המלצה מצולמת של שני כהן


מפגש שהתקיים ב- 30/12/2012 בתל אביב בנושא של קורות חיים ממותגים.

המלצה מצולמת של שני כהן

מנהלת פרויקטים בהייטק, שעברה את התהליך הייחודי של שידרוג קורות החיים שלה לקורות חיים ממותגים, קיבלה מבול של פניות ותוך חודש סגרה חוזה בתפקיד יותר בכיר שהיווה קידום:

 תמלול הוידאו:

שני כהן: הגעתי אל נורית אגמי דרך האינטרנט. לא מכירה את נורית באופן אישי. התפטרתי מהעבודה שלי במאי 2012, עבדתי הרבה שנים בחברת הייטק גדולה, החלטתי לעשות שינוי. התחלתי לחפש באינטרנט חומרים על ראיונות ואיך לשדרג את קורות החיים כי כבר 6 שנים לא חיפשתי עבודה ותיארתי לעצמי שהכל השתנה. איכשהו הגעתי לאתר של נורית ודיברתי איתה בטלפון והיא הסבירה לי מה היא עושה. בהתחלה חששתי כמו כל אחד שלא בא לו להוציא  כסף על שירות אז היא (נורית) נתנה לי שם של ממליץ שדיברתי איתו.

לאחר השיחה עם הממליץ שני חזרה אל נורית ואמרה:

אני לוקחת אותך כדי שתעשי לי קורות חיים.

שני כהן: מה שכן 3 שבועות לפני שהתפטרתי התחלתי לשלוח את קורות החיים הישנים (לפני השידרוג), אלו קורות חיים שהיו לי מלפני 6 שנים עם קצת תיקונים וכמובן שאף אחד לא התקשר אליי ולא יצא מזה כלום. זהו….

ואז עבדתי המון שעות עם נורית על מסמך, שאלון מיוחד שהיא (נורית) נותנת שבעצם מנתח את כל מה שעשית – במה הניסיון שלך ובמה אתה מיוחד, בדיוק כל מה שהיא (נורית) הסבירה פה (במפגש ב- 30/12/2012 ).

שני לקחה את הגרסה הראשית שאותה הכינה עם נורית והכינה על סמך אותה גרסה 30 גרסאות.

שני כהן: מה שעשיתי, מרגע שהכנתי את הגרסה (הראשית) הפצתי אותה קודם כל לחברים שלי, כולל כאלו בלינקדאין שהתכוונתי להיעזר בהם ושעבדו איתי בעבר ואז גם התחלתי להכין לפי מודעות גרסה שמותאמת לתפקיד שראיתי, כל פעם גרסה שונה. האמת היא שלא ידעתי אם צריך לעשות את זה אבל אני תיארתי לעצמי שכן כי אמרתי לעצמי שאני לא אשלח לתפקיד כזה של מנהל לקוחות בחברה כזו, גרסה ששמה דגש על ניהול פרויקטים שזה בעצם מה שעשיתי.

אפילו פניתי לכיוון דרך אגב של הדרכה בכלל כי חשבתי ללכת לכיוון ההדרכה בגלל שקצת עשיתי הדרכה בתפקיד שלי של ניהול פרויקטים אז הדגשתי את זה.

ממש יצא 30 גרסאות שבמשך שבועיים פשוט שיגרתי את זה וממש אמרתי לנורית שהייתי בשוק כי תוך כמה ימים פשוט התחילו להתקשר אליי המון חברות השמה וגם חברות (ארגונים) ישירות כגון אמדוקס וכל מיני חברות הייטק גדולות אחרות שבאמת אני לא הבנתי ואמרתי או שקורות החיים שלי (לפני השדרוג) היו ממש גרועים או שפתאום השוק התעורר אבל אני יודעת (שהפניות שקיבלתי) זה בגלל השדרוג הזה.

מה שזה נתן לי המון, בהתחלה אתה גם לא בדיוק מבין כי מתקשרים אליך המון אנשים, זה היה הפתעה בשבילי, אני לא רגילה לזה אבל השיחות האלה גרמו לזה שגם מאוד התמקצעתי בשיחות הטלפון כי שיחות הטלפון זה בעצם כמו ריאיון טלפוני ופתאום אתה צריך בכמה דקות שמתקשרים אליך לעשות ריאיון ולהסביר גם כן מה אתה מחפש וכו' וכו'. אז אני חושבת שגם העניין הזה שהתקשרו אליי המון, תוך איזה שבועיים היו לי המון שיחות טלפון שחלק אני בעצמי פסלתי ואמרתי שזה לא מעניין. אמרו לי מה השכר ואמרתי זה לא.. (מתאים לי).

זה נתן לי המון ביטחון להבין שבעצם רוצים אותי – גם אם חלק לא מתאים, חלק מתאים ובעצם תוך חודש כבר הייתי בשני ראיונות עבודה כי את כל השאר פסלתי (עוד בשלב הריאיון הטלפוני) ולא רציתי. אמרתי אני אבחר באמת מה שאני רוצה כי המטרה שלי זה להתקדם ולהגיע בדיוק לתפקיד שאני רוצה שהוא ספציפית עם השפה הצרפתית שיש לי אותה בשווקים מסוימים. לכן, (מה שחיפשתי) זה גם היה מוגבל בעצם אבל העובדה שהתקשרו אליי המון נותנת לך ביטחון שאתה באמת יכול לעשות המון דברים שאולי לא חשבת עליהם ושאתה טוב.

נורית: תבינו זה אותו בנאדם והקורות חיים מלפני (השדרוג) לא עבדו טוב ובסה"כ שיניתי את איך שקורות החיים שלה משווקים אותה.

נורית שואלת את שני כהן: כמה ראיונות טלפוניים היו לך בשבוע?!
שני עונה: לא יודעת

נורית שואלת: חמישה?! ארבעה?!

שני כהן: בהתחלה זה היה נראה לי כמקרי אבל אחר כך אני ראיתי שזה ממשיך. היו לי יותר מחמישה ראיונות (טלפוניים) בשבוע. היו לי ימים שהיו לי 3 ראיונות (טלפוניים) ביום. דרך אגב, עד היום מתקשרים אליי ואני אומרת להם – די כבר, תרגיעו.

(שני שידרגה במאי 2012 והתחילה לעבוד ביוני 2012 – לאחר חודש ושבוע מיום השדרוג. המפגש התקיים ב- 30/12/2012 והיא עדיין קיבלה פניות! ).

הגעתי לנורית דרך האינטרנט ולאחר שיחה עם בחור שכבר קיבל את שירותי עריכת קורות החיים על ידי נורית. השיחה עם הממליץ עזרה לי להבין שאכן התהליך של נורית שונה ומאד חשוב עבורי.

התחלתי בחיפוש עבודה בצורה אקטיבית בחודש מאי 2012 לאחר שהתפטרתי ממקום עבודתי והחלטתי שלפני הפצה של קורות חיים שלי- עדיף שאקח שירות של מקצוען שמבין בדיוק כיצד להבליט את כישורי.

שוחחתי עם נורית שהסבירה לי את התהליך וקיבלתי ממנה את השאלון המפורט שעליו עבדתי כשמונה שעות רציתי במקור לעשות סדנא אצל נורית אבל מכיוון שזה לא היה אפשרי- עבדנו עם השאלון המפורט שזהו אחד השלבים החשובים ביותר בכל התהליך של נורית.

השאלון ממקד ועוזר לנו להבין בדיוק במה אנו טובים ומה חשוב שנבליט בקורות החיים. שמתי לב בעיקר שהשאלון מוציא ממני את הדברים המיוחדים שעשיתי ואת הכישורים שאצלי אשר הם שונים מאנשים אחרים שעשו את אותו התפקיד. כלומר מגוון השאלות נותן לנו להבין במה אנו שונים ומה הייחודיות שלנו וזה בדיוק מה שחשוב להבין בהכנת קורות חיים טובים.

לאחר ששוחחתי עם נורית שוב- הבהרנו כמה נקודות נוספות ולאחר מכן קיבלתי ממנה קורות חיים מאד שונים ממה שהייתי רגילה עד כה.אני חייבת לציין שקורות החיים שקיבלתי היו מאד מפורטים ושונים מכל מה שהכרתי כלומר רואים ישר את ההבדל ואני לא הייתי מסוגלת לרשום גירסא כזו לבדי ללא ההדרכה.

כאמור, התחלתי לשלוח את קורות החיים שנורית עשתה לי לכמה אנשים שהכרתי ובנוסף התחלתי להכין גרסאות שונות לכל הצעת עבודה שמצאתי לנכון לבדוק. במשך שבועיים- שלושה עשיתי עבודה מאד אינטנסיבית של חיפוש, שליחה והרשמה לאתרים וכן עדכון קורות החיים של נורית בהתאם לכל תפקיד. יצרתי סה"כ כ-30 גרסאות שונות במשך תקופה של כחודש.

להפתעתי קיבלתי מהר מאד (תוך ימים ספורים) טלפונים מחברות השמה או חברות ישירות ועברתי כמה ראיונות בטלפון. קיבלתי בין 3 ל- 5 פניות בשבוע!

בזכות תהליך קורות החיים של נורית הכנתי את עצמי לראיון הטלפוני בצורה טובה מאד וגם הבנתי בעצמי מה הן הנקודות שאני צריכה להבליט בראיון טלפוני.

בחודש יוני זומנתי לשני ראיונות והתקבלתי לאחד המקומות כבר ביולי.

במהלך החודש שבו חיפשתי עבודה, היו לי שיחות טלפון רבות (קיבלתי לפחות 3 שיחות בשבוע ממעסיקים) אך אני בחרתי להתמקד רק במשרות שבאמת היו טובות עבורי.

במילים אחרות העובדה שמקבלים יותר שיחות טלפון נותנת לנו אפשרות בחירה, נותנת לנו ביטחון עצמי גבוה יותר, ואין צורך לקפוץ על כל טלפון ולקבל כל הצעה.

ההשקעה בתהליך של נורית שבתחילה נראית יותר יקרה מפתרונות אחרים מתבררת מהר כמאוד משתלמת בגלל סיבות רבות (כלומר הביטחון וריבוי ההצעות שמגיע כתוצאה מקורות חיים מוצלחים) .כל אחד צריך גם להבין שגםהואצריך להשקיע בתהליך זמן ומחשבה. נורית עוזרת ומכוונת אבל כל מועמד חייב להשקיע ולהיות מאד רציני בתהליך על מנת להצליח.

תהליך הכנת קורות החיים עם נורית לימד אותי כמה דברים:

הראשון הוא שהיא באמת ואכן יודעת בדיוק כיצד לנסח קורות חיים שמושכים את תשומת הלב של המגייסים בצורה מאד בולטת

אין ספק שהטלפונים שקיבלתי ממעסיקים כבר הוכיחו שקורות החיים שלי מוצלחים.

בנוסף למדתי שההצלחה תלויה גם במועמד עצמו שחייב לבצע ניתוח מעמיק של יכולותיו ורצונותיו בהתאם למה שנורית מדריכה בשיטה שלה.

כלומר, המטרה היא להבין את התהליך על מנת לדעת ליצור גרסאות נוספות של קורות חיים ולהבין במה אנו מצטיינים ושונים מאחרים, מה הערך הייחודי שלנו למעסיקים.

בפעם הראשונה זה יכול לקחת לנו חצי שעה לייצר גרסא שונה אך בפעמים האחרות לומדים לעדכן את קורות החיים תוך דקות ספורות.

דבר אחרון שנתן לי התהליך עם נורית הואבטחון גבוה מאד בעצמי וביכולות שלי.

העובדה שאנו מגדירים בצורה מדוייקת מה אנו יודעים לעשות יותר טוב מאחרים ולאן אנחנו חותרים – עוזרת לנו להגיע ליעד המבוקש.

בנוסף,בראיון העבודה הרגשתי שאני יודעת בדיוק כיצד לענות לשאלות משום שעבודת ההכנה שלי עם נורית על קורות החיים הכינה אותי בצורה מצויינת גם לריאיון העבודה.

לסיכום- אני ממליצה בחום על התהליך של נורית משום שלדעתי הוא מאד מוכיח את עצמו ! במקרה שלי נתן לי אפשרות לבחור בין דיי הרבה אפשרויות (טלפונים) לאן בדיוק אני רוצה לגשת לראיון ולא הרגשתי לחץ לגשת לכל דבר שמציעים לי משום שהבנתי שיש מספיק היצע של משרות.

מהר מאד הבנתי שאני מצליחה לעבור את הסינון הראשון ולכן עליי להחליט אם מתאים לי ללכת לראיון או לא משום שכמובן לפעמים ההצעה לא בדיוק תואמת את מה שאני רוצה.

בסופו של דבר חתמתי על חוזה תוך חודש וחצי מרגע תחילת חיפושי העבודה שליוזה לדעתי בזכות ההשקעה בתהליך בניית קורות החיים של נורית אגמי שנתנה לי כלים מצוינים להשגת המטרה שלי.

בברכה

שני כהן (Shany Cohen – Customer Relations Manager)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *