טעויות במשא ומתן על שכר יעלו לך בהפסד של עשרות אלפי שקלים בשנה! | רשת אגמי

טעויות של משא ומתן על שכר יעלו לך בהפסד של עשרות אלפי שקלים בשנה!

נורית אגמי מו"מ על שכר ותנאים 17 Comments

ניהול משא ומתן על שכר הוא אחד השלבים החשובים בתהליך חיפוש העבודה שלך. בקורס החינמי "רוצה למצוא עבודה מתאימה מהר ולהרוויח יותר?" אנחנו מתייחסים בהרחבה לסוגיית המשא ומתן על שכר . אחת השאלות המרכזיות בתהליך חיפוש העבודה היא: "מהן ציפיות השכר שלך?" משום מה, הרבה אנשים משקיעים שעות באיך לענות על שאלה כמו מהן התכונות השליליות שלך אבל משקיעים הרבה פחות בניהול משא ומתן על שכר למרות שההשקעה פה בוודאות מייצרת כסף. אם יש לך נטוורקינג גדול ורחב, זה יכול לעזור לך להשיג מודיעין מדויק לגבי מהן רמות השכר בחברה שבה את מתמיין ואולי אפילו תוכל לגלות כמה הרוויח זה שעזב את התפקיד או כמה מרוויחים אחרים באותו תפקיד בחברה הזו.

הכלל הוא כזה – אם רוצים אותך, סימן שאתה בעמדה של משא ומתן על שכר על חוזה עבודה.

משא ומתן על שכר ותנאים שלא מתבצע בצורה נכונה יעלה לך ביוקר ויגרום לך להפסד של עשרות אלפי ש"ח בשנה. התכוננות למשא ומתן, תעזור לך למקסם את פוטנציאל ההשתכרות שלך.

רוצה לשדרג שכר?  לחץ כאן! מקסימה - מקסימום בשבילך ובשביל המשפחהכתבה בדה-מרקר הכריזה בכותרת "במשרות הבכירות במגזר העסקי, גברים משתכרים 32% יותר מנשים". הכותרת של אותה כתבה באינטרנט – "גם כשאת מרוויחה 15 מיליון שקל – יש גבר שמרוויח הרבה יותר"

מתוך הכתבה הארוכה ישנה נקודה מרכזית אחת שאליה אני רוצה להתייחס ושאותה ביטאה פרופ' דליה מור, דקאן בית הספר למדעי ההתנהגות במסלול האקדמי המכללה למנהל –

"בכמה מחקרים שערכתי מצאתי שההכנסה הקיימת מהווה אמת מידה (yardstick) לדרישות עתידיות, כך שמי שמרוויח פחות מצפה לקבל פחות בעתיד, ולכן גם דורש פחות במשא ומתן".

כאשר עובד מעוניין לעבור למקום עבודה חדש ומתנהל מו"מ בינו לבין המעסיק הפוטנציאלי שלו, הוא צריך לקחת בחשבון שהתוצאות של המשאים ומתנים העתידיים ייקבעו על פי הצלחת המו"מ הראשוני.

רוצה למצוא עבודה מתאימה מהר?

להתקדם בקריירה?

להרוויח יותר?

טעות במו"מ של עובד על חוזה ההעסקה תשפיע עליו לשנים רבות קדימה.

השכר והתנאים יהיו פחות טובים לעומת מה שהוא יכול היה להשיג אם הוא היה  מנהל מו"מ בצורה נכונה. מו"מ לא מוצלח, זה מו"מ שבו העובד לא מצליח למקסם את השכר שלו אצל אותו מעסיק, הוא מקבל את המינימום למישהו בתפקיד וניסיון כמו שלו.

מי שחושב שאין מקום למו"מ, טועה טעות מרה! הרי באותם תפקידים אנשים מרוויחים משכורות שונות ומקבלים תנאים שונים. כמו שישנם פערים בין גברים לנשים, ישנם פערים בין גברים לגברים באותו התפקיד ובין נשים לנשים באותו התפקיד. לא מדובר פה בפערים קטנים, מדובר פה בפערים של עשרות אחוזים ובמילים אחרות אלפי שקלים בחודש ועשרות אלפי שקלים בשנה.

גם במגזר הציבורי צריך לדעת לנהל מו"מ על שכר על חוזה עבודה

מי שחושב שמו"מ על שכר ותנאים מנהלים רק במגזר הפרטי כי שם זה "שוק חופשי" ואילו במגזר הציבורי, ההתנהלות שונה, שוב טועה טעות מרה. מוזמן להציץ בכתבה הזו – "אשה? במגזר הציבורי תרוויחי 36% פחות"

וגם כאן ניתן לראות את ההשפעה שיש למשא ומתן הראשוני מול המעסיק:

"עם זאת, מרגע ההצטרפות למגזר הציבורי – מסלול הקידום והעלייה בדרגות השכר הם דומים. המשמעות היא שהמשתנה העיקרי שמשפיע הוא רמת השכר והתנאים שבהם התקבלו העובד או העובדת
."

המו"מ הראשוני מול המעסיק הוא המשתנה העיקרי שישפיע על השכר והתנאים שלך לשנים רבות קדימה ובטח במגזר כמו המגזר הציבורי שבו אכן עובדים שנים רבות. אך גם בהייטק שבו מחליפים עבודות כל שנתיים-שלוש, יש למו"מ הראשוני משקל כבד כי מי שלא יודע לנהל מו"מ מרוויח כל פעם "פחות" ממה שהוא יכול היה ומדובר פה בנזק מצטבר שהופך למשמעותי וכבד.

מה המחיר על טעויות כאשר מנהלים מו"מ על שכר?

הגעת לשלב מתקדם בתהליך הגיוס שבו שואלים אותך : "מה ציפיות השכר שלך?"

או  שאולי אתם נמצאים שנייה לפני שהמעסיק שולח לכם הסכם שכר.

למשא ומתן על שכר ותנאים חייבים להגיע מוכנים ולעשות "שיעורי בית" כי מה שייסגר עכשיו ביניכם לבין המעסיק, יקבע את השכר שלכם לעוד שנים רבות.

לדוגמא:

אם סיכמת עם המעסיק על שכר של 12,000 אך אתה לא יודע שהמעביד היה מסכים לשלם גם 14,000 . הפסדת שכר ברוטו של לפחות 30,000 שקל ברוטו לשנה כי הפסדת גם כל הסוציאליות שיהיו מחושבות לפי 12,000 ולא לפי 14,000 (פנסיה, קרן השתלמות, קופת גמל וכו').

שנה לאחר מכן אתה תתחיל לנהל מו"מ מהנקודה של 12,000 ולא מנקודה של 14,000 ולכן הטעות היא טעות נגררת. נניח שהמעסיק מעלה שכר ב- 5% לעובדים כל שנה. שכרך יעמוד על 12,600 ₪ ולא על 14,700 ₪ כפי שיכול היית להשיג. בכל שנה הפער יגדל ואתה תפסיד יותר ויותר כסף.

עכשיו זה קל!

למצוא עבודה מתאימה מהר..

להתקדם בקריירה

להרוויח יותר!

התחל כאן
הכי גרוע זה שמאוד קשה לתקן את הטעות הזו. המעסיק לא יעלה לך שכר מ- 12,000 ל- 14,700 תוך שנה, למרות שזה מה שהוא היה גם ככה מוכן לשלם, אם רק אתה היית יודע איך לבקש, אם רק היית יודע לנהל משא ומתן על שכר בצורה נכונה שתייצר תוצאות אופטימלית עבורך.

אצל בכירים הטעויות במו"מ על שכר ותנאים עולות יותר ביוקר

פעם ייעצתי למועמד בכיר שהיה בתהליך בחברה גדולה וידועה. הוא חשב לבקש שכר של 30,000 ואני אמרתי לו שאני יודעת בוודאות שהשכר במחלקה שאליה הוא מתמיין, עומד על 36,000 שקל בלי בעיה. מדובר פה בהפסד שכר ברוטו של לפחות 80,000 בשנה כי באותה חברה גם נהוג לתת משכורת בונוס אחת לפחות. בעקבות הייעוץ שלי, אותו מועמד ביקש 36,000 ₪ וגם קיבל את מבוקשו.


לכל משא ומתן על שכר משוואה שונה

יכול להיות שאתה מבקש שכר שהוא לא ריאלי, שכר שהוא גבוה מידי ובגלל זה אתה מפסיד את העבודות שאליהן אתה מתראיין.

אם אתה מובטל, בכל חודש שאתה לא עובד, אתה מפסיד הרבה מאוד כסף. לא רק שאתה מפסיד שכר עבודה, אתה גם שורף את החסכונות שלך. לפעמים עדיף להרוויח קצת פחות ממה שהיית רוצה אבל להרוויח! אתה רוצה שכר של 21,000 ₪ ומציעים לך 18,000 ₪. אל תשכח שאתה בינתיים מקבל או דמי אבטלה או הבטחת הכנסה או חי אך ורק על החסכונות שלך. שכר של 18,000 ₪ יהיה הרבה יותר ממה שאתה מקבל כיום.

יכול להיות גם שאתה מבקש שכר נמוך מידי כי אתה כבר לא מאמין בעצמך והשכר שאתה מבקש מעלה תהיות אצל המעסיק שחושב שאולי אתה לא מספיק טוב כמו שאר המועמדים. גם שכר נמוך מידי שאתה עלול לנקוב בו יכול לגרום לך להפסיד את המשרה.

לתכנית הטורבו לחצו כאן! למצוא עבודה מהר, להרוויח יותר ולהגשים את עצמךגם אם אתה עובד ומרוויח שכר, אתה עדיין עלול לשגות במו"מ על השכר ולהפסיד עשרות אלפי ש"ח בשנה. גם במקרה שלך, מומלץ מאוד להתכונן למו"מ על שכר ותנאים ולהגיע עם אסטרטגיה מוכנה.

כל התשובות לשאלות בוידאו המצורף ומתחתיו יש תמלול:

איך לנהל משא ומתן על שכר? איך לענות על השאלה – מהן ציפיות השכר שלך?

שי: שלום, אנחנו עם נורית אגמי, מומחית קריירה

אני ארצה עכשיו שתסבירי לי אחרי שעברנו את המשוכה של ראיון עבודה, הסברנו מה רע בנו, מה טוב בנו. ואנחנו ניגשים לשלב או בעצם לא ניגשים לשלב של לדבר על השכר. אז אני אשמח בכלל אם קודם כל תבהירי לי אם אני בכלל בתור מרואיין צריך לעלות את זה? לחכות שהמראיין יעלה את זה? במידה והוא מעלה את זה האם עליי לעכב או לזרום איתו? איפה מבחינה כרונולוגית היית ממליצה למקם את הדיון על משא ומתן על שכר?

נורית: אז ככה, לנהל משא ומתן על שכר ותנאים אפשר לדבר באמת שעות. אני אנסה להיות תמציתית ולתת כמה שיותר טיפים.

בנוגע למשא ומתן על שכר, לא כדאי שהמועמד יעלה את הסוגיה הזו בכלל, בשום שלב אפילו. כדאי שהסוגיה הזאת תעלה כמה שיותר מאוחר בתהליך הגיוס מהסיבה שאם אנחנו לוקחים את יחסי כוחות במשא ומתן על שכר, למעסיק יש הרבה יותר כוח מהסיבה שיש לו הרבה יותר מידע לגבי המסגרת שכר והתנאים שהוא רוצה לתת ולמועמד זה חסר.

לכן מבחינת המועמד כדאי מאוד לדחות את זה בתהליך כי היכולת של המועמד לנהל משא ומתן על שכר ותנאים ולהיות בעל מיקוח בתהליך… תהיה לו יכולת הרבה יותר גדולה כאשר זה יקרה בשלבים מאוחרים. כאשר המעסיק ירצה לתת לו הצעת שכר. סימן שהמעסיק מעוניין בו ואז יש למועמד גם עמדת מיקוח מסוימת. כאשר למועמד אין מידע, במידה והוא לא הצליח להשיג מודיעין עסקי…

שי: זאת גם אגב שאלה רלוונטית. יש איזה מקום שאת מייעצת למצוא בו טבלאות שכר מה נהוג במקצוע מסוים, מה נהוג בהתחשב בוותק. יש איזה טבלאות שהן זמינות או שזה באמת משהו שקשה לכרות?

נורית: יש טבלאות זמינות בהרבה אתרים באינטרנט אבל זה לא משהו שאני ממליצה להסתמך עליו במאה אחוז. זה מידע שכדאי לקחת אותו בעירבון מוגבל כי הטבלאות הללו מוטות. יכול להיות שאתה תסתכל ותהיה טבלה ויהיה כתוב שהשכר שלך אמור להיות 25 אלף ₪ ותבוא לחברה והחברה תציע לך בסוף, התקציב שלה, השכר שהיא רוצה לתת הוא 18 אלף ₪. במידה ואתה מובטל והמצב קשה או שאתה כבר מובטל תקופה ארוכה, אז גם אם הרווחת 23 אלף ₪ זה לא רלוונטי ואולי כן כדאי לקחת את ההצעה של 18 אלף ₪. אם אתה תגיד שאתה רוצה 25 אלף ₪ כי זה מה שכתוב בטבלאות אז אתה תפסיד את המשרה.

יש דרכים להשיג מודיעין עסקי. אני למשל הכנתי פעם ידיד קרוב לראיון עבודה וגם הצלחתי להשיג לו מידע מדויק כמה המעסיק שילם למי שהיה לפניו בתפקיד.

שי: אבל זה במקרה, זה מקרי…

נורית: זה במידה ויש לך הרבה נטוורקינג

שי: מה שאת אומרת, אם מציעים לי בשלב מוקדם, שואלים אותי מה הדרישות שכר אז אני אומר בוא נתקדם ונראה איך אנחנו ממשיכים. נגיד ואנחנו מגיעים למצב הזה ויש לי יכולת מיקוח גבוהה יותר מאוחר יותר בתהליך הגיוס. האם ששואלים אותי ואפילו יש לי כבר מודיעין עסקי לגבי השכר שרוצים לתת בעבודה, האם עליי לדרוש סכום שהוא גבוה יותר? מן טכניקת משא ומתן שאמורה להתפשר על סכום נמוך יותר או להיות ישיר ולהגיד בדיוק כמה אני חושב שאני צריך לקבל בהתאם למידע העסקי שקבלתי על המעסיק?

נורית: זה מאוד תלוי, קודם כל אני הייתי ממליצה שהמעסיק ייתן את הצעת השכר קודם מבלי שאתה תבקש. במידה והמעסיק לוחץ אותך, זה גם מאוד תלוי כמה אתה רוצה את העבודה. אם הוא לוחץ אותך אתה יכול להגיד לו שייתן לך הצעת שכר ואתה תשקול כל דבר לגופו. אם אתה מובטל או זו העבודה הראשונה שלך, אם אתה סטודנט שמחפש עבודה זה הדבר הנכון לעשות. כי מה שכרגע עומד על הפרק זה להשיג את הניסיון המקצועי והשכר פחות משחק תפקיד.

זה תלוי בהמון פרמטרים. זה תלוי אם אתה עובד. אם אתה למשל עובד ואתה מרוויח סכום מסוים שממנו אתה לא רוצה… ז"א אתה רוצה להישאר באותה רמת שכר או אולי אפילו לשפר. אז אתה כן יכול לנקוב בשכר שאתה מעוניין ומקסימום אתה אומר: אוקיי, לא יסתדר, לא יתנו לי את מה שאני רוצה אז בסדר אני לא מפסיד. אני לא רוצה לרדת ברמת השכר שלי. תלוי בקווים האדומים שאתה מציב. תלוי אם אתה מוכן לפעמים לעשות ירידה לשם עלייה. יש מקרים שאולי אתה משנה תחום או תפקיד. יש בזה המון פרמטרים. בעיקרון ההצעה שלי, אם אפשר להתחמק מזה, לא לנקוב בשכר וגם אם בכל מקרה לוחצים אותך שזה יהיה שכר שהוא יהיה ראלי במידה ואתה מאוד רוצה את התפקיד.

יש גם בעיה. אנשים לא מבינים, לפעמים הם חושבים שאם הם נוקבים בשכר גבוה מידי זה פוסל אותם לתפקיד אבל גם שכר נמוך מידי פוסל אותם לתפקיד. לדוגמא, בתחום העיסוק שלי שהוא השמת עובדים ובכירים, אם היה לי שכר לתפקיד, למשל, מנהל פרויקטים, שמוכנים לשלם 25 אלף ₪, זה מה שמקובל בשוק בתחום הזה בתפקיד הזה למספר שנות ניסיון מסוים ובא מועמד ואומר לי אני רוצה 18 אלף ש"ח. אז אני חושבת אולי הוא לא מספיק טוב לתפקיד. למה הוא מבקש רק 18 אלף. מה לא בסדר איתו?!.

שי: באופן עקרוני, מה שאת אומרת, תהיה פשוט. כלומר, לא מעל לא מתחת. תהיה ראלי. להיות ישיר בנושא הזה של משא ומתן על שכר.

נורית: כן, בנושא הזה כשאתה כבר מגיע לשלב אז כן, תהיה ישיר. תגיד לכמה אתה מצפה. לפעמים, אם אתה במצב שאתה מאוד צריך עבודה תגיד להם תנו לי הצעה אני אשקול את זה וזה עדיף. כי עדיף להרוויח 2,000 ₪ פחות ושיהיה לך עבודה מאשר להיות מובטל כי כל חודש שאתה יושב בבית אתה מפסיד הרבה יותר כסף. מצד שני, גם אם אתה מבקש 12 והמעסיק מוכן לשלם 14 אז יצא שבשנה אחת הפסדת  קרוב ל- 30 אלף שקל. אפילו יותר אם מחשבים סוציאליות ואולי משכורת בונוס.

שי: אני ממש מודה לך.

נורית: תודה.

על הכותב

נורית אגמי

Facebook Twitter Google+

נורית אגמי – מנכ"ל רשת אגמי – חברת השמה להייטק ובכירים, חיפוש עבודה וקריירה. נורית בעלת חזון חברתי ופועלת לעזור למחפשי עבודה. מוזמנים ליהנות מהבלוג ומהקורס למציאת עבודה מתאימה מהר וגם להרוויח יותר. מוזמנים להציץ בלוח דרושים הייטק ובכירים שלנו ואנחנו נשמח למצוא לכם את התפקיד הבא שלכם. הבלוג של נורית עוסק בחיפוש עבודה, חיפוש עבודה בהייטק, מגמות בתחום הדרושים כולל דרושים הייטק, מגמות בעולם העבודה העולמי ובשוק בעבודה בישראל.

Comments 17

 1. כל מה שכתוב כאן נכון אלא שבחיים הראליים בהרבה מקרים התמונה היא אחרת.
  לדוגמא אם כיום אתה עובד ואתה מחפש מקום עבודה חדש כי אתה רוצה להתקדם בקריירה, בשכר, משהו מעניין יותר וכדומה אז אם בתנאים כאלו מתברר ללך בשלבים בהם מדברים על השכר והתנאים כי החברה לא רוצה לתת לך את מה שאתה מבקש, וזה לא משנה למה – אם בגלל שפשוט אין להם תקציב מספיק למלא דרישותיך או שהם מנסים לחסוך – אתה פשוט אומר "לא" ולא מקבל את התנאים שלהם. או שמגיעים למשהו שמקובל באמת על שני הצדדים או שממשיכים לחפש הלאה.
  המצב שונה אם אתה לא עובד, במיוחד אם אין לך גם דמי אבטלה ומציעים לך שכר נמוך. אז אתה מכיר את הערך שלך, אתה יודע כמה מגיע לך ובצדק אבל משום מה אתה כבר כמה חודשים מחפש ולא מוצא (כי השוק היום לא הכי אידאלי, כי אתה לא יודע למכור את עצמך, אין לך מזל, לא משנה למה) והנה מציעים לך שכר משמעותית נמוך, שמתאים לעובד עם ניסיון מועט. מה תעשה? תגיד בגאווה "לא, זה בזיון, מגיע לי הרבה יותר!" או שתשתוק, תקבל את הצעה ותמשיך לחפש בשקט עבודה טובה יותר תוך כדי עבודה שם אף על פי שאתה יודע שכבר היום מגיע לך יותר? ומה עם זה שאתה למעשה "מפסיד" כל חודש אלפיים-שלוש אלף ש"ח שיכולת לקבל? תחשוב שאילו לא קיבלת הצעה זו היית מקבל אפס או שהיית צריך לעבוד בינתיים בעבודה מזדמנת שבד"כ קשה, לא מכובדת וגם השכר שם בסביבות שכר המינימום וכעת אתה מקבל (מן הסתם) לפחות כפול מזה.

 2. נורית שלום
  כתבה מעניינת מאוד. אני מגיעה מצד המעסיק ועברתי לא מעט מו"מ כאלה.
  לדעתי מועמד שמגיע לשלב המו"מ צריך תמיד לבקש 10%-12% יותר ואז
  תמיד הוא יכול להתפשר ולקבל את השכר שהוא מקבל כיום ואז הוא לא נישחק
  בשכר. היו לי מקרים שמועמדים שכבר הגיעו לשלב הצעת העבודה וביקשו הרבה פחות מהתקציב שלנו , בסיטואציה כזו תמיד באנו לקראת העובד, זה נתן למועמד
  תחושה טובה ולא הגענו למצב שהעובד בתום שנה ביקש העלאה של 20% ויותר.
  חשוב שמועמד יבדוק כמה מציעים בחברות אחרות לתפקיד שהוא מועמד.
  מו"מ על שכר ותנאים נילווים זו מיומנות ואכן חשוב לדעת איך לא נופלים בשלב זה.
  בהצלחה לכולם ושנה טובה!

  1. Post
   Author

   שלום יעל,
   שמחה לראות פה תגובה של מישהי מתחום ה- HR שמסכימה איתי מתוך ניסיונה מהשטח שיש מקום למו"מ.
   נורית

 3. שלום נורית ,
  ראשית , אני מודה לך על ששת סרטי הוידאו אשר נשלחו אלי , מאד מעשירים את הידע בחיפוש עבודה למדתי מהם המון .

  האם אתם נפגשים עם מחפשי עבודה או שהכל מתבצע דרך האתר שלכם בלבד ?
  אודה לתשובה בהקדם
  תודה רבה
  פרוגה עבד

  1. Post
   Author
 4. מת על הכתבות הללו……תתנסו בעולם האמיתי ותבינו כמה לא קל לנהל משא ומתן ……זה כל נכון בתיאוריה…..

  1. Post
   Author

   שלום תומר,

   לא טענתי שניהול מו"מ זה משהו פשוט. אני טוענת שזה עניין מקצועי ולכן כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע.
   יום טוב,
   נורית

 5. לא ממש קשור לחיים האמיתים.
  דבר ראשון דווקא בגלל שישנם פערים כאלו קשה מאוד לכוון למטרה! אולי את מדברת על חברות גדולות ששם די ברור מה הם סביבות השכר אבל זה ממש לא תופס לחברות קטנות.

  אני עובד הרבה בסטארטאפים, שם אפשר לקבל משכורת שגבוהה גם פי שתיים מהמקביל בחברה גדולה, אבל מניסיון קשה מאוד לדרוש משהו אם אין ידע מוקדם וכאשר מסתובבים ברמות שכר גבוהות קל מאוד לפספס עבודות בגלל ויכוחים על אלפיים שח.
  בנוסף כשאר מובטלים ושורפים חסכונות בקצב של מעל לעשרת אלפים של בחודש כל הסיפור הזה קצת לא תופס כיוון שכל ויתור על חודש עבודה משמעותו ויתור על חיסכון של כמה אלפי שח שאותם לוקח לחסוך הרבה יותר מחודש עבודה.

  מה שאני אומר זה שאני באמת לא מבין מה את רוצה להגיד כאן. בלי ידע מוקדם טוב מאוד קשה לקלוע וברמות שכר גבוהות קל לפספס וכשמובטלים זה בכלל לא משנה.

  1. Post
   Author

   שלום עמי,
   גם בחרות קטנות יש מקום למו"מ. ליוויתי הרבה מאוד מועמדים לחברות סטרט-אפ.
   לא חייבים ידע מוקדם לגבי השכר המוצע בשביל לנהל מו"מ בצורה טובה. יש לי ידע מוקדם לגבי משכורות בהרבה מאוד חברות אבל גם אם אין לי ידע מוקדם, אני עדיין אדע לנהל מו"מ. ידע מוקדם הוא יתרון אך הוא לא חובה.
   נורית

 6. מה לגבי מקרה שבו עובד עובר למחלקה שבה מקבלים שכר יותר גבוה .
  העובד לא מקבל העלאה ומבטיחים לו שיהיה פתיחת הסכם שכר בסוף השנה.
  איך מנהלים משא ומתן כזה?

  1. Post
   Author

   שלום אלכס,

   מזמינה אותך להתייעץ איתי כשתצטרף לנהל מו"מ מול המעסיק הנוכחי שלך.

   ישנם הרבה פרמטרים שצריך לקחת בחשבון כגון מאיזו מחלקת לאיזו מחלקה עברת, כמה זמן אתה עובד אצל המעסיק הנוכחי, מה התפקיד שאותו אתה מבצע כרגע, מה השכר הנוכחי שלך וכו' וכו'

   נורית

    1. Post
     Author
 7. כתבה מעניינת
  השאלה הגדולה היא מתי מתחילים לנהל משא ומתן על שכר? כי כשמזמנים אותך לראיון עבודה קודם בודקים אותך עם אתה מתאים לתפקיד ובראיון הראשון השכר בכלל לא רלוונטי אם אתה לא מתאים, למרות שיש כאלה ששואלים על צפיות שכר כבר בהתחלה (בראיון הראשון) ואפילו במודעת הדרושים רושמים "נא לרשום צפיות שכר" שכנראה זה המדד שבו בוחרים את העובדים ולא לפי הידע שלהם.
  כלומר אם אתה תרשום שכר שהוא להערכתך סביר ולאותה חברה גבוה מידי אז יפסלו אותך מיד ללא ראיון אפילו שאתה מתאים בול לתפקיד.
  אז נשאלת השאלה האם לדבר על השכר כבר בהתחלה בראיון הראשון או לחכות שאתה מתקבל לעבודה ולפני החתימה על החוזה?

  1. Post
   Author

   שלום מאיר,

   כאשר מנסים להתקבל לעבודה אצל מעסיק חדש, ההצעה שלי היא לדחות את ניהול המו"מ על השכר לשלב כמה שיותר מאוחר בתהליך.
   אתה יכול להרשם לסדרת הסרטונים הללו וביניהם יש סרטון שמסביר על מו"מ
   https://www.agamy.co.il/free_course

   נורית

 8. כתבה מעניינת, אך לא ממש עוזרת.
  אני עובד קבלן בחברה מאוד גדולה ועל הפרק יש אפשרות לעבור לעבוד ישירות, כאשר ידוע מראש שקבלנים בהרבה מקרים מקבלים שכר גבוה יותר. הייתי רוצה להמשיך לעבוד במקום שאני עובד היום, אך אני מניח שיציעו לי שכר נמוך יותר. האם את חושבת שיש גם מקום למשא ומתן ?

  1. Post
   Author

   שלום אלכסנדר,
   תמיד יש מקום למשא ומתן על שכר
   העניין הוא שצריך לדעת להציג את הטיעונים שלך ולהסביר למעסיק, למה לכדאי לו לשלם לך יותר.
   אז אני מציעה שתבקש לקיים דיון בנוגע לשכר שלך מוכן למשא ומתן
   בהצלחה
   נורית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אל תפספסו: