מבחן התשוקה – איך בודקים אם אנחנו על הנתיב הנכון?

מבחן התשוקה של אביב גפן

מבחן התשוקה (The Passion test )  – המבחן שבו אנחנו נגלה אם אנחנו נמצאים בנתיב הנכון של חיינו בפן של הקריירה והעבודה. כאשר תהיה לנו תשוקה –  נוכל להעז לחיות את החיים שאנחנו רוצים ולעבוד בעבודה שאנחנו אוהבים.

באחד הפרקים של תכנית הטלוויזיה The-Voice , היו ממש דוגמאות מוחשיות לכך.
בפרק השני של העונה השנייה, היו שם שני קטעים שתפסו את תשומת לבי ואני לא מדברת על השירים. מה שמעניין בתכנית, זה מה שהמתמודדים מספרים על עצמם והאינטראקציה של המנטורים עם המתמודדים. מבחינתי, זה העניין בתכנית ולא השירים עצמם. אני מאוד ממליצה על מנטור שיאיר את דרכנו בחיים. כדאי לקרוא גם את עשה לך מנטור לחיים שיאיר את הדרך.

 האם צריך למות קודם בשביל לחיות?

אחד המתמודדים הוא בחור בשם סהר עזימי. סהר, הוא רקדן וכוריאוגרף מזה 20 שנה שהגיע להתמודד בתכנית. כאשר הוא רואיין, הוא סיפר שהוא נשא HIV. העניין אינו שסהר הוא נשא HIV . העניין הוא שסהר אמר שאם אתה רוצה לעשות משהו, קום ועשה. אם אתה רוצה לנסוע סין, תמצא את הדרך לנסוע לסין. אני מאמינה שסהר הגיע לתובנה שיש למצות את החיים כמה שיותר כיוון שהוא על "זמן שאול". בתור נשא HIV הוא יודע שהיום הוא איתנו אבל מתישהו הוא יחזיר את נשמתו לבורא. אני רוצה לחדד לכולנו נקודה כלשהי. כולנו על זמן שאול!!! אף אחד אינו יודע מתי יחזיר את נשמתו לבורא. ההבדל הוא שסהר עבר אירוע שטלטל את חייו ולכן הוא כבר הפנים שהוא על זמן שאול ואילו אנחנו חושבים שאנחנו נגיע לפחות לגיל 90 ושיש לנו עוד מלא זמן….  כל אחד מאיתנו יכול להגיע לגן עדן בכל רגע נתון והרגע הזה עלול להיות גם הרבה לפני שסהר יעבור לעולם שכולו טוב. ההבדל בינינו לבין סהר הוא שסהר כבר נמצא ברמת מודעות אחרת לגבי החיים. בגלל תפיסתנו השגויה, אנו מתנהגים כאילו יש לנו את כל הזמן שבעולם ואנו נמנעים מלעשות צעדים שיובילו אותנו קדימה. אנו חיים באשליה שיש לנו עוד הרבה זמן. אם היינו חיים כאילו כל יום הוא יומנו האחרון, אז כל החיים שלנו היו משתנים. כיצד? לא היינו מרשים לעצמנו לא לפעול בשביל להשיג את מה שאנחנו רוצים והיינו פועלים בדחיפות, בנחישות ובמרץ להשיג זאת – להשיג את ההגשמה העצמית שלנו. סהר פועל למימוש עצמי בחיים מתוך ההבנה שאין זמן יותר טוב מ"עכשיו". בגלל מצבו, סהר פיתח תשוקה לחיים בכלל והוא נחוש להגשים כל רצון שלו בהקדם. סהר בטוח יעבור את מבחן התשוקה בהצטיינות יתרה.

רוצים למצוא עבודה מתאימה מהר? להתקדם בקריירה? להרוויח יותר?  לחצו כאן!

האם אנחנו חייבים להיות במצבו של סהר בשביל לעבור את מבחן התשוקה?
כנראה שרוב האנשים חייבים "למות קודם" בשביל לחיות, להבין שהחיים קצרים ושאין זמן לבזבז. רוב האנשים צריכים שמישהו ידליק להם את השעון המעורר ורוב האנשים חייבים להבין שאנו חיים (כולנו בלי יוצא מן הכלל) על זמן שאול ושחייבים לפעול למען מה שאנו רוצים להגשים בסיבוב החיים הזה כי אין לנו מה להפסיד. הרי, אדם שהוא כביכול מבין שהוא מת בפוטנציה (והרי כולנו מתים בפוטנציה שהרי הדבר הכי ודאי בחיים הוא המוות), מבין שגם לו אין מה להפסיד! לכן, חייב להעז! חייבת להיות תשוקה לדבר.

מבחן התשוקה , ה- Passion Test של אביב גפן

את הקטע הזה שמעתי בחצי אוזן אז יכול להיות שאני טועה בעובדות אך העובדות פה פחות משנות ומה שמשנה זה הרעיון. היה מתמודד בתכנית שקצת הזכיר לי את דון מקלין גם במראה וגם בשירה שלו. המתמודד סיפר שהוא בן 37 ושיש לו משפחה ושעכשיו הוא פנוי לעשייה מוזיקלית. אביב גפן אמר ובצדק לאותו מתמודד שלהיות זמר- אומן, זה לא משהו שעושים על הדרך אלא זה משהו שחייבים שתהיה הרבה תשוקה לנושא. לדעתי, אביב אמר למתמודד שזה חייב להיות בדם שלך. אביב גפן צודק בהחלט! מי שרוצה להצליח בכל תחום ובטח באמנות, חייב להיות מחויב לנושא והנושא חייב להיות בוער בעצמותיו. אם עושים דברים רק כאשר נוח, כנראה שהם לא מספיק חשובים לנו. אביב גפן צודק בהחלט, בשביל להצליח במשהו, חייב להיות לנו חיידק לדבר. רק כשאוהבים משהו באמת, אז מוכנים להשקיע למענו (זמן , אנרגיות וכסף). דרך אגב, אותו אומן לא ממומש בחר או העדיף תשוקה אחרת שלו וזה משפחה על פני התשוקה של המוזיקה. הוא העדיף תשוקה אחת על פני אחרת וזה מאוד לגיטימי. ובכלל, משפחה זו מטרה נעלה ומאוד חשובה.

מבחן התשוקה (The passion test )  –
איפה נמצאת התשוקה שלנו והאם אנחנו בנתיב הנכון?

איך אנחנו יכולים לדעת למה יש לנו תשוקה?
איך אנחנו יכולים לעשות לעצמנו מבחן תשוקה?

הנה השאלות שכל אדם שרוצה לעשות לעצמו מבחן תשוקה חייב לשאול –

  1. האם אני נהנה ממה שאני עושה?
  2. האם הייתי מוכן לעבוד בעבודה שלי גם בחינם?
  3. האם העבודה שלי נותנת לי אנרגיות?
  4. האם אני עובד בעבודה שלי כי זה מה שאני רוצה לעשות (או שאולי מה שהסובבים כגון הוריי מצפים ממני לעשות או שאני שם משיקולים כלכליים)?
  5. האם אני חושב לפעמים על העבודה שלי גם אחרי שעות העבודה?
  6. האם אני מתעורר בבוקר בהתלהבות ליום עבודה חדש?

מחפשים עבודה?

שידרוג בקריירה?

אם עניתם על השאלות הללו בחיוב, סימן שאתם בנתיב הנכון.

אם לא עניתם על כל השאלות הנ"ל בחיוב, הנה השאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם:
1. איזו עבודה תגרום לי להנאה?
2. איזו עבודה הייתי עושה גם בחינם?
3. איזו עבודה תיתן לי אנרגיות? אילו פעילויות שאני עושה נותנות לי אנרגיות?
4. מה אני רוצה לעשות? מה מעניין אותי?
5. איזו עבודה הייתי מוכן לעבוד בה סביב השעון? באיזו עבודה אני כל כך אהנה?
6. מה גורם לי להתלהבות? איפה תשוקה שלי נמצאת?

עבודה שהיא לא התשוקה שלנו, זו עבודה שתשחוק אותנו.
לעומת זאת, עבודה שעומדת במבחן התשוקה, זו עבודה שאנחנו נהנה לעשות והיא תיתן לנו אנרגיות.
מה שמביא לנו הנאה, זה מה שנותן לנו אנרגיות.

עכשיו זה קל!

למצוא עבודה מתאימה מהר..

להתקדם בקריירה

להרוויח יותר!

התחל כאן

אם אני אבקש ממך לקום מחר בשעה 5 בבוקר יחד עם הזריחה בשביל מטלה שלא כל כך מעניינת אותך. אני בטוח אקבל סירוב.
אבל אם אני אזמין אותך לנופש בחו"ל וצריך להתייצב בשדה התעופה באותה שעה, אני בטוחה שתגיע.
השעה היא אותה שעה, אז מה השתנה?
מידת ההנאה שאנחנו חושבים שאנחנו נקבל מפעולה מסוימת.

מבחן התשוקה – סיכום ומסקנות

1. מבחן התשוקה קשור קשר הדוק למידת ההנאה שאנחנו שואבים ממשהו מסוים.
ככל שאנחנו נהנים יותר, סימן שזה המקום הנכון בשבילנו.

2. מבחן התשוקה קשור קשר הדוק לאנרגיות שנקבל מהעבודה שלנו.
עבודה ומקום עבודה שמהם אתם מקבלים אנרגיות לעשות דברים, זה המקום הנכון.

3. כמה תשוקה? ככל שהתשוקה שלנו יותר גדולה, כך נהיה מחויבים יותר לדבר, נהיה מוכנים להשקיע וללכת "עד הסוף".           במילים אחרות, מבחן התשוקה קשור קשר הדוק לרמת ההעזה שלנו.
מישהו פעם כבר אמר – רק המעז מצליח.

שנחיה את החיים שלנו תמיד מתוך תשוקה.
שיהיה בהצלחה!

רוצה למצוא עבודה מתאימה מהר?

להתקדם בקריירה ולהרוויח יותר?

קבל קורס חינמי


תגובה אחת על “מבחן התשוקה – איך בודקים אם אנחנו על הנתיב הנכון?”

  1. מסכים בהחלט למה שכתוב בכתבה וזה נכון לכל דבר שרוצים להשיג בחיים ולא רק קריירה. באותה מידה (או אפילו יותר ) , כמו שאמרו חז"לינו -אין דבר העומד בפני הרצון – ומשפט זה בעצם כולל הרבה דברים יחד . השאלה היא : האם אנחנו מספיק רוצים ועל מה אנחנו מוכנים לוותר בשל כך. בכל מקרה אין ספק שהמשאב היקר ביותר לכולנו הוא זמן !!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *