חיפוש עבודה דיסקרטי

חיפוש עבודה דיסקרטי – אילו אפיקים קיימים ומה מידת הדיסקרטיות שלהם

נורית אגמי Linkedin, השמה, חיפוש עבודה 0 Comments

חיפוש עבודה דיסקרטי – דירוג האפיקים השונים ומידת הדיסקרטיות שלהם.

הפוסט הזה יתאר מגוון דרכים לחיפוש עבודה ואת מידת הדיסקרטיות שלהם כך כשאתם מחפשים עבודה תוך כדי עבודה, תוכלו לשמור על דיסקרטיות מרבית.

הרעיון לפוסט הזה עלה כיוון שלאחרונה שוחחתי עם מכר שלי שעובד בחברת הייטק בתור מהנדס מכונות. לאותו מכר  יש שכר ותנאים טובים במקום העבודה הנוכחי אך הוא רוצה לחפש מקום עבודה אחר וזאת מבלי שהבוס שלו יגלה.

ישנם הרבה אנשים שרוצים לחפש עבודה תוך כדי עבודה והחשש הכי גדול שלהם הוא שהדבר יתגלה ע"י הבוס הישיר בעבודה. לחשש הזה יש בסיס מוצק. הרי אם בחברה יתגלה שאתם מרחרחים אחר משרות במקומות אחרים,  אתם עשויים להיפגע מכך.

הנה כמה דוגמאות לכיצד עובדים שמחפשים עבודה תוך כדי עבודה עשויים להיפגע במידה והדבר יתגלה:

  1. במידה ויהיה צורך לפטר עובדים בחברה, אתם תהיו הראשונים שיפוטרו כי הרי אתם גם ככה רוצים לעזוב.
  2. במידה וירצו לקדם את אחד מהעובדים בחברה, אתם לא תילקחו בחשבון כי לא מקדמים עובדים שרוצים לעזוב.
  3. החברה תקבל פרויקט חדש לעבוד עליו ואתם לא תהיו חלק מהפרויקט הזה למרות שתמיד הייתם משתתפים בפרויקטים החדשים.
  4. אתם עשויים להיות מפוטרים רק בשל העבודה שאתם מחפשים עבודה במקומות אחרים. זה לא קורה הרבה אך זה יכול לקרות וכבר היו דברים מעולם. לידיעתכם, כאשר מעסיק מגלה שאתם תרים אחר הזדמנויות קריירה במקומות אחרים, זה עלול להוות עילה לפיטורים.
  5. עלולה להיווצר אווירה לא נעימה בין העובד לבוס שלו ויחסי העבודה עלולים להיפגע.

נחזור למכר שלי שבסך הכל רוצה למצוא מקום עבודה חדש ולדאבונו אין לו אפשרויות קידום במקום העבודה הנוכחי. שאלתי אותו כיצד הוא מנסה לאתר משרות והוא ענה לי שהוא עושה זאת אך ורק דרך חברות השמה כי לדעתו זה האפיק הכי דיסקרטי כאשר רוצים למצוא עבודה. הוא גם אמר לי שהוא לא מנסה לחפש עבודה בעזרת לינקדאין כי הוא מפחד להיחשף וגם כי הוא לא כל כך יודע להשתמש בלינקדאין.

מחפש עבודה דרך רשת אגמי? כנס לעמוד המשרות שלנו

אפיקים לחיפוש עבודה ומידת הדיסקרטיות שלהם

אתרי הפצת קורות חיים – זהו האפיק הכי פחות דיסקרטי לחיפוש עבודה כיוון שמדובר פה בהפצה מסיבית של קורות החיים למאות ואולי אפילו לאלפי חברות השמה וארגונים. ישנם אתרי הפצה שמפיצים אך ורק לחברות השמה וישנם כאלו שמפיצים גם לארגונים. אתם יכולים לבחור אם קורות החיים שלכם יופצו אך ורק לחברות השמה או שגם לארגונים. ישנם אתרי הפצה שישמרו את קורות החיים שלכם במאגר שלהם והם עשויים לעשות שימושים במידע שנצבר במאגר. באפיק של ההפצה, אינכם יכולים לדעת אל מי קורות החיים שלכם מגיעים. האפיק הזה מומלץ אך ורק כאשר אין חשיבות לדיסקרטיות. זהו אפיק פחות מומלץ לחיפוש עבודה תוך כדי עבודה והוא יותר מומלץ לאנשים שמחפשים עבודה אך אינם עובדים.

לחיפוש עבודה דיסקרטי – אפיק זה פחות מומלץ.

לוחות דרושים – הדיסקרטיות של האפיק הזה תלויה בעיקר אם יודעים לאן שולחים את קורות החיים. דרך לוחות דרושים שולחים לחברות השמה/ חברות כח אדם ולארגונים. בהמשך ישנה התייחסות לגבי האפיק של חברות ההשמה. בלוחות הדרושים, חלק מן המשרות המתפרסמות הן דיסקרטיות והמועמדים אינם יכולים לדעת מיהם הארגונים המפרסמים. יכול לקרות מקרה שבו מועמד ישלח את קורות החיים שלו למשרה דיסקרטית כאשר הוא זה שהארגון מנסה להחליף באופן דיסקרטי. כאשר מועמד מחפש עבודה בצורה דיסקרטית, אסור לו לשלוח את קורות החיים שלו למשרות דיסקרטיות, משרות שבהן לא מופיע השם של הארגון המגייס או חברת ההשמה שמגייסת.

לחיפוש עבודה דיסקרטי – אפיק זה מומלץ במידה ושמים לב אל איזה גורם קורות החיים מופנים. בכל מקרה, מומלץ להוסיף על קורות החיים שלכם בכותרת של המשמך – "דיסקרטי" או "נדרשת דיסקרטיות"

חברות השמה – אפיק נוסף שהוא מאוד פופולרי אך יכול להיות בעייתי מבחינת דיסקרטיות כאשר מדובר בחיפוש עבודה.  חברות ההשמה מקבלות את עמלת ההשמה שלהן רק אם הן שלחו את המועמד ראשון למעסיק. ישנן חברות המיידעות את המועמד לפני כל פעם שהן שולחות את קורות החיים שלו וישנן חברות שלא מיידעות את המועמד לפני כל פעם שהן שולחות את קורות החיים שלו. ישנן חברות שבד"כ יידעו את המועמד אך במידה ורכזת ההשמה ניסתה לתפוס את המועמד ולא הצליחה, היא עשויה לשלוח את המועמד גם מבלי לשוחח איתו. צריך להיות בצד של המגייס בארגון כדי להבין שהוא מקבל קורות חיים של אותו מועמד בהפרש של שניות בודדות. כל שנייה קובעת אם חברת ההשמה תקבל את עמלת ההשמה שעומדת לרוב על משכורת חודשית אחת של המועמד שמתקבל. הרבה כסף עומד פה על כף המאזניים. רכזת ההשמה שלחה את המועמד 10 שניות אחרי שהוא כבר הגיע מחברות השמה אחרת, המועמד "שייך" לחברת ההשמה הראשונה ששלחה אותו.

בוא ניקח מקרה לדוגמא – נניח שרכזת השמה מקבלת תיאור תפקיד והיא מוצאת במאגר מועמד שמאוד מתאים לתפקיד. המועמד לא כותב את השם של מקום העבודה הנוכחי שלו כיוון שהוא מעוניין לשמור על דיסקרטיות. רכזת ההשמה מנסה ליצור קשר עם המועמד והיא לא מצליחה. היא תשלח את המועמד כי הוא נראה לה ממש מתאים. בסוף, יסתבר שהמועמד עובד בדיוק במקום שאליו היא שלחה את קורות החיים שלו. המקרה הזה לא מתרחש בתיאוריה. הוא בהחלט עשוי להתרחש במציאות.

העבודה של אנשי ההשמה זו עבודה שמתאפיינת בלחץ – יש לחץ לשלוח את האנשים המתאימים במהירות הכי גדולה האפשרית ויש לחץ עבודה שוטף – טיפול במשרות, ביצוע ראיונות טלפוניים ופרונטאליים למועמדים, מענה למועמדים על שאלותיהם בטלפון או במייל, עדכון מועמדים לגבי הסטטוס שלהם בתהליך הגיוס, שמירה על קשר עם הלקוחות, איתור מועמדים, פרסום משרות בלוחות דרושים ועוד ועוד…. בגלל הלחץ רכז ההשמה לא תמיד ערני ועשוי לא לשים לב שהוא שולח את המועמד לחברת אם / בת / אחות של החברה הנוכחית שבה המועמד עובד. רכז ההשמה גם לא תמיד יכול לדעת מיהן חברות אחיות, חברות בנות וכו'. רכז ההשמה עשוי גם לשלוח את המועמד לחברה שכרגע המועמד עובד מולה בצמוד על פרויקט משותף.

רוצה למצוא עבודה מתאימה מהר ולהרוויח יותר?

לחצו כאן

אני חייבת לציין שישנן חברות השמה שלהתקשר למועמד לפני ששולחים את קורות החיים שלו, זה כלל ברזל אצלן. הבעיה היא שלא כל חברות ההשמה מקפידות על הכלל הזה. אתם, ציבור מחפשי העבודה בישראל, לא יכולים לדעת באילו חברות השמה  יקפידו לשמור על הדיסקרטיות שלכם ובאילו פחות.
אם אתם יודעים בוודאות שמדובר בחברת השמה שמתחייבת לשמור על הדיסקרטיות שלכם, אזי זהו אפיק מאוד דיסקרטי וגם מאוד מומלץ בגלל הערך המוסף הגבוה שלו כשאנשי ההשמה עושים את עבודתם נאמנה.
ברשת אגמי – מקצוענים בהשמה ל- Professionals ובכירים, אנו מתחייבים לשמור על הדיסקרטיות שלכם ודיסקרטיות אצלנו היא כלל ברזל.

לחיפוש עבודה דיסקרטי – מומלץ לעבוד רק עם חברות השמה שמתחייבות לדיסקרטיות מלאה ומומלץ שעל קורות החיים שלכם יתנוסס בכותרת למעלה "דיסקרטי" או "נדרשת דיסקרטיות"

חבר מביא חבר – אפיק מאוד דיסקרטי. בתור מועמדים עובדים אתם יודעים להיכן קורות החיים שלכם מגיעים. הרבה פעמים החבר שלכם יעביר את קורות החיים שלכם ישירות למנהל המגייס ואתם תדעו בדיוק מה השם של המנהל המגייס. קורות החיים שלכם לא עוברים בדרך גורמים מתווכים שאותם אתם לא מכירים. קורות החיים שלכם מועברים בעזרת חבר שעליו אתם סומכים. היתרון של האפיק הזה הוא שכאשר מופנים באפיק של "חבר מביא חבר", ה"תחרות" על המשרה קטנה.

מגיעים מעט מועמדים ביחס לאפיקים האחרים (חברות השמה, לוחות דרושים ואתרי הפצה). החיסרון של האפיק הזה לעומת האפיק של חברות ההשמה הוא שלפעמים היכולת של החבר לדחוף ולהתערב בתהליך הגיוס היא מוגבלת. יכול להיות שהחבר שלכם הוא בכיר בארגון ואז היכולת שלו לדחוף את המועמדות שלכם ולהמליץ עליכם בפני מקבלי ההחלטות בארגון היא טובה .זה תלוי ביכולות וגם ברצון של החבר. לעומת זאת, חברת השמה, כאשר יש לה קשרים טובים עם הלקוח, יכולה לקדם את המועמדות שלכם וללחוש על אוזנו של המגייס. בנוסף, החבר לא יכול לייצג אתכם בתהליך המשא ומתן על שכר ותנאים שזהו שלה חשוב וקריטי לחתימת הסכם עבודה.
אצלנו, בחברת ההשמה רשת אגמי, אנחנו מאוד מוערכים בקרב לקוחותינו ומועמדים שמגיעים דרכנו מקבלים עדיפות בתהליך הגיוס.
לדוגמא: כאשר אנחנו שולחים מועמד, בהרבה מאוד מקרים, המגייס מטעם משאבי האנוש פשוט עושה "פורוורד" למנהל המגייס כי סומכים על הסינון שלנו בעיניים עצומות. מועמדים שעוברים דרכנו, יש עוברים שלב ולא מתעכבים במחלקת משאבי האנוש.

לחיפוש עבודה דיסקרטי – מומלץ להשתמש באפיק זה ובמיוחד כאשר החבר נמצא ב"חלונות הגבוהים".

לינקדאין – אפיק מאוד דיסקרטי. ליותר ממיליון ישראלים יש פרופיל בלינקדאין וזה לא הופך אותם למחפשי עבודה. זה לגיטימי שלאדם יהיה פרופיל בלינקדאין וזה אפילו מתבקש ומקובל. בלינקדאין אנשים כותבים את קורות החיים שלהם. כאשר אתם מחפשים עבודה דרך לינקדאין, אתם רואים מי הארגון שמפרסם את העבודה ויכולים להחליט אם אתם מעוניינים להגיש מועמדות.

רוצה למצוא עבודה מתאימה מהר מבלי לחפש ?
רוצה להתקדם בקריירה ואין לך זמן להשקיע בחיפוש עבודה?
רוצה לשמור על דיסקרטיות מלאה? 

עכשיו זה אפשרי!
 לחץ כאן! למעבר לקורס לינקדאין למציאת עבודה מתאימה מהר מבלי לחפש כך שהמשרות שאתה רוצה ירדפו אחריך.

בנוסף, גם אם יש חברת השמה שפרסמה משרה בלינקדאין שנראית לכם, אתם לא חייבים לשלוח את קורות החיים שלכם במיידי. כדאי לפנות קודם לאשת ההשמה ולבקש לשמור על דיסקרטיות. בלינקדאין יש לכם "כתובת" גם אם שלחתם לחברת השמה כיוון שאתם שולחים את קורות החיים שלכם למישהו ספציפי מאותה חברת השמה. אתם יכולים להדגיש בפניו לפני שאתם מעבירים את קורות החיים שלכם שאתם מחפשים עבודה בצורה דיסקרטית ושלפני כל שליחה של קורות החיים שלכם, חייבים לקבל את אישורכם.
בעזרת שימוש נכון בלינקדאין, יש לכם שליטה גבוהה מול ארגונים וחברות השמה.

איתור משרות דרך לינקדאין הוא לא רק אפיק דיסקרטי אלא מאוד יעיל כיוון שמעט משתמשים יודעים להשתמש באפיק הזה ולכן מגיעים מעט פניות לכל משרה (עשרות בודדות). מגייסים מארגונים ומחברות השמה נותנים עדיפות למועמדים שהגיעו דרך הלינקדאין כי מגיעים משם מועמדים איכותיים ולא רק מועמדים שנמצאים במעגל של מחפשי העבודה. מועמדים עובדים שמחפשים עבודה באופן דיסקרטי אלו מועמדים שלא מגיעים מאפיקים אחרים כי הם חוששים להשתמש בהם כיוון שהאפיקים האחרים פחות דיסקרטיים. לכן, מגייסים מארגונים ומחברות השמה אוהבים לקבל מועמדים מהלינקדאין כי אלו מועמדים ייחודיים, שלא מגיעים ממקורות אחרים.

לינקדאין היא דרך מאוד דיסקרטית לחפש עבודה! הבעיה היא שרוב האנשים שיש להם פרופיל בלינקדאין, לא יודעים להשתמש בלינקדאין בצורה האופטימלית. עם קצת השקעה גם אתה יכול לחפש עבודה בצורה דיסקרטית.
לחיפוש עבודה דיסקרטי – לינקדאין אפיק מאוד מומלץ.

לסיכום

בכל חיפוש עבודה, יש מידה מסוימת של סיכון. אין אפיק שמבטיח 100% דיסקרטיות. אז זה אומר שלא נחפש עבודה?! ברור שלו.
בחיים – כל סיכון הוא גם סיכוי.
זה שהסיכוי להתרסק בתאונת מטוס הוא 1 ל- 3.5 מיליון, האם זה אומר שנפסיק לטוס?!
אסור לתת לסיכונים לנהל אותנו.
יש לפעול בחוכמה ולקרוא למשל על הבטיחות של אותה חברת תעופה.
כך גם עם חיפוש העבודה שלנו, אנחנו צריכים לבחון כל אפיק לגופו ולהשתמש בו בצורה חכמה.
למשל- לא לשלוח למודעות דרושים שבהן לא מופיע השם של הארגון המגייס.
ניהול סיכונים נכון, יקטין במידה רבה את מידת החשיפה שלנו.
בשביל למצוא את העבודה הבאה שלנו שתהיה יותר מתגמלת ובעלת יותר עניין וקידום, אנחנו חייבים לחפש אותה.
אם לא נחפש את העבודה הבאה שלנו, רוב הסיכויים הם גם שלא נמצא אותה.
חיפוש עבודה בצורה נכונה, יתן לכם דיסקרטיות מרבית.
שיהיה בהצלחה עם חיפוש העבודה הדיסקרטי!

[contentblock id=7

על הכותב

נורית אגמי

Facebook Twitter Google+

נורית אגמי - מנכ"ל רשת אגמי - מקצוענים בהשמה ל Professionals ובכירים. נורית בעלת חזון חברתי ופועלת לעזור למחפשי עבודה והשאיפה שלה היא שמחפשי עבודה יקבלו את חומרים חינמיים שיקצרו את זמן חיפוש העבודה משמעותית ושזו תהיה העזרה הכי טובה שאפשר להשיג בחינם. הבלוג של נורית עוסק גם בענייני קריירה ומגמות בעולם העבודה ובשוק התעסוקה הישראלי.

אל תפספסו:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *