המלצה מצולמת של בר אביב


מפגש שהתקיים ב- 30/12/2012 בתל אביב בנושא של קורות חיים ממותגים.

איש תמיכה טכני בכיר שרצה לעבור לתחום של מכירות, עבר את התהליך של שידרוג קורות חיים לקורות חיים ממותגים וסגר חוזה העסקה במקום חדש תוך 5 שבועות בלבד בתור איש מכירות למרות שלא עבד בתחום הזה לפני כן. הנה מה שבר מספר:

תמלול של הוידאו:

נורית: קורות החיים שלכם צריכים לשווק אתכם לתפקיד הבא שלכם אבל זה עוד יותר קשה שזה תפקיד שלא עשיתם אותו בעבר.

בר אביב: אני הגעתי מהתחום הטכני, הייתי תמיכה טכנית Pre-Sale וקצת Post Sale. נורא רציתי לעבור לתחום המכירות, ל- accounting ולא ידעתי מאיפה להתחיל ולאחר כמה מחקרים באינטרנט, הבנתי שנורית היא הכי טובה.  עברתי על הרבה וובינרים וקראתי הרבה חומר.

והבנתי שאיתה אני רוצה לעבוד איתה ובאמת התהליך זה כמו שכולם מספרים, מה החוזקות שלך ולמה אתה תתאים לתפקיד של המכירות, אז רשמנו ממש פתיחה יפה בקורות החיים וערכנו אותם. מה החוזקות שלי ופרויקטים שעשיתי, איך אני יכול לתרום לכל חברה שאני אגיע אליה.

נורית: קראת לזה Elevator Speech (נאום מעלית).

בר: כן, קראתי לזה Elevator Speech ובאמת חזרו אליי המון והייתי די בשוק כי באתי מתחום טכני לגמרי, הייתי בעולם התוכנה והחמיאו לי הרבה על קורות חיים ומשהו כמו ארבעה וחצי – חמישה שבועות מצאתי עבודה (בתחום המכירות שאליו רציתי לעבור). התקשרו אליי המון ועד היום מתקשרים אליי, (אני עובד) בחברה מדהימה.

נורית: שידרגנו גם את הלינקדאין.

בר אביב: גם את הלינקדאין (שידרגנו) נכון והיא (נורית) תמכה בי לאורך כל הדרך והיא (נורית) גם נותנת לך מוטיבציה שאתה מרגיש שאתה נכנס בראש זקוף לריאיון עבודה ואתה יודע מה אתה שווה.

נורית: גם מהלינקדאין הגיעו (ולא רק מקורות החיים)

בר אביב:  מהלינקדאין הגיעו אליי חברות מאוד גדולות, קיבלתי הרבה הצעות. חברות גדולות כמו מיקרוסופט למרות שזה לא צלח.

עשיתי בדיקה לאחר מכן (לאחר קידום פרופיל הלינקדאין), רציתי לראות שאני עולה בחיפוש של המילה Sales והייתי בין הדפים הראשונים והייתי בכלל אדם שבכלל לא קשור למכירות וקפצתי גבוה בתוצאות של המילה Sales גם בלינקדאין.

נורית מאוד עזרה לי והקטע שאתה עובר את התהליך הזה, זה נותן לך המון אמונה בעצמך. אתה מאמין בעצמך ואתה יודע מה אתה שווה. זה נותן ביטחון.

קורות החיים הראשונים שלי לא היו הצלחה. אחרי ששידרגתי אצל נורית, היתה קפיצה משמעותית בכמות הפניות. תוך כמה שבועות סגרתי חוזה ותוך חודשיים התחלתי לעבוד בחברה חדשה ובתפקיד חדש. הישג מאוד יפה לאור העובדה שלא היה לי ניסיון בתפקיד החדש שאליו התקבלתי. באתי מהעולם הטכני – הייתי תומך טכני בלקוחות וניסיתי להשתלב בתפקיד בתחום המכירות. הספיקו לי בסה"כ שני ראיונות פרונטאליים עד שקיבלתי הצעת עבודה. המראיין הראשון שאצלו התראיינתי מאוד אהב את קורות החיים שלי ואמר לי שהם מושכים את העין ושהוא החליט לרוא לי לריאיון עבודה על סמך קורות החיים שלי. למרות זאת, בסופו של דבר לא התקבלתי לשם. בריאיון השני אצל מראיין אחר, גם כן נאמר לי שקורות החיים שלי יפים מאוד ושהם מאוד מרשימים וזו הסיבה שקראו לי לריאיון. למקום הזה התקבלתי.
נורית גם שידרגה את פרופיל הלינקדאין שלי כך שהיום הפרופיל שלי עולה הרבה יותר בתוצאות חיפוש. לפני כן כמעט שלא עליתי בתוצאות חיפוש. פנו אליי מחברת מיקרוסופט דרך הלינקדאין בקשר למשרה אך לא ניגשתי כי כבר התקבלתי למקום אחר. פנו אליי מהרבה מקומות אחרים דרך הלינקדאין בקשר למשרות. אני עדיין ממשיך לקבל הצעות עבודה דרך הלינקדאין למרות שאני כבר עובד.

בר אביב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *