ראיון טלפוני - המדריך השלם שכולל כל מה שצריך לדעת על ראיון טלפוני

ראיון עבודה טלפוני – איך לעבור אותו בהצלחה?

נורית אגמי ראיון עבודה 8 Comments

ראיון עבודה טלפוני – שלב חשוב בתהליך הגיוס והמיון של כל חברה

ראיון עבודה טלפוני הוא אחד השלבים החשובים בתהליך חיפוש העבודה. יש לדעת איך לעבור ראיון עבודה טלפוני כיוון שהוא השלב שלפני ראיון העבודה הפרונטלי.
ראיון העבודה הטלפוני הוא ראיון לכל דבר ועניין ויש להתייחס אליו ברצינות ולהקדיש לו את הזמן הראוי. לרוב ראיון עבודה טלפוני יהיה בסביבות רבע שעה, כאשר לתפקידים בכירים, הוא אף עשוי להתמשך כחצי שעה.

עכשיו זה קל!

למצוא עבודה מתאימה מהר..

להתקדם בקריירה

להרוויח יותר!

התחל כאן

מה המטרה של ראיון עבודה טלפוני?

בעידן של היום שבו חברות מקבלות מאות קורות חיים למשרה, עליהן לייעל את תהליך הגיוס. ראיון עבודה טלפוני בא לבדוק הלימה בין דרישות המשרה לבין הניסיון של המועמד. במידה וקיימת הלימה, המועמד יוזמן לראיון העבודה הפרונטלי.
כדאי להשקיע בראיון עבודה טלפוני כי אם התקשרו אליכם אז סימן שהמגייס חשב שעל סמך קורות החיים שלכם, אתם מתאימים לתפקיד.

איך לעבור ראיון עבודה טלפוני – הכללים

כלל מספר 1 – התראיינו רק כאשר התנאים אופטימליים –
במידה ואתם לא יכולים לדבר חופשי או שאתם נמצאים בסביבה רועשת או שבדיוק מישהו מאוד עיצבן אתכם, תבקשו מהמראיין להתראיין בזמן אחר כשיהיה לכם נוח ותנאים אופטימליים.
תנאים אופטימליים = סביבה שקטה, יש לכם זמן פנוי, אתם רגועים ונינוחים ויש לכם פרטיות.

כלל מספר 2 – שאלו שאלות על התפקיד –
כדאי לכם לשאול שאלות על התפקיד כי זה מראה שאתם מביעים עניין.

כלל מספר 3 – תנו למראיין לבצע את עבודתו –
המראיין שאל אתכם שאלות, ענו לו! בשום פנים ואופן אל תפנו אותו אל קורות החיים שלכם ובטח שאל תתעצבנו מכך. המראיין בכוונה שואל אתכם שאלות למרות שהתשובות כתובות בקורות החיים. הוא רוצה לשמוע מכם כי זה נותן משנה תוקף לדברים שכתבתם ובנוסף, הוא רוצה לקבל מכם פירוט גדול יותר מאשר המידע שכתוב בקורות החיים.

לתכנית הטורבו לחצו כאן! למצוא עבודה מהר, להרוויח יותר ולהגשים את עצמךכלל מספר 5 – שאלו לגבי המשך התהליך
לרוב, במידה ותימצאו מתאימים, ייקבע לכם מיד מועד לראיון פרונטלי או לפחות יידעו אתכם שמעוניינים להמשיך איתכם את התהליך ולקבוע לכם מועד לראיון פרונטלי. יחד עם זאת, יכול להיות שהמראיין מתלבט לגביכם ולא יקבע איתכם ישר מועד לראיון פרונטלי. יכול להיות שהוא לא יידע כי הוא ירצה להחליט בסוף הסבב של הראיונות הטלפוניים, מי מהמועמדים הכי מתאימים להמשיך לראיון הפרונטלי. לכן, זה שתשאלו שאלות בנוגע להמשך התהליך מצד אחד יכול מצד אחד להבהיר לכם לגבי ההמשך ומצד שני אתם נתפסים בתור מתעניינים וההתעניינות מוסיפה לכם "נקודות" בתור מועמדים.

מחפשים עבודה?

שידרוג בקריירה?

לא עברתם ראיון עבודה טלפוני – עשו בדק בית

מאוד חשוב לדעת מה הסיבה שבגינה נפסלתם. אם הסיבה היא כי נמצאתם לא מתאימים, אז זה בסדר ובסף הכל חסכו לכם זמן מיותר ואנרגיות. אם הסיבה היא שאתם לא עוברים ראיון טלפוני בצורה טובה כי למשל קטעתם את המראיין פעם אחר פעם או מכל סיבה אחרת, כדאי שתהיו מודעים לכך ותתקנו את הטעון תיקון. מילא שיפסלו אתכם כי אתם לא מתאימים אך שיפסלו אתכם על סיבות "טכניות", זה באמת חבל!

אנו מאחלים לך לעבור בקלות את הראיון העבודה הטלפוני.

רוצה למצוא עבודה מתאימה מהר?

להתקדם בקריירה?

להרוויח יותר?

על הכותב

נורית אגמי

Facebook Twitter Google+

נורית אגמי – מנכ"ל רשת אגמי – חברת השמה להייטק ובכירים, חיפוש עבודה וקריירה. נורית בעלת חזון חברתי ופועלת לעזור למחפשי עבודה. מוזמנים ליהנות מהבלוג ומהקורס למציאת עבודה מתאימה מהר וגם להרוויח יותר. מוזמנים להציץ בלוח דרושים הייטק ובכירים שלנו ואנחנו נשמח למצוא לכם את התפקיד הבא שלכם. הבלוג של נורית עוסק בחיפוש עבודה, חיפוש עבודה בהייטק, מגמות בתחום הדרושים כולל דרושים הייטק, מגמות בעולם העבודה העולמי ובשוק בעבודה בישראל.

Comments 8

  1. Post
   Author

   שלום תום,

   תבדוק את תיבת ה- Spam שלך או את תיבת ה- Promotions אם יש לך Gmail .

   נורית

  1. Post
   Author
 1. ראיון "פרונטלי" נשמע כמו פגישה בעירום מלא. הכוונה היא ראיון "פנים אל פנים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אל תפספסו: