מחפשי עבודה – קבלו 9 אסטרטגיות יעילות לשם חיפוש עבודה

מחפשי עבודה

חיפוש עבודה יכול להיות דבר מתסכל ומייאש עבור מחפשי עבודה אך זה ממש לא חייב להיות כך.
אם רק נלמד מהחתול מישמיש, נאמץ אסטרטגיות יעילות שיעזרו לנו בתהליך חיפוש העבודה שלנו.
מסתבר שגם חתולים הם ממש כמו מחפשי עבודה.

"…בשבילם לא מדובר בעוד חתול רחוב, יש לו שם ואישיות. מישמיש לא מחכה שאנשים ייגשו אליו, אלא יוצר הזדמנויות, בדיוק כמו שיילל מחוץ לדלת ביתי. הוא הצליח להתבדל מיתר חתולי הרחוב ולעשות לעצמו מיתוג אישי."

לפני שנה התחיל "הרומן" שלי עם חתולי הרחוב. מצאתי אותו פצוע בחדר המדרגות, מיילל שיצילו אותו. לקחתי אותו לווטרינר שטיפל בפציעה שלו. בהמשך הוא גם סורס, קניתי עבורו אוכל של "מלכים" לחתולים וסיפקתי לו מחסה בחורף. עם זאת, הוא היה חתול רחוב שנהנה מהחופש שלו והטבע והתעקש תמיד להמשיך להיות בחוץ, גם כשחשבתי לאמצו ולהכניסו לביתי. כל בוקר הוא מגיע למרפסת מחכה שאאכיל אותו וארעיף עליו תשומת לב. יום אחד הוא הגיע בלוית גור קטן ומפוחד שכנראה עקב אחריו. ריחמתי על הגור והתחלתי להאכיל גם אותו. מישמיש היה הראשון, ג'וני הגור הגיע בעקבותיו.

רוצים למצוא עבודה מתאימה מהר? להתקדם בקריירה? להרוויח יותר?  לחצו כאן!

מפתיע אותי, כל פעם מחדש, כמה שונים הם. מישמיש מגיע בבוקר לאכול, מביע תודה וחנופות בדרכו שלו, נעלם לטיולים והרפתקאות ומגיח בשנית לארוחה שנייה לפני שמחשיך. ג'וני, לעומת זאת, לא זז מהמרפסת. הוא תמיד שם: בקיץ ובחורף, בשמש וברוח. אפילו בסופי שבוע, מהרגע שעולה אור ראשון עד שמחשיך. אולי מתוך פחד לפספס ארוחה. בעצם אפשר להגיד, שג'וני- חתול הרחוב, "מתייצב לעבודה" כל יום בתור שומר המרפסת. אין ספק שהוא ראוי לתואר "עובד מצטיין" בתור שומר, כזה שאפילו לא היה מבייש את משמר המלכה הבריטית. מי אמר שחתולים לא הולכים לעבודה?!

מצד אחד, נחמד לדעת שהוא תמיד שם. מצד שני, לא חבל?! במקום לנצל את הזמן, ליהנות, לטייל בטבע, להכיר חתולות וחתולים אחרים ואפילו להיות יותר פרודוקטיבי ותקשורתי, מנקודת מבט של חתול כמובן.

אני לא היחידה שמאכילה חתולים. לא חסר אנשים טובים בשכונה שמאכילים חתולים בשאריות של מזון ואפילו קונים מזון שמיועד לחתולים לשם כך. השכנים שלי, למשל, מאכילים ,גם כן, את מישמיש. הם שומרים לו אוכל במיוחד ומאתרים אותו בחוץ כדי להאכילו. אכפת להם ממנו (איזה הישג לחתול. ממש כבוד גדול). בשבילם לא מדובר בעוד חתול רחוב, יש לו שם ואישיות. מישמיש לא מחכה שאנשים ייגשו אליו, אלא יוצר הזדמנויות, בדיוק כמו שיילל מחוץ לדלת ביתי. הוא הצליח להתבדל מיתר חתולי הרחוב ולעשות לעצמו מיתוג אישי.

מישמיש מתייחס לאנשים, מתחכך בהם, נותן להם ללטף אותו ומעניק להם את ההרגשה שאכפת לו מהם והם לא רק מקור מזון עבורו. הוא יוצר תקשורת עמם וגורם להם לפתח רגשות כלפיו בין אם במודע או לא. מישמיש יודע איך להתחבב על אנשים (אלה תכונות שקיומן לא מובן מאליו אצל חתולי רחוב). ג'וני, לעומת זאת, חתול רחוב קלאסי, פועל מתוך יצר הישרדות, לא נותן לאף אחד להתקרב אליו ומגיב בבריחה. הסיטואציה היחידה בה אפשר ללטף אותו היא במהלך שתי הדקות בהן הוא טורף את האוכל.

רוצה למצוא עבודה מתאימה מהר?

להתקדם בקריירה ולהרוויח יותר?

קבל קורס חינמי

מישמיש גם דואג לבטח את עצמו על ידי מציאת מקורות מזון אחרים ויצירת רשת קשריםנטוורקינג. כאמור, בזמן שג'וני יושב על המשמר במרפסת ולא זז, מישמיש מטייל בשכונה ונחשף לאנשים אחרים שמאכילים חתולים, אם על בסיס קבוע או אחת ל… באפשרותו  להשיג 3 ארוחות ממקורות שונים במהלך היום ולעיתים יש לו את היכולת לבחור מה הוא מעדיף לאכול, פריווילגיה שג'וני לא זוכה לה.

על פניו, משתמע שג'וני אולי לא חתול חכם במיוחד, אבל לדעתי זה לא המצב. מההתבוננות בשני החתולים אני יכולה להעיד שג'וני: חרוץ, מהיר, נחוש, ממוקד מטרה, צד חיות ויהיה מסוגל לשרוד תנאים קשים (נכון שלקח לו חודשיים שלמים להבין שקוראים לו ג'וני, ?So What ). מישמיש חתול מגושם ואיטי, שכמעט ולא מסוגל לצוד או לריב על אוכל. למזלו, הוא גם לא צריך, האוכל מגיע עד אליו. מישמיש מצליח להגיע למקורות מזון כמעט ללא תחרות– כמו משרות שבכלל לא מגיעות לפרסום בלוחות דרושים בגלל הקשרים שלו, הנטוורקינג. זאת לעומת מזון שאנשים אחרים פשוט שמים ברחוב לכל החתולים ללא הבדלה ואז אפשר לראות קרב חתולים מהו. השכנים שלי לא אומרים לעצמם, "נשאר לנו סטייק נאכיל בזה את החתולים ברחוב". הם חושבים "נשמור את זה למישמיש".

מישמיש כנראה הבין את מה שג'וני לא הבין. האוכל יגיע בכל מקרה פעמיים ביום לפחות (ממני), כמו מחפשי עבודה שבסוף ימצאו עבודה ולכן פועלים ממקום של ביטחון ואמונה. ג'וני פועל ממקום של יצר הישרדות ופחדים, גורם לעצמו סבל מיותר ומפספס בגדול. לפעמים, אני חושבת שאני מונעת מג'וני את ההנאה שבלחיות מכיוון שאני מספקת לו אוכל והוא עומד כמו פסל במרפסת בזמן שהחיים חולפים על פניו. אולי היה עדיף שהיה מסתובב בחורשה, רץ בין העצים והשיחים, בוהה בפרפרים, מרחרח חרקים וצד עכברים או פשוט נותן לאנשים להתקרב אליו וללטף. במיוחד עכשיו בחורף, קשה לי יותר לראותו ניצב איתן ברוחות ובקור. אולי יום אחד יבין שלא מאכילים אותו מפני שהוא נמצא "בעונש" כל היום במרפסת… (טוב, בכל זאת לקח לו חודשיים להבין שקוראים לו ג'וני).

עכשיו זה קל!

למצוא עבודה מתאימה מהר..

להתקדם בקריירה

להרוויח יותר!

התחל כאן

לסיכום, 9 אסטרטגיות לחיפוש ומציאת עבודה בצורה יעילה ומהירה יותר עבור מחפשי עבודה:

 1. מה שמפריד בין מחפשי עבודה לעבודה המיוחלת הוא מימד הזמן – בפוטנציאל, העבודה כבר קיימת עבור מחפשי העבודה ולמעשה כבר התקבלתם, המועד פשוט עדיין לא הגיע. נקודת הזמן שבה מחפשי העבודה פגשו את העבודה. זה כמו שאני אסע לנופש מחיפה לאילת והנסיעה לוקחת נניח 7 שעות (עם הפסקות). כל הדרך אני לא רואה את אילת כי עדיין לא הגעתי לאילת. מה שמפריד ביני לבין העיר אילת זה זמן. אחרי 7 שעות אני מגיעה לעיר אילת ונמצאת בה פיזית. האם העיר אילת לא היתה קיימת לפני 7 שעות? היא היתה קיימת ובסך הכל היה צריך שיעברו 7 שעות.
  אותו הדבר בחיפוש עבודה. על מחפשי עבודה להבין שמה שמפריד ביניהם למשרה המיוחלת זה רק עניין של זמן. המשרה שלכם קיימת, פשוט עדיין לא פגשתם אותה. בעוד X זמן אתם תיפגשו את המשרה שלכם.
  אז למה לדאוג?
  היו מישמיש ולא ג'וני והבינו שהעבודה שלכם נמצאת שם בשבילכם ורק צריך לתת לזמן לעבור ועדיף שהזמן יעבור בכיף.
 2. על מחפשי עבודה לפעול מתוך אמונה וביטחון ולשדר את זה לסביבה. רתמו את המיינד-סט שלכם למציאת עבודה.
  היו כמו מישמיש שפעל מתוך ביטחון וידע שתמיד יהיה לו מה לאכול. לחצו כאן כדי לדעת איך לאמץ חשיבה חיובית אל תוך חייכם.   
 3. ניצול פרודוקטיבי של הזמן – על מחפשי העבודה להבין שלהיות רק במצב של ציפייה או דאגה לא משנה כלום מבחינת התוצאה שתקבלו. נצלו את הזמן בפרודוקטיביות. עשו פעולות שונות ומגוונות ואין טעם לחפש כל היום עבודה. יש סיכוי טוב שעל ידי כך שתעשו כל מיני פעולות, גם כאלה שלאו דווקא קשורות ישירות לחיפוש עבודה, אז יגיעו המשרות שאתם מצפים להן.
 4. מיתוג אישי – על מחפשי עבודה וגם על כאלו שאינם מחפשים עבודה, ליצור מיתוג אישי. מישמיש הוא שם דבר באזור שבו הוא מסתובב. ממש סלב קטן. אנשים מכירים אותו ודואגים דווקא לו. תהיו אתם מותג, תהיו מוכרים. ובמקום לחפש עבודה, הזדמנויות קריירה והצעות העבודה,  יגיעו אליכם. כתיבת קורות חיים בעלי מיתוג אישי, תקצר לכם את חיפוש העבודה בצורה משמעותית, כדי להוסיף מיתוג אישי לקורות החיים שלכם, לחצו כאן! 
 5. על מחפשי עבודה ליצור בולטות ובידול בתחום המקצועי שלהם. תפעלו בצורה מיוחדת, תעשו דברים מיוחדים כך שיזכרו אתכם. זו דרך נהדרת לשווק את עצמכם. אל תפחדו להיות מיוחדים. דווקא להיות שונה ומיוחד, זה מה שיאפשר לכם לבלוט ויעשה את ההבדל כשאתם מחפשים עבודה.
 6. נטוורקינג – בין אם אתם מחפשים עבודה ובין אם אתם לא מחפשים עבודה, תמיד טפחו את רשת הקשרים – הנטוורקינג שלכם. אנשים שעושים נטוורקינג, מצליחים יותר בקריירה ובחיים לעומת אלו שלא.
 7. היו חביבים – העצה הזו תקפה לא רק למחפשי עבודה אלא לכל אדם באשר הוא. אנשים שיודעים איך לגרום לכך שאנשים אחרים יחבבו אותם, מתקבלים בקלות לעבודה. מעסיק לוקח לעבודה את מי שהוא מחבב.
 8. להיפטר מאמונות מגבילות וכאלו שאינן משרתות אותם –  על מחפשי עבודה להיפטר מהאמונה שרק על ידי עבודה קשה יוכלו להשיג את מה שהם רוצים. במקום זאת, עליהם לאמץ אמונה חיוביות שגורסת שהעבודה כבר תמצא אותם.
  יש פה תרגיל וידאו קצר שעובד גם על חשיבה חיובית וגם על שפת גוף מנצחת בראיונות עבודה, למעבר לתרגיל, לחצו כאן!  
 9. ליהנות מהמסע – על מחפשי עבודה ללמוד ליהנות מהמסע בדרך למציאת עבודה. בדיוק כמו שמישמיש חסר דאגות ונהנה מהחיים.  Enjoy The Ride

הגיבורים שלנו:

ג'וני עובד מצטיין מתייצב לעוד יום של עבודה
ג'וני עובד מצטיין מתייצב לעוד יום של עבודה
מישמיש יודע ליצור הזדמנויות
מישמיש יודע ליצור הזדמנויות

קבוצות ששווה
להצטרף אליהן!


11 תגובות על “מחפשי עבודה – קבלו 9 אסטרטגיות יעילות לשם חיפוש עבודה”

 1. בתור חובב חתולים מושבע, אימצתי פעם חתול ג'ינג'י (קיבל את השם "פרנס" ביושר), נסעתי בשבילו שעה וחצי ביום גשום עד שכונת אבו טור שבירושליים והוא היה שווה את זה כיוון שהיו לו ממש תכונות של יזם, מבחינתו לא הייתה דלת סגורה או חלון סגור או יד מגרשת מצלחת האוכל, תמיד הוא מצא את הדרך לקבל את מבוקשו ועכשיו! אין ספק שקיבלתי ממנו הרבה השראה וכוחות בתחילת דרכי כעצמאי.

 2. אכן סיפור ומשל יפים שמתארים את המצב לאשורו . אני חושב שאכן כל אחד ואחד מיוחד במינו. . אם כולנו נחדיר לעצמנו את המודעות שכל אחד ואחד מאיתנו הוא לפחות בעל יתרון אחד על מישנהו , זה יקדם אותנו רבות כיון שזה כבר יעשה אותנו מיוחדים ובעלי ערך וכאלה שמסוגלים לתרום לסביבתם (בתחום העבודה , משפחה וחברים). אל לנו לשכוח שבן האדם הוא יצור חברתי בניגוד לחתולים ולכן הנמשל קצת יותר מורכב מהמשל .
  אין ספק שיוזמה, תקשורת והרחבת הקשרים זה המסר שאני לוקח מכאן.
  בהצלחה לכולנו והגשמת משאלות לבכם/כן לטובה !

 3. פוסט מצויין מעניין והקבלה מעניינת לחתולי החצר .

 4. כתוב קריא והמסר עובר בקלילותואין ספק שהצלחת לבדל את עצמך מיתר יועצי הקריירה ולחבב עלי את מישמש וגו'ני

 5. המסר נכון ללא ספק ואני כותב כאדם דתי ומאמין.
  יש ספר שנקרא "כששומעים סיפור זה אחרת" על פי תורתו של רבי נחמן מברסלב והסיפור הראשון אומר את אותו מסר אם כי במשל שונה. שווה לקרוא.
  אני בכל אופן משתדל מאוד בע"ה לנצל את הזמן של חיפוש העבודה ולהנות מהדרך.

 6. איזה יופי של כתיבה, משל נכון ויפה.
  נהנה לקרוא אותך כל פעם מחדש.

 7. איזה סיפור מ ק ס י ם !! משל ונמשל, חתולים כבני אדם. נהניתי מאוד!
  ניתוח פסיכולוגי מעמיק ומעניין ביותר וכתוב נפלא.
  מכורה לעבודה מפרכת לשעבר, בפנסיה מיוחלת היום, חובבת חתולים מאז ועד עולם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *