דרושים פייסבוק

פייסבוק השיקה לוח דרושים , האם הוא מאיים על לינקדאין?

נורית אגמי Linkedin, לינקדאין, פייסבוק, רשתות חברתיות 2 Comments

פייסבוק השיקה לוח דרושים ענק שהכיל כבר ביום ההשקה מעל מיליון וחצי משרות. לינקדאין עוקבת בחשש אחרי לוח הדרושים החדש של פייסבוק.

הרשת החברתית פייסבוק (Facebook) השיקה ב- 14/11 אפליקציה חדשה שמאפשרת לחפש משרות ברחבי ארה"ב.  למעשה פייסבוק השיקה לוח דרושים  בתוך האתר שלה.  מדובר בלא עוד לוח דרושים אלא במגה לוח דרושים. כבר ביום ההשקה היו בלוח הזה מעל 1.7 מיליון משרות! פייסבוק הגיעה לכמות מאוד גדולה של משרות בזמן אפסי כיוון שהיא שיתפה פעולה עם גופי ענק כגון ה- National Labor Exchange ואתרי דרושים כגון Monster . שבועיים וחצי בלבד אחרי ההשקה, יש כבר קרוב ל- 2 מיליון משרות. כרגע לוח הדרושים של פייסבוק מוכוון לשוק האמריקאי ומתפרסמות בו משרות מרחבי ארה"ב.

רוצה למצוא עבודה מתאימה מהר?

להתקדם בקריירה?

להרוויח יותר?

ממשק החיפוש הוא מאוד פשוט למחפשי העבודה וניתן להזין קטגוריה, תת-קטגוריה אזור וכו'. אני עשיתי חיפוש על מילות מפתח CPA , תחום: חשבונאות, תת תחום: חשב ובאזור ניו-יורק ואלו המשרות שהתקבלו:

Social Jobs Partnership לוח המשרות של פייסבוק
ניתן לחפש משרות לאנשים מנוסים או "מבוגרים" ע"י סימון המשבצת Veteran Friendly ואז אכן מתקבלות משרות בכירות יותר.

Social Jobs Partnership לוח המשרות של פייסבוק
למרות שלפייסבוק יש שיתוף פעולה גם עם  BranchOut , Jobvite ו- Work4Labs כרגע המשרות שישנן  בלוח הדרושים שלה הן מהאתר של ה- National Labor Exchange האמריקאי . שירות התעסוקה האמריקאי תומך בלוח הדרושים הזה וגם גופים פרטיים ולמעשה חיפוש העבודה וגם פרסום המשרות הוא בחינם.

מחפשים עבודה?

שידרוג בקריירה?

האם וכיצד פייסבוק תצליח למנף את לוח הדרושים שלה?! לפייסבוק יש מעל מיליארד משתמשים, הרבה מעבר לכ- 200 מיליון המשתמשים שיש ללינקדאין. כרגע פייסבוק בסה"כ אוספת משרות מאתרים אחרים ואין שום הצדקה למעסיק או מחפש עבודה לשלם לפייסבוק כסף כיוון שהמשתמש האמריקאי כבר מכיר את כל גופי הענק שפייסבוק משתפת איתם פעולה. לאסוף משרות, זו לא תהיה עילה מספקת בשביל פייסבוק לדרוש תשלום ממעסיקים או ממחפשי עבודה. לינקדאין לעומת זאת היא רשת חברתית שמהותה היא מקצועית והיא בנויה בצורה הרבה יותר טובה מפייסבוק לשם המטרה הזו. בלינקדאין, אנשים מפרסמים מרצונם החופשי את קורות החיים שלהם. לינקדאין כבר הוכיחה את התועלת שלה מבחינת המשתמשים ומבחינת המגייסים. למגייסים שמחפשים עובדים בלינקדאין יש תמונה רחבה יותר על המועמד מהבחינה המקצועית. ללינקדאין עדיין יש יתרון עצום לעומת פייסבוק בתחום הזה של גיוס עובדים. המגייסים עדיין מעדיפים בבירור את לינקדאין לעומת פייסבוק. לפי סקר של Jobvite  , ללינקדאין יש יתרון עצום מבחינת התוצאות שהיא מביאה למגייסים-  89% מהמגייסים גייסו עובדים דרך לינקדאין לעומת רק 26% שגייסו עובדים דרך הפייסבוק.

רוצה למצוא עבודה מהר? לשפר שכר? להתקדם בקריירה?

תן לנו לשדרג אותך בחינם

לפייסבוק יש פוטנציאל כי כבר כיום מעסיקים מפרסמים משרות בקבוצות השונות בפייסבוק ומחפשים אחר מועמדים. השאלה היא האם פייסבוק תצליח לבנות מודל מסודר שיכניס לה זרם הכנסות יפה כמו שהיא מצפה והמשקיעים שלה מצפים?
המשקיעים של לינקדאין חוששים מהמהלך של פייסבוק כי ביום ההשקה של לוח הדרושים של פייסבוק, מניית לינקדאין צנחה ב- 2% . לדעתי, ייקח הרבה זמן עד שפייסבוק באמת תתחיל לאיים על לינקדאין עם לוח הדרושים החדש שלה. בינתיים זו רק יריית הפתיחה במלחמה בין שתי הרשתות החברתיות המובילות ואף אחד לא יודע איך המערכה תתקדם ואיך הקרב יוכרע וכיצד המלחמה תסתיים. למרות מיליארד המשתמשים של פייסבוק, ב"קרב" שהחל בין פייסבוק ללינקדאין, פייסבוק משולה ליתוש שמנסה לעקוץ פיל והפיל בקושי מרגיש את העקיצה (לינקדאין היא ה"פיל"). אין פה אפילו "קרב", אולי רק ירייה אחת שנורתה ולא בטוח שהיא תפגע בלינקדאין. כרגע אין לדעת איך הדברים יתפתחו. רק זמן שיעבור יגלה לנו האם המהלך של פייסבוק הצליח. בדיעבד כולנו נהיה חכמים.

קבוצות ששווה
להצטרף אליהן!

על הכותב

נורית אגמי

Facebook Twitter Google+

נורית אגמי – מנכ"ל רשת אגמי – חברת השמה להייטק ובכירים, חיפוש עבודה וקריירה. נורית בעלת חזון חברתי ופועלת לעזור למחפשי עבודה. מוזמנים ליהנות מהבלוג ומהקורס למציאת עבודה מתאימה מהר וגם להרוויח יותר. מוזמנים להציץ בלוח דרושים הייטק ובכירים שלנו ואנחנו נשמח למצוא לכם את התפקיד הבא שלכם. הבלוג של נורית עוסק בחיפוש עבודה, חיפוש עבודה בהייטק, מגמות בתחום הדרושים כולל דרושים הייטק, מגמות בעולם העבודה העולמי ובשוק בעבודה בישראל.

Comments 2

 1. לא נראה לי שיהיה איום ממשי על לינקדאין היות והם בנויים כראוי והממשק שלהם הוא מאד ידידותי למשתמש

  1. Post
   Author

   שלום פיני,
   אני גם חושבת שהמהלך של פייסבוק לא מאיים על לינקדאין.
   ייקח הרבה מאוד זמן עד שהם יתחילו לאיים וזה מאוד תלוי במה שהם יעשו. אני לא יודעת מה התוכניות של פייסבוק לעתיד.
   בגלל זה רשמתי שרק בעתיד נוכל לדעת אם המהלך שלהם שהתחיל לאחרונה, יוכיח את עצמו כסיפור הצלחה.
   יום טוב,
   נורית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אל תפספסו: