מדריך לחיפוש עבודה – 10 השלבים למציאת עבודה מתאימה מהר

מדריך לחיפוש עבודה

מדריך לחיפוש עבודה -10 השלבים כדי למצוא עבודה מתאימה מהר.מדריך לחיפוש עבודה שיעשה לך סדר בחיפוש העבודה. כאשר אתה מחפש עבודה זו ההזדמנות שלך להתקדם בקריירה. לפי מחקרים, היכולת להתקדם הכי הרבה בתפקיד ובשכר זה במעבר בין מקומות עבודה. לכן, כל חיפוש עבודה הוא הזדמנות לקידום קריירה. אם לא תעבוד נכון בתהליך חיפוש העבודה, אתה עלול לפספס את ההזדמנות להתקדם בתפקיד ובשכר ולהפסיד עשרות אלפי ₪ בשנה. תהליך חיפוש עבודה, הינו תהליך של שיווק ומכירות של עצמך. אנו מגישים לך את המדריך לחיפוש עבודה שבו ריכזנו את 10 השלבים המרכזיים למציאת עבודה מתאימה מהר. במיוחד על רקע עידן נגיף הקורונה שלא הולך להיעלם בזמן הקרוב, יש חשיבות הרבה יותר גדולה שתהליך חיפוש העבודה יתנהל בצורה נכונה. בתקופה שבה התחרות על כל משרה הרבה יותר קשה, דווקא עכשיו אין מקום לטעויות. אנחנו מאמינים שאין מי שלא יכול למצוא עבודה אלא שי מי שלא יודע להתנהל נכון בתהליך חיפוש העבודה ולכן מוציא הרבה "גז בניוטרל". בדיוק כמו שבעל עסק יעבוד מאוד קשה בעסק שלו אבל הוא לא יעבוד נכון אז כל העבודה הקשה שלו תרד לטימיון. לעומת זאת, אם הוא יעבוד בצורה נכונה, האנרגיות שלו יניבו לו תוצאות כגון יותר הכנסות. השלבים שמפורטים במדריך לחיפוש עבודה, הם רק חלק מן השלבים שאנו מציעים בתכניות הקריירה שלנו. למעבר לתכניות הקריירה שלנו: תכנית טורבו, תכנית בכירים, תכניות בכירים VIP


רוצה למצוא עבודה מתאימה מהר?

להתקדם בקריירה ולהרוויח יותר?

קבל קורס חינמי

המדריך לחיפוש עבודה- 10 השלבים המומלצים כדי להגיע למשרה האידיאלית במינימום זמן ובמקסימום שכר:


מדריך לחיפוש עבודה – שלב מס' 1 – פוקוס קריירה –

לפני שבכלל מתחילים לחפש כדאי להגדיר בצורה מדויקת מהן המטרות שלך בקריירה ומה התפקיד הבא שהיית רוצה להתקבל אליו. גם אם אתה כביכול יודע, כדאי לדייק ולענות לעצמך על השאלות הבאות לדוגמא: האם להישאר באותו תפקיד או לעבור לתפקיד אחר? האם התפקיד הבא הוא באותה רמת בכירות או שאולי תפקיד בכיר יותר? ומענה לשאלות רבות נוספות שיסייעו לך לעלות על מסלול הקריירה האידיאלית. לקוחות שנכנסו לתכניות הקריירה שלנו, עברו תהליך שדייק את הרצונות שלהם ואת החיפוש שלהם ולכן קיצרו את זמן חיפוש העבודה. למעשה 86% מלקוחותינו, מוצאים עבודה בתוך חודשיים.
השלב הבא הוא שדרוג של קורות החיים שלך, אך לשדרג קורות חיים מבלי להגדיר במדויק את התפקיד הבא שלך, זה כמו לבנות בית מבלי להכין לפני כן תכנית אדריכלית. רק לאחר שהגדרנו מה התפקיד הבא במדויק, כדאי לגשת למלאכת שדרוג קורות חיים עם מיתוג אישי.

רוצה לעבור מסלול "פוקוס קריירה" כדי לעלות על מסלול הקריירה האידיאלית? לחץ כאן

מדריך לחיפוש עבודה – שלב מס' 2 – קורות חיים עם מיתוג אישי –

קורות חיים שמציגים אותך בצורה מרשימה יותר = תפקיד בכיר יותר ושכר גבוה יותר.  קורות חיים שבנויים וכתובים נכון יודעים לשווק אותך תוך 6 שניות בלבד בלי הנוכחות שלך ולפתוח לך דלתות למשרות שאתה רוצה. לפי מחקרים, מגייסים עוברים על קורות חיים 6 שניות בלבד. קורות חיים שבנויים נכון יפתחו לך את הדלתות של המעסיקים ויסייעו לך להשתדרג בתפקיד ובשכר. רמת השכר שלך נקבעת בשנייה ששלחת את קורות החיים שלך למעסיקים כי מכאן נגזרת רמת הבכירות שלך והערך הנתפס שלך. אומנות הרושם מתחילה בקורות החיים ששלחת. אז אם אתה רוצה להגיע ליותר ראיונות עבודה, להגיע לתפקידים שבהם גם תממש את עצמך וגם תמקסם את פוטנציאל ההשתכרות שלך, אתה חייב קורות חיים שיווקיים עם מיתוג אישי. כמובן, לפני שאתה בונה את קורות החיים שלך, חובה להגדיר מה התפקיד הבא האידיאלי שלך, ראה שלב מס' 1.

מדריך לחיפוש עבודה – שלב מס' 3 – התאמת קורות חיים למשרות –

כדאי לבצע התאמה של קורות החיים שלך למשרות השונות כי קורות חיים ש"תפורים" למשרה ספציפית, מגדילים עוד יותר את הסיכויים שיפנו אליך ושתתקבל לתפקיד. עם התאמת קורות החיים שלך למשרות השונות – החיפוש מתקצר עוד יותר. כדאי מאוד שאתה תדע להתאים את קורות החיים שלך כי אתה לא יכול לפנות למישהו אחר שיבצע לך התאמות וייצר לך עשרות גרסאות, זה פשוט לא פרקטי. מה שיכול להיתפס בתור טירחה, זו למעשה אחת ההשקעות הטובות שלך בחיפוש עבודה כי מקצה השיפורים הקטן הזה, מגדיל את הסיכויים שלך להגיע לראיון וכמובן את סיכוייך להתקבל.

מדריך לחיפוש עבודה – שלב מס' 4 – הכנה לראיון עבודה –

המטרה שלך בראיון עבודה היא להסביר למה אתה מתאים לתפקיד ולמה לקחת דווקא אותך מכל שאר המועמדים לתפקיד, שהרי לכולם יש פחות או יותר ניסיון. כאשר אתה מתמיין לתפקיד כלשהו, אתה מתמיין מול אחרים עם ניסיון וכישורים דומים ואז נשאלת השאלה – למה דווקא אתה?! חוץ מזה, כדי שראיון העבודה יעבור בקלות ובהצלחה, אתה חייב קורות חיים עם מיתוג אישי שבהם אתה נתפס כמועמד מעולה. למה אתה צריך קורות חיים מעולים כדי שראיון העבודה יעבור בקלות ובהצלחה? כי קורות החיים הם אלו שתופרים לך את ראיון העבודה. מראיינים אותך ושואלים אותך שאלות לפי מה שכתוב בקורות החיים שלך. לכן, ראה שוב שלב מס' 3. תהליך בסיסי ונכון של חיפוש עבודה יכלול את שלבים 1 עד 4. יש שלבים נוספים כמובן שהם חשובים מאוד בתהליך חיפוש העבודה שאותם נסקור בהמשך.

עכשיו זה קל!

למצוא עבודה מתאימה מהר..

להתקדם בקריירה

להרוויח יותר!

התחל כאן

מדריך לחיפוש עבודה – שלב מס' 5 – בצע חיפוש ממוקד ורחב ומעקב-

לאחר שכבר הגדרת מה הצעד הבא האידיאלי בקריירה שלך, יש לך מיקוד ואתה יודע בדיוק איזה תפקיד כדאי לך לחפש. אתה לא שורף את האנרגיות שלך לשווא. אתה יודע בדיוק לאן אתה מכוון ולשם אתה תגיע ותעשה זאת במינימום זמן כי אתה חד ומדויק. יחד עם זאת, אחרי שעברנו מיקוד, זה הזמן דווקא להרחיב את היריעה ולאתר את ההזדמנויות במגוון מקורות. חשוב לאתר את המשרות במגוון רחב של מקורות ולא רק בלוחות דרושים. לינקדאין למשל הוא מקור אפקטיבי לחיפוש עבודה וישנם מקורות רבים נוספים.

מדריך לחיפוש עבודה – שלב מס' 6 – מדדים- מעקב אחרי מקורות גיוס וגרסאות קורות חיים

לאחר שהרחבת את מקורות החיפוש שלך כדאי לבצע מעקב בנוגע לאילו מקורות גיוס מניבים לך יותר הזדמנויות ואז שוב לצמצם ולהשקיע באפיקים המוצלחים יותר. אז נכון שאולי אתה גם עלול לפספס, יחד עם זאת, הזמן והאנרגיה שלך מוגבלים וכדאי להשקיע יותר במקורות הגיוס שמניבים לך תוצאות יותר טובות על חשבון אלו שמניבים תוצאות הרבה פחות טובת. חוק ה- 80/20 כנראה שיעבוד גם כאן – 20% ממקורות הגיוס יניבו לך 80% מהתוצאות. מומלץ להתנהל בתהליך חיפוש העבודה באופן מסודר על מנת להבין אילו  אפיקים ואיזו גרסת קורות חיים מניבים לך תוצאות טובות יותר. המדידה הזו שנראית אולי בתחילה כבזבוז זמן, תחסוך לך המון זמן בהמשך, תייעל את תהליך חיפוש העבודה ותקצר לך זמנים.

מדריך לחיפוש עבודה – שלב מס' 7 – לינקדאין –

שפר את הפרופיל שלך ואת מיומנויות החיפוש בלינקדאין. יש לנו קורס אינטרנטי של שעתיים שלמות שמכיל את כל ה"טריקים" של לינקדאין ואיך להוציא את המקסימום מהרשת החברתית הזו. קורס הלינקדאין שלנו מאפשר למצוא עבודה מתאימה מבלי לחפש ע"י קידום פרופיל הלינקדאין שלך. מגייסים לא מחפשים אותך בלינקדאין לפי השם שלך, שהרי הם לא מכירים אותך. אם הם היו מכירים אותך, הם היו מריצים את השם שלך ופונים אליך ישירות אך זה לא המצב. מגייסים עושים חיפושים לפי מילות מפתח. אם אתה לא עולה במקום גבוה בתוצאות החיפוש, הם לא יוכלו להציע לך משרות ואפילו שאתה מתאים. לא פונים אליך כי לא הצליחו לאתר אותך ולא כי אתה לא מתאים. דרך אגב, 50% ממי שיסתכלו לך בפרופיל, אלו אנשים שמחפשים לגייס עובדים. במילים אחרות, קידום הפרופיל = יותר צפיות = יותר הצעות עבודה. בניגוד לקידום של אתר בגוגל שדורש עבודה מתמדת כל הזמן, על מנת לקדם את פרופיל הלינקדאין שלך צריך לקדם אותו פעם אחת כמו שצריך. בהשקעה קטנה של ידע וזמן, תקדם את הפרופיל שלך ותקבל יותר פניות של הצעות עבודה לכן, כדאי לך להשקיע בפרופיל הלינקדאין שלך.


רוצים למצוא עבודה מתאימה מהר? להתקדם בקריירה? להרוויח יותר?  לחצו כאן!מדריך לחיפוש עבודה – שלב מס' 8 – הכנה למשא ומתן –

אם הגעת לשלב משא ומתן, חובה למקסם את פוטנציאל ההשתכרות שלך. תמיד למעסיקים יש טווח שכר שהם מוכנים להציע ואתה רוצה להיות בטווח השכר העליון שהמעסיק מוכן להציע. בנוסף, ככל שהתפקיד יותר בכיר, כך טווח השכר רחב יותר ויש יותר על מה לנהל משא ומתן – מצד אחד, ניתן להרוויח יותר מניהול משא ומתן מוצלח ומן הצד השני, משא ומתן לא מוצלח יגרום להפסדים כספיים גדולים יותר. החשיבות של ניהול משא ומתן עולה ככל שהתפקיד בכיר יותר. אם התקבלת בשכר חודשי של 30,000 אבל המעסיק היה מוכן לשלם אפילו 36,000, ההפסד הכספי השנתי הוא 72,000! אם תעבוד אצל אותו מעסיק יותר משנה, אז מדובר בהפסדים מצטברים של מאות אלפי ₪, בחמש שנים מדובר על הפסד כספי של 360,000. בנוסף, המשא ומתן שלך הבא שלך, יתחיל מהנקודה שכבר השגת וגם בתפקיד הבא שלך תרוויח פחות. משא ומתן נכון יכניס לך הרבה יותר כסף על אותה עבודה בדיוק. משא ומתן נכון גם ימצב אותך כאחד שמבין עניין ושאפשר לסמוך עליו שיידע להתנהל גם מול עובדים, ספקים וכולי לטובת הארגון.

מדריך לחיפוש עבודה – שלב מס' 9 – נטוורקינג –

מישהו חכם כבר אמר פעם, זה לא מה אתה יודע אלא את מי אתה מכיר. כדאי להשקיע ברשת הקשרים שלך גם במי שלא יכול לעזור לך באופן ישיר כי לפי מחקרים רוב ההזדמנויות לא-מגיעות מאנשים שאנחנו מכירים באופן ישיר אלא ממי שמכיר את מי שאנחנו מכירים. גם פה כדאי לבנות אסטרטגיית נטוורקינג – איפה ועם מי כדאי לעשות נטוורקינג ולהקדיש לזה את הזמן הראוי.

מדריך לחיפוש עבודה – שלב מס' 10 – פגישות אימון וליווי ע"י מומחה קריירה –

מומחה הקריירה יכול ללוות אותך בתהליך חיפוש העבודה שלך ולעזור לך לקצר את הזמן לחיפוש עבודה. חוץ מהנושאים "הטכניים" כגון: חיזוק נוסף להכנה לראיון עבודה לתפקיד מסוים, חיזוק של מיומנויות חיפוש עבודה, ייעוץ בנוגע להצעות עבודה ולצמתים בקריירה, ייעוץ בנוגע לאפשרויות קידום, משא ומתן וכו'. מומחה קריירה קריירה יכול לחזק לך את הביטחון העצמי בתקופת חיפוש העבודה, לתת לך תמיכה רגשית בתהליך ולהעלות לך את המורל והמוטיבציה. הפן הרגשי חשוב בדיוק כמו הפן "הטכני". אתה לא רוצה שיפסלו את המועמדות שלך רק בגלל חוסר אנרגטיות.

סיכום:
מקווים שהמדריך לחיפוש עבודה עזר לך לעשות סדר בתהליך לחיפוש עבודה. יש אמרה נפוצה שלחפש עבודה זו עבודה. זה ממש לא נכון. חיפוש העבודה יכול להיות קצר וזאת אם פועלים בצורה נכונה. אם אתה יודע לעשות משהו, זה אף פעם לא "עבודה" אלא ייקח לך זמן קצר לעשותו. זה כמו שאם תצטרך להגיש דו"ח שנתי למס הכנסה ואתה לא רואה חשבון שעושה את זה ביומיום, ייקח לך הרבה מאוד זמן להכין את הדו"ח השנתי וגם אז הדו"ח שלך הוא לא כמו שרואה חשבון מיומן היה מכין אותו. בדיוק כמו שהיית לוקח בעל מקצוע כדי להכין דו"ח שנתי, הולך לספר כדי להסתפר, מזמין חשמלאי כשיש קצר בבית ופונה לעורך דין כדי שיכין לך כתב הגנה כך גם חיפוש העבודה דורש אנשי מקצוע מומחים. אתה יכול לספר את עצמך, לנסות לתקן קצר חשמלי (אני במקומך לא הייתי לוקחת סיכון) ולהגיש כתב הגנה אך החיסכון על בעלי מקצוע יעלה לך ביוקר. אותו הדבר בחיפוש עבודה. נתקלנו כבר באנשים רבים שחיפוש העבודה שלהם לא מניב להם תוצאות כי הם פועלים בצורה לא-נכונה. על אחת כמה וכמה כדאי להיעזר במומחי קריירה ככל שיש יותר תחרות על משרות מצד מועמדים, בין אם מדובר בתקופה בה יש אחוז אבטלה גבוה או בין אם אתה בכיר וצפוף שם בצמרת. במקרים האלו, עליך לנצל כל יתרון שיש לך בתהליך חיפוש העבודה וכדאי להיעזר במומחי קריירה. מומחה קריירה יאפשר לך לעשות את התהליך נכון, יקצר לך זמנים (יחסוך לך הרבה חודשי אבטלה / חיפוש עבודה) ויעזור לך למקסם תפקיד ושכר בשוק העבודה. הרי כל חיפוש עבודה הוא הזדמנות לקידום קריירה. לחץ כאן! כדי ללמוד על השירותים שלנו ועל היתרונות שאנחנו מייצרים לך בתהליך חיפוש העבודה.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *