתן שזה אחד השלבים הקריטיים בתהליך הגיוס.
בשורה התחתונה, חברות השמה מקצועניות מגדילות פי כמה וכמה את הסיכויים שלך להתקבל לתפקיד שאליו אתה מתמיין.

קבוצות ששווה
להצטרף אליהן!

על הכותב

נורית אגמי

Facebook Twitter Google+

נורית אגמי – מנכ"ל רשת אגמי – חברת השמה להייטק ובכירים, חיפוש עבודה וקריירה. נורית בעלת חזון חברתי ופועלת לעזור למחפשי עבודה. מוזמנים ליהנות מהבלוג ומהקורס למציאת עבודה מתאימה מהר וגם להרוויח יותר. מוזמנים להציץ בלוח דרושים הייטק ובכירים שלנו ואנחנו נשמח למצוא לכם את התפקיד הבא שלכם. הבלוג של נורית עוסק בחיפוש עבודה, חיפוש עבודה בהייטק, מגמות בתחום הדרושים כולל דרושים הייטק, מגמות בעולם העבודה העולמי ובשוק בעבודה בישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אל תפספסו: