תבנית קורות חיים – 5 כללי זהב לפורמט ומבנה מנצחים

תבנית קורות חיים פורמט טמפלט מבנה

תבנית קורות חיים – הפורמט והמבנה חשובים בדיוק כמו התוכן

קורות חיים זה לא רק מה שרושמים אלא איך זה כתוב. מגייסים קוראים קורות חיים בצורה רפרופית במשך 6 שניות. לפי מחקרים, יש לכם יש רק 6 שניות להרשים אותם. אם המבנה לא ברור או שקורות החיים לא-קריאים, למשל, פונט לא קריא או קטן מידי, יש סיכוי גדול שמגייסים פשוט ידלגו על קורות החיים שלכם ולא יטרחו לקרוא אותם. תבנית קורות חיים שכתובה נכון, לפי מחקרים, מגדילה את כמות הפניות ממגייסים ב- 40% ומקצרת את זמן חיפוש העבודה. בפוסט הזה תגלו את הכללים למבנה, פורמט ותבנית קורות חיים מנצחים.

תבנית קורות חיים – נתחיל ממה לא לעשות

* בשנים האחרונות נכנסו לאופנה קורות חיים שהם כביכול מודרניים. מדובר בקורות חיים מעוצבים לרוב שלפעמים כוללים גם אינפוגרפיקה. אל תשתמשו בקורות חיים כאלו מהסיבות הבאות:
– קשה למגייסים לקרוא אותם כי מגייסים לא רגילים לפורמט הזה. מגייסים רגילים לקרוא קורות חיים של פורמט מסויים. אל תבלבלו אותם ואל תגרמו להם להתאמץ.
– קשה מאוד לפרט את הניסיון במסמך קורות חיים מסוג אינפוגרפיקה כיוון שהכתיבה מאוד תמציתית.
– סיבה טכנית – תוכנות מיון של קורות חיים, לא יודעות לסרוק קורות חיים מהסוג הזה.
אינפוגרפיקה וקורות חיים מעוצבים out

* תבנית קורות חיים מוכנה
יש הרבה מאוד אתרים שמאפשרים הורדה בחינם של של תבנית קורות חיים. לא מומלץ להוריד תבנית מוכנה מאותם אחרים מהסיבות הבאות:
– כל מסמך קורות חיים הוא ייחודי בדיוק כמו שכל אדם הוא ייחודי ולכן אין תבנית אחת שמתאימה לכל.
– ישנן תבניות מאוד לא מוצלחות והן לא עושות לקורות החיים שלכם שירות טוב.

* אל תשימו תמונה שלכם
תמונה לא רלוונטית לניסיון המקצועי. תנו לקורות החיים שלכם לדבר בעד עצמם.
יחד עם זאת, כדאי לשים תמונה רק כאשר מחפשים תפקיד שמתבסס על מראה. לתפקידים הבאים למשל: דוגמנית, שחקן תיאטרון, מגישת חדשות וכולי.

רוצה למצוא עבודה מתאימה מהר?

להתקדם בקריירה ולהרוויח יותר?

קבל קורס חינמי


.

תבנית קורות חיים – סרטון קצרצר שמסביר על פורמט ומבנה קורות חיים

הנושאים בסרטון:
תבנית קורות חיים

מבנה קורות חיים נכון – מה צריך להיות הפורמט של קורות החיים? איך לסדר את קורות החיים, מה לשים קודם – השכלה או ניסיון? או שאולי התנדבות?

באיזה פונטים להשתמש כאשר כותבים את קורות החיים בעברית ובאילו פונטים להשתמש באנגלית?
מה צריך להיות הגודל של הפונט?

איך לעצב אותם גרפית? ועוד…  תמליל מלא מתחת לוידאו

 

לתכנית הטורבו לחצו כאן! למצוא עבודה מהר, להרוויח יותר ולהגשים את עצמך
שי: נורית, אני מגיש עכשיו קורות חיים למספר משרות ואני מאוד תוהה… יש כל כך הרבה טמפלטים ודוגמאות ואנשים שאומרים  לי איך לכתוב את קורות החיים. אז אני אשמח אם תגידי לי ברמה הכי פשוטה איך לעצב אותם? על מה לשים דגש? איך להפוך אותם למשהו שישרת אותי בצורה הטובה ביותר?

נורית: טוב, אז קודם כל יש המון פורמטים חינמיים באינטרנט שהם איזשהו טמפלט (תבנית קורות חיים). צריך להבין קורות חיים הם איזשהו סוג של  DNA. כמו שכל בן אדם יש לו ניסיון ייחודי ככה קורות חיים יהיו ייחודים רק לו. כל בן אדם יש לו ניסיון אחר, השכלה אחרת, גם אם שניהם מהנדסי תוכנה, שניהם עבדו בחברות שונות, התעסקו בפלטפורמות שונות, טכנולוגיות שונות. אז במציאות אין איזושהי תבנית קורת חיים אחת שמתאימה לכולם. תבנית קורות חיים צריכה לשרת את המועמד. זאת אומרת לדוגמא: מועמד שיש לו הרבה ניסיון בשוק העבודה, צריך לשים את הניסיון קודם ואת ההשכלה מתחת. לא משנה גם אם יש לו PHD. לעומת זאת מועמד – למשל סטודנט שעכשיו סיים לימודים ואין לו הרבה ניסיון תעסוקתי או ניסיון מקצועי בוא נגיד בתחום שאותו הוא למד, אז כן מומלץ להדגיש קודם את ההשכלה. ההשכלה תגיע קודם בקורות החיים ורק אחר כך ניסיון התעסוקתי. לכן אין איזושהי תבנית קורות חיים שמתאימה לכולם. כל מועמד צריך להשתמש בתבנית קורות חיים שתשרת את הניסיון שלו, לאן הוא מכוון ולהדגיש את יתרונות שלו. אנשים צריכים להבין שאין תבנית קורות חיים קבועה. יש מקום למשחק.

שי: אין סדר את מתכוונת מבחינת סדר הופעה של פרמטרים שמופיעים בקורות חיים. הטמפלטים מדברים רק על הצורה. אבל את אומרת שצריך להתחיל או בהשכלה או בניסיון או אפילו אם העבודה בהתנדבות או כל בעצם בקורלציה למקום שאתה מגיש את קורות החיים.

נורית: בדיוק,  יכול להיות למשל כמו שאמרת התנדבות. אם עשיתי התנדבות וזה קשור לניסיון המקצועי שלי כשאני סטודנט אז יכול להיות שאולי עדיף אפילו לרשום את ההתנדבות קודם. אם אני למשל למדתי משפטים והתנדבתי במהלך השנה האחרונה שלי בשי"ל – שירות יעוץ לאזרח, זה נחשב לניסיון מקצועי באיזשהו מקום. אז כדאי לכתוב את ההתנדבות לפני הניסיון המקצועי כי זה ישרת אותי יותר. כי המעסיק יסתכל ויגיד " יש לו איזושהי נגיעה, הוא עשה משהו."

שי: אוקיי, אני אשמח אם תגידי לי ממש ברמה של שמות של פונטים. באופן כללי לפחות, מה גודל הפונט? האם יש איזשהו פונט מועדף? מירקור של פסקאות. האם יש איזשהו כללי אצבע שבסופו של דבר לפחות יאירו את המסמך ולא יהפוך אותו לאיזשהו אקזמפלר של אופיס. אבל לפחות ברמת המינימום.

נורית:  הגרפיקה מאוד מאוד חשובה. קודם כל חשוב שהמסמך יהיה מאוד מאוד אסתטי ומסודר ואחיד. בקשר לפונטים – בעברית אז אך ורק ARIAL. פונט ARIAL בגודל 11. אפשר שגודל הפונט יהיה  10.5 או יותר,כותרות קצת יותר – גודל 12, אבל בגדול הכתב עצמו רצוי בגודל 11. אפשר לעשות מרווח בין השורות בגודל של 1.15 ולא 1 כי 1 זה קצת צפוף. לא מומלץ לשים את קורות החיים בטבלאות וזה מהסיבה שיש תוכנות מיון אוטומטיות  או כל מיני חברות למשל חברות השמה שעובדות עם תוכנות שיש להם בעיה עם טבלאות, שקורות חיים נמצאים בטבלאות, בסופו של דבר הם יוצאים מבולגנים למרות שהטבלה אמורה לסדר. ולכן לא מומלץ לעבוד עם טבלאות. כן מומלץ להשתמש בטאבים (TAB ) בקורות חיים. הפורמט של קורות החיים, כולל הגרפיקה והאסתטיקה מאוד משפיע על הסיכויים, כמה שלאנשים זה נשמע מוזר…

שי: מה זאת אומרת טאבים? זה רווחים?

נורית: כן כן, הריווח אם כתבתי שנים  ואז את שם של החברה ושם של התפקיד שלי אז לפי החוקים של הפורמט הרגיל…

שי: לשמור על אחידות

מחפשים עבודה?

שידרוג בקריירה?

נורית: לפי החוקים בפורמט הרגיל, קודם צריך לבוא שם של חברה ואחר כך השם של תפקיד  ושוב זה צריך לשרת אותנו,  וזה גם יכול להיות להפך. טאבים זה איזשהו ריווח למשל אני כותבת שנים אני אשתמש בטאב בשביל לרווח. ואז תמיד הרווחים יהיו באותו מקום, המסמך יראה מאוד מאוד נקי ואסתטי, והגרפיקה משפיעה בעשרות אחוזים על הסיכויים שהמגייס יקרא את קורות החיים שלנו ויגיב עליהם בצורה חיובית. לי למשל לפעמים מאוד קשה לי לקרוא קורות חיים של אנשים ואני משנה את הפונט. מגייס או רכזת השמה לא בטוח שהיא תשנה את הפונט. אם צריך לתת פידבק לאנשים על קורות חיים הם פשוט ידלגו על הקורות חיים רק בגלל שהם לא כתובים אסתטית או גרפית נעים לעין. ולכן מאוד חשוב שהקורות חיים יהיו אסתטיים וגרפיים. בקשר לאנגלית מומלץ להשתמש בפונטים כגון CALIBRI או ARIAL. זה פונטים שנקראים SANS SERIF, שזה אומר ללא תגיות. אלו פונטים מאוד נקיים ונוח לקרוא אותם מהמחשב. ממסך המחשב. לעומת הפונטים עם תגיות שקשה לקרוא אותם מהמחשב. הישראלים יש להם נטייה להשתמש ב TIMES NEW ROMAN . זה פונט שלא מומלץ לקורות חיים, יש לו תגיות  והוא מסולסל, לא  כל כך קריא למסך מחשב.

שי: מעולה, אני מאוד מודה לך.

נורית: תודה

5 כללי הזהב בנוגע לתבנית קורות חיים:

1. כיתבו את מסמך קורות החיים שלכם בפורמט של מסמך וורד (Docx) ושילחו כך את פורמט קורות החיים שלכם. לא מומלץ לשלוח את המסמך בפורמט של PDF כיוון שהתוכנות האוטומטיות למיון קורות חיים, לא תמיד יודעות להמיר מסמכי PDF למסמך וורד. גם כאשר הן מצליחות להמיר, ההמרה יכולה לצאת מבולגנת ולא קריאה. בנוסף, המסמך עשוי לעבור עריכות – הוספה של חוות דעת וכולי. מכל הסיבות הנ"ל, השתמשו בפורמט של מסמך וורד.

2. השתמשו בפונטים ללא תגיות כגון Arial בעברית בגודל 11 .
ניתן לשחק להגדיל את הפונטים כאשר רושמים כותרות של תפקידים וכולי.
באנגלית מומלץ להשתמש בפונטים כגון Clibri או Corbel
מומלץ להשתמש בכל מסמך באשר הוא בפונטים הללו ולאו דווקא כשמדובר במסמך קורות חיים.

עכשיו זה קל!

למצוא עבודה מתאימה מהר..

להתקדם בקריירה

להרוויח יותר!

התחל כאן

3. מבנה / פורמט קורות חיים – "אין חוקים", ניתן להתחיל מההשכלה או מהניסיון ואפילו לציין בראש פורמט קורת חיים ניסיון התנדבותי.
הכל בהתאם לנסיבות.
יש לכם הרבה ניסיון? שימו את ההשכלה למעלה.
סיימתם זה עתה את לימודיכם באוניברסיטה? שימו את ההשכלה בראש הטמפלט של קורות החיים.
אין לכם ניסיון רלוונטי משוק העבודה אבל יש לכם ניסיון רלוונטי מהתנדבות? שימו בראש הטמפלט של קורות החיים שלכם את הניסיון ההתנדבותי.
תבנית קורות החיים תהיה שונה וצריך לשקול כל מקרה לגופו.

4. ריווח הטמפלט של קורות החיים שלכם – העדיפו להשתמש בטאבים ולא בטבלאות.
כאשר קורות החיים שלכם מועברים לגורמים אחרים, הם לפעמים מקבלים תוספות או עריכה. מגייס מחברת השמה יוסיף חוות דעת וגם הלוגו של חברת ההשמה מופיע על המסמך. אם כתבתם את קורות החיים שלכם בטבלה, הטבלה תגלוש למטה וחלק מהמידע יכול ללכת לאיבוד.

5. אל תנסו לדחוס את קורות החיים שלכם לעמוד אחד בכוח.
חשוב שמסמך קורות החיים שלכם יהיה קריא, עם ריווח, נעים לקריאה.
מה שלא קריא מאוד מקטין את הסיכויים שמגייסים יקראו את המסמך.
כאשר אתם מסתכלים על מסמך קורות החיים שהכנתם, השאלה המרכזית שאתם צריכים לשאול את עצמכם –
האם אתם יכולים לקרוא את המסמך בקריאה רפרופית?
האם הוא נראה אסתטי?
האם הוא נעים לעין?
האם מסמך קורות החיים שלכם מרווח?
מוזמנים לקרוא מדוע כדאי לכתוב קורות חיים על יותר מעמוד אחד, לקריאה לחצו כאן.

תבנית קורות חיים מנצחת- סיכום

אסתטיקה מאוד חשובה בקורות חיים. תבנית קורות החיים מזמינה ומושכת, מגדילה ב- 40% את הסיכויים שמגייסים יפנו אליכם.
מסמך קורות החיים שלנו, צריך להיות נקי, אסתטי וקריא. התבנית צריכה להיות תבנית שתשרת את המטרות שלנו ולהקל על הקורא.
עודף עיצוב וניסיון ליפייף את מסמך קורות החיים שלנו, יפגעו במטרה המרכזית שלנו שהיא לאפשר לצד הקורא להבין את הניסיון שלנו תוך מספר שניות בודדות.

תבנית קורות החיים שלכם היא דבר ייחודי שמתאים לניסיון שלכם. מסמך קורות חיים הוא למעשה מסמך שיווקי שצריך לשרת את המטרה שלשמה הוא נשלח – לפתוח דלתות אצל מעסיקים ולייצר ראיונות עבודה.
תבנית קורות החיים שלכם צריכה להיות קריאה, נעימה לעין ומזמינה – זה כבר יגדיל ב- 40% את הסיכויים שתקבלו פניות ממעסיקים.
אל תטריחו את המגייס ואל תגרמו לא להירתע מאיך שהמסמך נראה ולכן להתעלם ממנו או *לא* להקדיש לו את תשומת הלב שהייתם רוצים.
תנו למגייס את כל הסיבות לקרוא את מסמך קורות החיים שלכם ולהשקיע את הזמן הנדרש.


7 תגובות על “תבנית קורות חיים – 5 כללי זהב לפורמט ומבנה מנצחים”

 1. הפוסט מצוין רק ההצגה… הסרטון… נראה לי מוזר הדרך להציג מדריך/קורס בצורה של שני אנשים המשוחחים בינהם במשהו שנראה כמו Skype…
  גם איכות הקול לא משהו, גם ה"מדונה"..
  בקיצור, לדעתי לא זו הדרך והייתי ממליץ להציג מדריך כמו כל קורס/הרצאה.
  עוד: דוגמאות ל CV.. נכון ולא נכון

 2. יש בעיה אם הקובץ של הקו"ח שאני שולחת יהיה PDF?
  הקו"ח שלי בנוי מסודר בעזרת טבלה יפה- אולי ככה המערכות יוכלו להתמודד עם הטבלה?

  תודה!

 3. היי נורית, בכתבה הזכרת לא להשתמש בטבלאות. ובכן אני משתמש בטבלה לצורך סדר ובהירות של הקו"ח. לאחר הסידור אני מעיף את הגבולות כמובן. האם גם במצב הזה אני פוגע בסיכויים של המסמך שלי לעבור חלק את העיבוד של התוכנות של אנשי ההשמה?

  תודה מראש,
  ליאור

  • עדיף בלי טבלאות.
   עדיף להשתמש בטאבים לשם עימוד.
   גם אם יש טבלאות – זה לא הדבר הכי נורא שיכול לקרות לקורות החיים שלך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *