דחיינות

קבלת החלטות בחגים ותופעת דחיינות

נורית אגמי קריירה השאירו תגובה

אנשים נוטים לקבל החלטות לפני החגים כאשר מועד היישום הוא ל"אחרי החגים". מדובר בתופעה ידועה של דחיינות ומה ניתן לעשות בשביל לא להגיע למצב של חוסר יישום?!

אולי אתה תוהה באיזו החלטה מדובר. אני לא יכולה לדעת באיזו החלטה מדובר אבל לכולנו יש דברים שאנו רוצים להגשים ופשוט מחכים עם זה.

רוצה למצוא עבודה מתאימה מהר?

להתקדם בקריירה?

להרוויח יותר?

החגים זו תקופה של התחדשות, בין אם זו התקופה של חגי תשרי או התקופה של חג הפסח. מכיוון שזו תקופה של התחדשות, אנו נוטים לקבל החלטות חדשות.

לפני החגים, הרבה אנשים מבטיחים לעצמם הבטחות. לדוגמא: אחרי החגים אני אעשה כושר, אחרי החגים אני אפצח בדיאטה וארד 15 ק"ג, אחרי החגים אני אשקיע יותר בלמצוא זוגיות, אחרי החגים אני אתחיל ללמוד קורס ב…. או אחרי החגים אני עוזב את מקום העבודה שלי כדי למצוא משרה יותר מעניינת/ מתגמלת/ בכירה.

אז זהו…. אנחנו כבר אחרי החגים אך מה קורה עם ההחלטה שלכם?! כנראה שום דבר. כאשר אנחנו מחליטים על משהו שנתחיל לבצע בעוד יומיים, חודש, חודשיים וכו' למעשה לא החלטנו שום החלטה כי ההחלטה נשארת לה בתוך המיינד שלנו. כל עוד לא הורדנו אותה למעשה, ההחלטה שלנו היא בגדר Wishful Thinking . מה הייתי רוצה ולא מה אני עושה ואיך בשביל ליישם.

יש לזה שם בעברית – דחיינות ציטוט מהויקיפדיה: "דחיינות היא התנהגות המתאפיינת בדחייה או הימנעות של אדם מביצוע פעולה או מטלה שהוא מעוניין או צריך לבצע".

מחפשים עבודה?

שידרוג בקריירה?

אז מה כדאי לעשות כדי להימנע מדחיינות?

  1. קיבלתם החלטה שהיא חשובה לכם, יישמו אותה בהקדם האפשרי.
  2. היישום לא חייב להיות "ביצוע מלא" אבל למשל מי שרוצה למצוא משרה יותר טובה, יכול להתחיל
    לעבוד על קורות החיים שלו ולשפר אותם (עדיין לא לשלוח)
  3. היישום המלא יכול לקחת זמן וזה בסדר. רוב הדברים ה"שווים" בחיים לוקחים זמן.
  4. גם להשיג תוצאות לוקח זמן אבל בשביל לקצר את לוחות הזמנים עד לקבלת התוצאות המלאות והרצויות רצוי להיעזר באחרים. למשל: מי שרוצה לרדת במשקל כדאי לו להירשם לקבוצת תמיכה להרזיה, או אולי לחדר כושר וכו'.

שכל אחד מאיתנו יצליח ליישם בהצלחה את ההחלטות שלו.
נורית

קבוצות ששווה
להצטרף אליהן!

על הכותב

נורית אגמי

Facebook Twitter Google+

נורית אגמי – מנכ"ל רשת אגמי – חברת השמה להייטק ובכירים, חיפוש עבודה וקריירה. נורית בעלת חזון חברתי ופועלת לעזור למחפשי עבודה. מוזמנים ליהנות מהבלוג ומהקורס למציאת עבודה מתאימה מהר וגם להרוויח יותר. מוזמנים להציץ בלוח דרושים הייטק ובכירים שלנו ואנחנו נשמח למצוא לכם את התפקיד הבא שלכם. הבלוג של נורית עוסק בחיפוש עבודה, חיפוש עבודה בהייטק, מגמות בתחום הדרושים כולל דרושים הייטק, מגמות בעולם העבודה העולמי ובשוק בעבודה בישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אל תפספסו: