ממליצים לעבודה

ממליצים לעבודה – כל מה שצריך לדעת כדי שהם יסללו לך את הדרך

נורית אגמי חיפוש עבודה, מציאת עבודה 1 Comment

רוב המעסיקים מבקשים בשלב כזה או אחר במהלך תהליך הגיוס לפחות שני ממליצים לעבודה מהמועמד. לרוב, מדובר בשלב יחסית מתקדם בתהליך הגיוס. יבקשו מאיתנו לספק ממליצים אחרי ראיון עבודה או מספר ראיונות עבודה ושלב אחד לפני הצעת חוזה או כאשר המגייסים מתלבטים בין שניים-שלושה מועמדים ורוצים לקבל המלצות לגביהם כדי לגבש דעה בקשר למועמד שכדאי להם לקחת לעבודה.
חלק מההכנה שלך לתהליך חיפוש עבודה בכלל ושלב ראיון העבודה בפרט, כולל גם את בחירתם של הממליצים הטובים ביותר שיכולים לנו בתור מועמדים. הממליצים הללו, בהחלט יתנו לנו את הדחיפה הקטנה שאנחנו צריכים. ממליצים טובים עושים את ההבדל בין להיות "מועמד מוביל" לבין להיות זה שמקבל את המשרה.

חשוב להבין שאם ביקשו ממך ממליצים אז סימן שמעוניינים להתקדם איתך ואולי אף להציע לך חוזה עבודה. מומלץ מאוד לספק ממליצים טובים למקום העבודה שבו אתה מתמיין.
נסקור כיצד תוכל להביא ממליצים לעבודה שמאוד יעזרו לך להתקבל למשרה.
איך לבחור את הממליצים שלך?
על מה צריך לשים לב כשבוחרים ממליצים?
כיצד לנהל קשרי ממליצים ולדאוג שיספקו המלצות טובות לראיון עבודה?

מחפש עבודה דרך רשת אגמי? כנס לעמוד המשרות שלנו

אתה עובד במקום עבודה ולא יכול לספק ממליצים ממקום העבודה הנוכחי שלך, מה עושים?

לפעמים, תתקשה לספק ממליצים כיוון שאתה עובד באותו מקום עבודה והנך מעוניין לשמור על דיסקרטיות ולכן אינך יכול לספק ממליצים ממקום העבודה הנוכחי. קודם כל חשוב להבין שגם המעסיקים הפוטנציאליים שלך מודעים לכך שלרוב אין באפשרותך לספק ממליצים ממקום העבודה הנוכחי שלך .
ממליצים לאו דווקא חייבים להיות הבוס או הקולגות ממקום העבודה הנוכחי. הם יכולים להיות גם קבלני משנה שעבדת מולם, ספקים, לקוחות שעבדת איתם בצמידות. הממליצים שלך יכולים להיות גם קולגות ממקום העבודה הנוכחי שעזבו אותו לטובת מקום עבודה אחר.
במילים אחרות, הממליצים שלך יכולים להיות אנשים שהיתה לך אינטראקציה צמודה איתם במסגרת העבודה.
כמובן, שעליך להסביר שאינך יכול לספק ממליצים ממקום העבודה הנוכחי כי אתה מעוניין לשמור על דיסקרטיות.

ל"הכין" ממליצים לעבודה לפני שמתחילים את תהליך חיפוש העבודה

בוסים ישירים הם תמיד בעדיפות אצל המגייסים והמעסיקים כשזה נוגע לממליצים
תמיד מומלץ לשמור על קשרים עם בוסים לשעבר ועם קולגות ממקומות עבודה קודמים. במקרה שלא שמרת על קשרים, מומלץ לרענן אותם עוד בתחילת תהליך חיפוש העבודה (עוד לפני שנתבקשת לספק ממליצים).
מעסיקים תמיד יעדיפו שתספק את הבוס הישיר שלך בתור ממליץ ולכן זה הבנאדם הראשון שמומלץ לחדש איתו קשרים.
בוסים ישירים ממקומות עבודה קודמים שיתנו המלצה חמה יהוו נכס עבורך.
עליך לראיין ולהכין את הממליצים שלך.

רוצה למצוא עבודה מתאימה מהר ולהרוויח יותר?

לחצו כאן
 

כאשר נתבקשת לספק ממליצים לעבודה, מומלץ שתראיין את הממליצים שלך.

קרו מקרים בעבר שמועמד סיפק ממליץ או ממליצים שנתנו המלצה פושרת או אפילו אמרו דברים שלא נכנסים תחת הקטגוריה של המלצה.
אני יכולה לספר לכם על מקרה שבו קולגה שלי לעבודה מהעבר הרחוק התפטרה ממקום העבודה שבו עבדנו. המעסיק היה מאוד מאוכזב מכך שהיא התפטרה מכיוון שהיא היוותה נכס למקום העבודה. אותה קולגה שלי לעבודה פשוט הניחה שאם היא עשתה עבודה מצוינת אז המעסיק יתן לה המלצה מעולה.מה שקרה בפועל זה שהוא התנקם בה ונתן המלצה שלילית והיא הפסידה מקומות עבודה על סמך ההמלצה השלילית. מדובר בעובדת מעולה שמהווה נכס לכל מעסיק. כאשר היא הפסיקה לתת אותו בתור ממליץ, תוך זמן קצר היא התקבלה למקום עבודה אחר והיא שם מזה 7 שנים לפחות. הטעות שלה היתה זה שהיא הניחה הנחות ולא שאלה אותו מה הוא הולך לומר. אני מניחה שאם היא היתה שואלת אותו, היא היתה מבינה שאין בכוונתו להמליץ.
לכן, מומלץ לפנות אל הממליצים ולומר להם שאתה מתמיין לתפקיד שהנו X ולשאול אותם מה הם הולכים לומר. אין צורך לראיין את הממליצים שלך במשך שעה שלמה. מספיקה דקה אחת או לפחות בשביל להבין אם הם באמת הולכים להמליץ עליך או שלא. אם הם אומרים בפניך המלצה פושרת ולא נשמעים נלהבים אז סימן שכך יהיה מול המעסיק הפוטנציאלי שלך. לעומת זאת, אם הם יוצאים מגדרם, סימן שכך גם יהיה כשיצרו איתם קשר ממקום העבודה שאליו אתה מתמיין.
אל תיקח ממליצים שלא מתלהבים להמליץ עליך. זה לא רק מה שהם אומרים עליך, זה גם כיצד הם נשמעים. הרי את הממליצים שלך לא מראיינים פרונטלית אלא עושים להם ראיון טלפוני בנוגע אליך. אם הם לא נשמעים לך נלהבים, הם גם לא יישמעו למגייס שלך נלהבים.
מעסיקים לוקחים בחשבון שממליצים לעבודה מוטים מראש לטובתך ולכן חשוב שלפחות הממליצים שאתה מספק יתנו המלצות טובות.

ממליצים בלינקדאין

אם עדיין לא עשית זאת, מומלץ להכנס לפרופיל הלינקדאין שלך, לעדכן אותו ולבקש מכל מי שרק ניתן לבקש ממנו, לספק לך המלצה. ההמלצות שאנשים ירשמו לך בפרופיל הלינקדאין, יכולות לעזור לך לבחור את הממליצים הטובים ביותר להמלצות בעל פה. מי שכתב באריכות עליך והשקיע בהמלצה בכתב כנראה ישמח להמליץ עליך בעל פה. בנוסף, מי שההמלצה שלו מתנוססת אצלך בפרופיל, הוא כנראה ממליץ אמיתי.

ניהול "קשרי ממליצים לעבודה"

לאחר שבחרת שניים-שלושה ממליצים שאתה סומך על ההמלצה שלהם, כל פעם לפני שפונים אליהם עליך ליידע אותם. בנוסף, אם יש משהו שחשוב לך שהם ידגישו בנוגע לתפקיד שאליו אתה מתמיין, כדאי שתציין את זה בפניהם. הממליצים שיידעו על מה לשים את הדגש וכיצד לשווק אותך בצורה אופטימלית, יהוו נכס בקבלה לעבודה. אין שום בושה בלעזור לממליצים שלך לעזור לך. הם אינם מכירים את התפקיד שאליו אתה מתמיין כמוך ולא יודעים מה הדגשים לתפקיד. בעצם זה שאתה נותן להם דגשים ע"י כך שאתה מסביר להם במה התפקיד כרוך ואז מזכיר להם כבדרך אגב מה עשית.
לדוגמא: אתה מסביר לממליצים שלך שבתפקיד הזה חשוב לנהל פרויקטים בלוחות זמנים צפופים ואז אתה גם מזכיר כבדרך אגב לממליצים שלך שעשית את זה. נניח שלממליץ קוראים אבי. "אבי, אתה זוכר את הפרויקט הזה והזה שעבדנו עליו ושהיו לו לוחות זמנים בלתי אפשריים, אח… אלו היו ימים. טחנו שעות בעבודה".
תבקש מהם ליידע אותך כאשר מתקשרים אליהם, עקוב אחרי התהליך וכמובן שאל תשכח להודות להם.

ממליצים לעבודה בערבון מוגבל

קח בחשבון שהמעסיקים יבדקו אצל גורמים נוספים בנוגע אליך (הממליצים הא-פורמליים). הרי שאם אתה מתמיין באותה תעשייה, יש סיכוי טוב שהם מכירים מישהו שעבד איתך בעבר.
בנוסף, גם אם אחד הממליצים שלך בסופו של דבר סיפק המלצה פושרת, הם יאמתו אותו מול ההמלצה של הממליץ הטוב ולהיפך.
מעסיקים ומגייסים מודעים לכך שאנשים הם לא אובייקטיביים ותהיה להם הטייה לכיוון כזה או אחר.
כמו שלא הייתי מתלהבת יתר על המידה מהמלצה טובה, גם לא הייתי פוסלת אדם כי מישהו אמר עליו דברים שאינם חיוביים.

לסיכום

עליכם ל"ראיין" את הממליצים שלכם ולספק את הממליצים הטובים ביותר שבאפשרותכם לספק.
עליכם ליידע את הממליצים שלכם שאמורים ליצור איתם קשר מחברה מסוימת ובמקביל לתת להם דגשים בנוגע למה שעליהם לומר.
ממליצים טובים יכולים לעשות את ההבדל ולגרום להעדתפכם.
ממליץ פושר או אדם שלא ימליץ עליכם, עשוי לפגוע בסיכויים שלכם לקבל את המשרה.
שימו לב את מי אתם לוקחים בתור ממליצים לעבודה.
השקיעו בממליצים לעבודה שלכם וזה ישתלם לכם.
בהצלחה!

אהבתם? עשו לנו לייק, השאירו תגובה, שתפו את הפוסט
על הכותב

נורית אגמי

Facebook Twitter Google+

נורית אגמי - מנכ"ל רשת אגמי - מקצוענים בהשמה ל Professionals ובכירים. נורית בעלת חזון חברתי ופועלת לעזור למחפשי עבודה והשאיפה שלה היא שמחפשי עבודה יקבלו את חומרים חינמיים שיקצרו את זמן חיפוש העבודה משמעותית ושזו תהיה העזרה הכי טובה שאפשר להשיג בחינם. הבלוג של נורית עוסק גם בענייני קריירה ומגמות בעולם העבודה ובשוק התעסוקה הישראלי.

אל תפספסו:

Comments 1

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *