שני כהן

שני כהן

נורית אגמי קריירה

Sales operation / inside sales

"…בסופו של דבר חתמתי על חוזה תוך חודש וחצי מרגע תחילת חיפושי העבודה שלי-וזה לדעתי בזכות ההשקעה בתהליך בניית קורות החיים של נורית אגמי שנתנה לי כלים מצוינים להשגת המטרה שלי…"
הגעתי לנורית דרך האינטרנט ולאחר שיחה עם בחור שכבר קיבל את שירותי עריכת קורות החיים על ידי נורית.
השיחה עם הממליץ עזרה לי להבין שאכן התהליך של נורית שונה ומאד חשוב עבורי.
התחלתי בחיפוש עבודה בצורה אקטיבית בחודש מאי ואז חיפשתי עבודה תוך כדי עבודה. שלחתי את קורות החיים שהיו לי ולא חזרו אליי. לאחר שהתפטרתי ממקום עבודתי והחלטתי שלפני הפצה של קורות חיים שלי- עדיף שאקח שירות של מקצוען שמבין בדיוק כיצד להבליט את כישורי.
שוחחתי עם נורית שהסבירה לי את התהליך וקיבלתי ממנה את השאלון המפורט שעליו עבדתי כשמונה שעות רציתי במקור לעשות סדנא אצל נורית אבל מכיוון שזה לא היה אפשרי- עבדנו עם השאלון המפורט שזהו אחד השלבים החשובים ביותר בכל התהליך של נורית.
השאלון ממקד ועוזר לנו להבין בדיוק במה אנו טובים ומה חשוב שנבליט בקורות החיים.
שמתי לב בעיקר שהשאלון מוציא ממני את הדברים המיוחדים שעשיתי ואת הכישורים שאצלי אשר הם שונים מאנשים אחרים שעשו את אותו התפקיד.
כלומר מגוון השאלות נותן לנו להבין במה אנו שונים ומה הייחודיות שלנו וזה בדיוק מה שחשוב להבין בהכנת קורות חיים טובים.
לאחר ששוחחתי עם נורית שוב- הבהרנו כמה נקודות נוספות ולאחר מכן קיבלתי ממנה קורות חיים מאד שונים ממה שהייתי רגילה עד כה.
אני חייבת לציין שקורות החיים שקיבלתי היו מאד מפורטים ושונים מכל מה שהכרתי כלומר רואים ישר את ההבדל ואני לא הייתי מסוגלת לרשום גירסא כזו לבדי ללא ההדרכה.
כאמור, התחלתי לשלוח את קורות החיים שנורית עשתה לי לכמה אנשים שהכרתי ובנוסף התחלתי להכין גרסאות שונות לכל הצעת עבודה שמצאתי לנכון לבדוק.
במשך שבועיים- שלושה עשיתי עבודה מאד אינטנסיבית של חיפוש, שליחה והרשמה לאתרים וכן עדכון קורות החיים של נורית בהתאם לכל תפקיד.
יצרתי סה"כ כ-30 גרסאות שונות במשך תקופה של כחודש.
להפתעתי קיבלתי מהר מאד (תוך ימים ספורים) טלפונים מחברות השמה או חברות ישירות ועברתי כמה ראיונות בטלפון.
קיבלתי בין 3 ל- 5 פניות בשבוע!
בזכות תהליך קורות החיים של נורית הכנתי את עצמי לראיון הטלפוני בצורה טובה מאד וגם הבנתי בעצמי מה הן הנקודות שאני צריכה להבליט בראיון טלפוני.
בחודש יוני זומנתי לשני ראיונות והתקבלתי לאחד המקומות כבר ביולי.
במהלך החודש שבו חיפשתי עבודה, היו לי שיחות טלפון רבות (קיבלתי לפחות 3 שיחות בשבוע ממעסיקים) אך אני בחרתי להתמקד רק במשרות שבאמת היו טובות עבורי.
במילים אחרות העובדה שמקבלים יותר שיחות טלפון נותנת לנו אפשרות בחירה, נותנת לנו ביטחון עצמי גבוה יותר, ואין צורך לקפוץ על כל טלפון ולקבל כל הצעה.
ההשקעה בתהליך של נורית שבתחילה נראית יותר יקרה מפתרונות אחרים מתבררת מהר כמאוד משתלמת בגלל סיבות רבות (כלומר הביטחון וריבוי ההצעות שמגיע כתוצאה מקורות חיים מוצלחים) .כל אחד צריך גם להבין שגם הוא צריך להשקיע בתהליך זמן ומחשבה.
נורית עוזרת ומכוונת אבל כל מועמד חייב להשקיע ולהיות מאד רציני בתהליך על מנת להצליח.
תהליך הכנת קורות החיים עם נורית לימד אותי כמה דברים:
הראשון הוא שהיא באמת ואכן יודעת בדיוק כיצד לנסח קורות חיים שמושכים את תשומת הלב של המגייסים בצורה מאד בולטת
אין ספק שהטלפונים שקיבלתי ממעסיקים כבר הוכיחו שקורות החיים שלי מוצלחים.
בנוסף למדתי שההצלחה תלויה גם במועמד עצמו שחייב לבצע ניתוח מעמיק של יכולותיו ורצונותיו בהתאם למה שנורית מדריכה בשיטה שלה.
כלומר, המטרה היא להבין את התהליך על מנת לדעת ליצור גרסאות נוספות של קורות חיים ולהבין במה אנו מצטיינים ושונים מאחרים, מה הערך הייחודי שלנו למעסיקים.
בפעם הראשונה זה יכול לקחת לנו חצי שעה לייצר גרסא שונה אך בפעמים האחרות לומדים לעדכן את קורות החיים תוך דקות ספורות.
דבר אחרון שנתן לי התהליך עם נורית הוא בטחון גבוה מאד בעצמי וביכולות שלי.
העובדה שאנו מגדירים בצורה מדוייקת מה אנו יודעים לעשות יותר טוב מאחרים ולאן אנחנו חותרים – עוזרת לנו להגיע ליעד המבוקש.
בנוסף, בראיון העבודה הרגשתי שאני יודעת בדיוק כיצד לענות לשאלות משום שעבודת ההכנה שלי עם נורית על קורות החיים הכינה אותי בצורה מצויינת גם לראיון העבודה.
לסיכום- אני ממליצה בחום על התהליך של נורית משום שלדעתי הוא מאד מוכיח את עצמו ! במקרה שלי נתן לי אפשרות לבחור בין דיי הרבה אפשרויות (טלפונים) לאן בדיוק אני רוצה לגשת לראיון ולא הרגשתי לחץ לגשת לכל דבר שמציעים לי משום שהבנתי שיש מספיק היצע של משרות.
מהר מאד הבנתי שאני מצליחה לעבור את הסינון הראשון ולכן עליי להחליט אם מתאים לי ללכת לראיון או לא משום שכמובן לפעמים ההצעה לא בדיוק תואמת את מה שאני רוצה.
בסופו של דבר חתמתי על חוזה תוך חודש וחצי מרגע תחילת חיפושי העבודה שלי-וזה לדעתי בזכות ההשקעה בתהליך בניית קורות החיים של נורית אגמי שנתנה לי כלים מצוינים להשגת המטרה שלי.
בברכה
שני כהן (Shany Cohen)

על הכותב

נורית אגמי

Facebook Twitter Google+

נורית אגמי – מנכ"לית קבוצת אגמי - חברה המספקת שירותי מיתוג מעסיק ושירותים לגיוס עובדים לסטרטאפים (סורסינג), ושירותי קריירה. הבלוג של נורית עוסק במיתוג מעסיק, גיוס עובדים, חיפוש עבודה, כולל חיפוש עבודה בהייטק, מגמות בעולם העבודה ובשוק העבודה בישראל והגשמה עצמית.