הכנה לראיון עבודה - 10 הטיפים לאיך להצליח בראיון עבודה I רשת אגמי

הכנה לראיון עבודה – 10 הטיפים לאיך להצליח בראיון עבודה

נורית אגמי ראיון עבודה 0 Comments

אתם שואלים את עצמכם – איך להצליח בראיון עבודה? הכנה לראיון עבודה היא הפיתרון  

הרבה אנשים משקיעים בקורות החיים שלהם ומפספסים את ההזדמנות דווקא כאשר מגיעים לראיון עבודה.
הכנה לראיון עבודה לבכירים, לתפקידים מקצועיים ולתפקידים ניהוליים, זו הכנה שלאחריה המועמדים יודעים 80% ממה שהם הולכים לומר בראיון העבודה.
המאמר שלנו יעסוק הפעם יהיה משופע בטיפים בנוגע לאיך להצליח בראיון עבודה, כולל לתפקידים בכירים.

אנחנו כל הזמן מחפשים לקלוט אנשי השמה מנוסים ומוכשרים ולאחרונה ראיינתי מועמדים שונים לתפקיד. אני רוצה לספר לכם על מועמדת אחת מסוימת שידעה מה היא צריכה לעשות ואיך לשכנע בראיון אך לא עשתה זאת. נקרא למועמדת הזו בשם קרן.

הסנדלר הולך יחף – גם אנשי גיוס ומשאבי אנוש צריכים הכנה לראיון עבודה בשביל להצליח בראיון עבודה

קרן הגיעה לראיון עבודה בידיעה שהתפקיד שיש לנו להציע לה הוא תפקיד של אשת השמה. קרן עסקה בעבר בתחום ההשמה וכיום היא עוסקת בתחום של קאוצ'ינג וליווי מועמדים בתהליך חיפוש העבודה שלהם והקריירה שלהם. קרן מאוד שמחה לשוחח על מה שהיא עושה כיום וזה הרבה יותר הלהיב אותה מלשוחח על השמת עובדים. היא גם סיפרה לנו שכשהיא מכינה מועמד לראיון עבודה, היא מסבירה לו שעליו להיות משוכנע שהוא מתאים לתפקיד ולהראות התלהבות. במקרה שלנו, קרן לא הראתה התלהבות בכל הקשור לתחום ההשמה. היא היתה מאוד הססנית. קרן לא יישמה בעצמה את מה שהיא ממליצה למועמדים שאותם היא מלווה. כמובן שקרן לא קיבלה את העבודה. אולי קרן היתה צריכה ללכת להכנה לראיון עבודה בעצמה…. כן, לפעמים הסנדלר הולך יחף, גם אנשים מהתחום צריכים קורס הכנה. קרן היתה צריכה כנראה בעצמה הכנה לראיון עבודה והייתי ממליצה לקרן ולכל אחד שמחפש עבודה להרשם לקורס החינמי שלנו למציאת עבודה עבודה מהר ובתנאים מיטביים, לקבלת הקורס לחצו כאן! הקורס עושה "סדר" בראש ומכין את מחפש העבודה לעבור את כל השלבים של חיפוש העבודה – החל מאיך להכין קורות חיים שממגנטים את המעסיקים, איך לעבור ראיון טלפוני, איך לנהל משא ומתן על שכר ואיך להביא ממליצים לעבודה שיסללו לנו את הדרך.

 

אני יכולה לספר על מקרה שקרה לי לפני הרבה שנים.  כאשר עבדתי בתפקיד של השמה בחברת השמה וחיפשתי עבודה, הלכתי לראיונות עבודה. החברה הראשונה שבה התראיינתי, הראיון לא היה הצלחה מזהירה מבחינתי. אז הבנתי שזה שאני מראיינת כל היום אנשים, לא אומר שאני יודעת להתראיין. אלו שני כישורים שונים לגמרי – בתור אשת השמה אני נדרשת לשאול מועמדים שאלות, לבדוק התאמה שלהם לדרישות התפקיד והכישורים הנדרשים לתפקיד כזה הם שאילת שאלות ויכולת הקשבה. לעומת זאת, כאשר הלכתי להתראיין, פתאום שואלים אותי שאלות ואני זו שצריכה לענות על השאלות. אני צריכה לדבר רוב הזמן, לספר על עצמי ולהציג את עצמי והצד השני שואל ומקשיב. היפוך תפקידים. אז אחרי הראיון הראשון שלא הלך לי מי יודע מה…. הבנתי מה אני צריכה לתקן והראיון השני כבר הלך מעולה וגם שאר הראיונות. אני הייתי במצב שסרבתי לחברות והייתי צריכה לבחור תפקיד שמעניין אותי. בסוף, למרות ההצעות מהחברות השונות, בחרתי בדרך העצמאית. לפעמים, חייבים קצת להשתפשף בראיונות עבודה וזה חלק מהתהליך. המטרה של הכנה לראיון עבודה היא שלא תצטרכו להשתפשף או שמקסימום תצטרכו להתנסות בראיון עבודה אחד כדי ששאר ראיונות העבודה כבר יעברו בקלות.

פעם שוחחתי עם מחפש עבודה שעבד בחברת הייטק והוא חיפש עבודה תוך כדי עבודה. היו לו 30 ראיונות עבודה שאותם הוא לא צלח. אז הסברתי לו שיש פה בעיה אם מתוך 30 ראיונות, הוא לא קיבל הצעת עבודה מאף מקום. זה מעיד על כך שהוא לא עובר ראיונות בצורה טובה. ללכת ל- 30 מקומות עבודה ולא להתקבל, זה מתסכל, מתיש וגם פוגע באמונה של אותו מועמד בעצמו שהוא יקבל הצעות עבודה ואז האמונה שלו מתגשמת. ככה נוצר "מעגל שלילי" שמועצם מפעם לפעם. אסור לכם להגיע למקום הזה גם אם אתם נמצאים במקום עבודה ולא לחוצים למצוא את מקום העבודה הבא שלכם. כמות האנרגיות, הזמן והמאמצים שאותו מועמד השקיע לשווא, הן מטורפות. כל זה יכול היה להיחסך. הפספוס הגדול באמת זה שהוא לא הצליח להשתדרג למרות ההשקעה הגדולה שלו ושתוך כדי הראיונות הרבים, הוא גם בטוח פספס הזדמנויות מעולות שהיוו קידום מקצועי ו/או קידום ברמת התגמול. הוא גם סוג של "שרף" את עצמו באותן חברות לפחות לשנתיים קדימה. אני כבר לא מדברת על האכזבה שמתלווה אחרי כל ראיון כושל והאנרגיות השליליות.
אז איך אנחנו יכולים להמנע מכל זה?
איך אנחנו יכולים להצליח בראיון עבודה?

מחפש עבודה דרך רשת אגמי? כנס לעמוד המשרות שלנו

להיות משוכנע שאתה "סוגר למעסיק את הפינה"

כאשר מעסיקים מחפשים לגייס עובדים ובמיוחד כאשר מדובר במשרות לבכירים, הם מחפשים מישהו שיפתור להם חוסר מסוים או קושי מסוים. במילים אחרות, מעסיקים מחפשים מישהו שינסה לתת מענה לבעיה שיש להם. לדוגמא: מעסיק מחפש לגייס איש תוכנה ששולט בשפת תכנות מסוימת זה מפני שחסר לו מישהו ששולט באותה שפת תכנות והמוצר שלו לא יושלם מבלי אותה שפת תכנות. דוגמא נוספת: מעסיק מחפש איש מכירות מפני שהוא רוצה להגדיל את המכירות שלו. היקף הייצור שלו גדול מהיקף המכירות שלו ויש מקום להרחבה. במילים אחרות, הוא לא מנצל את פוטנציאל המכירות שלו במלואו ולכן מחפש מישהו שיעזור לו לממש את פוטנציאל המכירות שלו במלואו.
אז קודם כל, עליכם להיות משוכנעים שאתם יכולים למלא בהצלחה את התפקיד שעל הפרק. אם אתם לא תהיו משוכנעים בעצמכם, אז כיצד תוכלו לשכנע אחרים?!
אותו הדבר קורה כאשר חברת סטרטאפ מחפשת לגייס משקיעים. אם היזם לא יהיה משוכנע שהמוצר שלו יקרום עור וגידים ויצליח לתת פתרון שהשוק זקוק לו, אז כיצד הוא יצליח לשכנע משקיעים פוטנציאליים?

לכן, לפני שאתם בכלל הולכים להתראיין אצל מעסיק מסוים, הבינו מה הערך המוסף שאתם מביאים וקודם כל שכנעו את עצמכם שאתם מתאימים לתפקיד ("סוגרים לו את הפינה") ולמה דווקא אתם – במילים אחרות, איפה הערך המוסף שלכם בא לידי ביטוי, במה אתם טובים יותר לעומת אחרים בתחום שלכם.

רוצה למצוא עבודה מתאימה מהר ולהרוויח יותר?

לחצו כאן

עומר, שהוא IT Manager , שהתמיין למשרות לבכירים, פרגן בשבוע שעבר אחרי הפוסט הזה וזה מה שהוא כתב לי אחרי שהוא יישם את הטיפים:
היי נורית
אתמול עברתי במקרה בלינקדאין וקראתי את הפוסט שלך על מה המועמד צריך להביא למקום העבודה החדש.
החלטתי להשתמש בזה בראיון שהיה לי אתמול ומראש אמרתי למראיין שהמשרה שהוא הציע לי קטנה עלי. הוא אמר לי בוא בכל זאת.
עשיתי תצוגת תכלית בעזרת הפוסט שלך.
המראין, שהוא cto אמר שעוד לא היה בראיון כזה והוא בודק אפשרות הקמת תפקיד בכיר במיוחד בשבילי.
הפוסט שלך נתן לי הרבה ביטחון.
תודה
עומר

איך להצליח בראיון עבודה? קבלו קורס הכנה לראיון עבודה בשיטת Do it yourself

ההכנה הכי טובה לראיון עבודה היא כאשר תנסו לענות לעצמכם על השאלות הבאות ועדיף שתרשמו לעצמכם את התשובות בכתב: 

 1. קודם כל, למה אני בכלל מתאים לתפקיד?
 2. מה עשיתי שהולם את דרישות התפקיד?
 3. מה אני יודע לעשות מעבר לדרישות התפקיד שיתרמו למעסיק?
 4. איפה הערך המוסף שלי – מה אני יודע לעשות בנוסף לעומת אחרים בתחום שלי? (לדוגמא: בתור מנהל כספים, מה אני יודע לעשות בנוסף לעומת מנהלי כספים אחרים?)
 5. את השאלה האחרונה אפשר לנסח גם בצורה אחרת – מה אני יודע לעשות שאחרים לא יודעים לעשות בתחום שלי?
 6. איפה החוזקות המקצועיות שלי והכישורים שלי באים לידי ביטוי? וכיצד הם ישפיעו על תוצאות טובות יותר למעסיק?
 7. איפה אני יכול לחסוך למעסיק כסף?
 8. איפה אני יכול לייצר למעסיק כסף?
 9. מה אני יכול לתרום ברמה האישית שלי (ברמת מי שאני)?
 10. איך להעביר את המסרים של השאלות שלעיל ואיך עליכם לדבר כך שאתם תהיו אלו שתתקבלו לעבודה ליחצו כאן!

  עשרת הטיפים הרשומים מעלה, יעבירו אתכם הכנה מלאה לראיון העבודה. עשרת הטיפים הללו הם הנוסחה המלאה של איך להצליח בראיון עבודה.

לסיכום

הכנה לראיון עבודה, קודם כל מתחילה אצלכם. אתם צריכים להבין מה התרומה שלכם למעסיקים.
אין טעם בכלל לגשת לראיון עבודה לפני שתענו על רוב השאלות המופיעות כאן.
רק לאחר שתענו לעצמכם על השאלות הללו ותשננו לעצמכם את התשובות, רק אז תוכלו לשכנע את המראיין כי כבר שכנעתם את עצמכם.
העבודה שלכם לפני ראיון העבודה היא בראש ובראשונה לשכנע את עצמכם.
הכנה לראיון עבודה שמתחילה בכם ושבה אתם משוכנעים ביכולות ובתרומה שלכם, היא זו שתאפשר לכם לשכנע את המעסיק בהצלחה ובקלות.
כאשר מדובר במשרות לתפקידים בכירים, כך ההכנה לראיון עבודה יותר חשובה כי צפוף שם בצמרת ויש הזדמנויות נדירות שלא חוזרות.
לכן, מועמדים שמתמודדים על תפקידים בכירים, חייבים לבוא מוכנים לראיון העבודה.
בשביל להצליח בראיון עבודה, חוץ מאשר לבוא עם מסר מוכן, עלינו לבוא עם ביטחון עצמי.
אותו מסר יעבור הרבה יותר טוב כאשר נאמר אותו עם ביטחון עצמי ועם כוח שכנוע רב.
רק המשוכנע יכול לשכנע אחרים!

אהבתם? עשו לנו לייק, השאירו תגובה, שתפו את הפוסט
על הכותב

נורית אגמי

Facebook Twitter Google+

נורית אגמי - מנכ"ל רשת אגמי - מקצוענים בהשמה ל Professionals ובכירים. נורית בעלת חזון חברתי ופועלת לעזור למחפשי עבודה והשאיפה שלה היא שמחפשי עבודה יקבלו את חומרים חינמיים שיקצרו את זמן חיפוש העבודה משמעותית ושזו תהיה העזרה הכי טובה שאפשר להשיג בחינם. הבלוג של נורית עוסק גם בענייני קריירה ומגמות בעולם העבודה ובשוק התעסוקה הישראלי.

אל תפספסו:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *