קידום קריירה – מהי הדרך היעילה ביותר לקידום קריירה?

קידום קריירה - מהי הדרך היעילה ביותר לקידום קריירה?

הדרך האפקטיבית ביותר לקידום קריירה היא בעזרת בלוג. קידום קריירה בעזרת בלוג זו עדיין תופעה יוצאת מן הכלל. אולי דווקא מפני שרוב האנשים לא מתחזקים בלוג, דווקא מפני שמדובר במיעוט קטן של אנשים שהם גם בלוגרים, זה אפיק מאוד חזק לקידום קריירה. הבלוג הוא אמצעי שמאוד עוזר להבליט את הבלוגרים ומסייע להם בקידום הקריירה שלהם.

אדם שיתחזק בלוג האופן קבוע יהפוך לשכיר מבוקש בקרב מעסיקים ויקצר את זמני חיפוש העבודה שלו בצורה משמעותית ויכול להיות שהוא בהחלט לא יצטרך לחפש אי-פעם עבודה כי הצעות כל הזמן יזרמו אליו.

בעידן של היום שבו אדם נדרש להיות אחראי לקריירה שלו, לניהול הקריירה שלו ולקידום הקריירה שלו, מי שייקח ברצינות את הנושא ויפתח בלוג, הבלוג יהווה מקפצה רצינית בתחום הקריירה.

קידום קריירה בעזרת בלוג, האם זה מתאים לכולם?

בעיקרון, כיום זה עניין טכני יחסית פשוט לפתוח בלוג. ההשקעה היא לא גדולה – לא מבחינת תחזוקה, לא מבחינת זמן ולא מבחינה כספית. יש פה השקעה והיא לא השקעה גדולה ביחס לתשואה שהיא מניבה. הרי אם הייתי אומרת לכם שכדאי לכם להשקיע בנכס נדל"ן מסוים כי נכס מאוד מניב שהתשואה עליו גבוהה מאוד ושההשקעה ההתחלתית מאוד נמוכה. נניח שהייתי מספרת לכם שהנכס משתבח עם השנים והתשואה שלו עולה משנה לשנה. האם הייתם משקיעים באותו נכס נדל"ן? קרוב לוודאי שכן.

עכשיו…. נניח שאני אומרת לכם שפתיחה של בלוג בתחום העיסוק שלכם זו השקעה עם תשואה מאוד גבוהה שמשתבחת עם השנים. בנוסף, הבלוג הופך אתכם לשכירים מאוד מבוקשים והביקוש שלכם עולה משנה לשנה.
האם אתם עדיין מהססים לפתוח בלוג?!

רוצים למצוא עבודה מתאימה מהר? להתקדם בקריירה? להרוויח יותר?  לחצו כאן!

כמו כל דבר טוב בחיים שרוצים להשיג – גם כאן צריך להשקיע. איפה שנשקיע, שם נקבל את פירות הצמיחה הכי גדולים שלנו. אם נשקיע בלימודים, נצליח בלימודים. אם נשקיע בזוגיות שלנו, אז תהיה לנו זוגיות נהדרת. אם נשקיע בבריאות שלנו (נאכל בריא ונעשה פעילות גופנית), תהיה לנו בריאות טובה. אם נשקיע בנדל"ן, כנראה ששם תהיה לנו תשואה. אם נשקיע בתהליך חיפוש העבודה, נמצא עבודה מהר יותר אילולא לא היינו משקיעים. אם נשקיע בקידום הקריירה שלנו, הקריירה שלנו תתקדם הרבה יותר מהר.
עכשיו נשאלות השאלות הבאות –
האם אנחנו מעוניינים בקידום הקריירה שלנו?
האם אנחנו להגשים את הפוטנציאל האישי שלנו בקריירה?
האם אנחנו מעוניינים למקסם את פוטנציאל ההשתכרות שלנו בשוק העבודה?

אם עניתם כן על השאלות מעלה, כדאי לכם לפתוח בלוג.
בלוג בוודאות הוא אחד הכלים היעילים לקידום קריירה שיהפוך אותנו לשכירים מבוקשים.
כאלו שכנראה לא יצטרכו אי-פעם לחפש עבודה והצעות עבודה זורמות אליהם כל הזמן.

לאחרונה שוחחתי עם מנכ"ל שמחפש עבודה והוא אמר לי שבמסגרת תהליך חיפוש העבודה שלו, הומלץ לו להקים אתר. במקום לשלוח קורות חיים, הוא שולח למגייסים לינק לאתר שלו. באתר הזה הוא מתאר את הניסיון המקצועי שלו ופרויקטים שבהם הוא עסק.

בעיקרון, הרעיון הוא טוב אבל האתר לא הביא למנכ"ל את התוצאות שאליהן הוא ייחל. במהלך חצי השנה האחרונה האתר לא ייצר לו הזדמנות אחת לראיון עבודה. זה לא כל כך הפתיע אותי בהתחשב בכך שמדובר באתר סטטי.

כדי לעזור לכם לייצר הזדמנויות עבודה, להישאר אטרקטיביים תמיד בשוק העבודה, לנהל קריירה מוצלחת ולמצוא עבודה מהר הנה הסבר לגבי שני סוגי אתרים שאתם יכולים להקים:

 • בלוג – זה למעשה אתר שעוזר לקדם את הקריירה, לייצר הזדמנויות עבודה לכאלו שמחפשים וגם לכאלו שאינם מחפשים עבודה. זהו אתר דינמי ולא סטטי. בעל האתר חייב לתת תוכן בעל ערך כדי למשוך את תשומת ליבם של מעסיקים פוטנציאליים. זאת אומרת שעל בעל האתר להיות בלוגר. את התוכן מומלץ להפיץ ברשתות החברתיות השונות ובפורומים מקצועיים. בלוג בהחלט יכול לייצר הזדמנויות קריירה אצל מעסיקים בהווה ובעתיד. אדם שיתחזק בלוג באופן שוטף למעשה מקטין באופן משמעותי את הסיכויים שלו להיות בסטטוס של מובטל. גם אם הוא יהיה מובטל, תקופת האבטלה שלו תהיה קצרה באופן משמעותי לעומת מחפשי עבודה אחרים שמחפשים עבודה באותו תחום עיסוק.
 • בלוג "זמני" – בלוג שתקימו בתקופת האבטלה שלכם כי יש לכם קצת יותר זמן פנוי ואתם נהנים לחלוק את הידע שלכם. כאשר תמצאו עבודה, תזנחו את הבלוג. בלוג "קבוע" – בלוג שתתחזקו גם לאחר שתמצאו עבודה.
 • אתר תדמיתי בלבד – האתר יכול להיות סטטי שבו מפרט בעל האתר את ניסיונו המקצועי והפרויקטים שהוא עשה. במקרה הזה, האתר לא ייצר למחפש העבודה הזדמנויות לראיונות עבודה אלא הוא יכול לשרת אותו בשלבים יותר מתקדמים של תהליך הגיוס. למשל: פיזיקאי יכול לתאר את ניסיונו המקצועי והניסויים שבהם הוא השתתף באתר שלו. את האתר הוא יכול להראות כאשר הוא מתראיין לתפקיד אצל ראש מחלקת הפיזיקה בחברה.

עכשיו זה קל!

למצוא עבודה מתאימה מהר..

להתקדם בקריירה

להרוויח יותר!

התחל כאן

חשוב!!! אתר הוא אפיק משלים ובשום פנים ואופן הוא לא תחליף לקורות החיים המסורתיים. למרות כל השינויים והחידושים בשוק העבודה בשנים האחרונות, אין תחליף למסמך קורות החיים. בתוך מסמך קורות החיים ניתן לשים הפנייה לאתר שכזה וכבר הסברתי שההתייחסות של מעסיקים לאתר תדמיתי של מועמד תהיה לרוב בשלבי גיוס מתקדמים יותר.

מהם היתרונות בבלוג?

 1. הגדלת רשת הקשרים שלך בתחום המקצועי שלך בתוך זמן קצר (Networking , נטוורקינג)
 2. הקטנת הסיכוי שתהיה אי פעם מובטל כי אתה מהווה נכס לחברה שבה אתה עובד וכל חברה אחרת תשמח להתהדר בכך שאתה חלק ממצבת העובדים שלה.
 3. מיצוב של עצמך כמוביל בתחום המקצועי שלך, במילים אחרות אתה נתפס כאוטוריטה.
 4. כלי למיתוג אישי, מוזמנים לקרוא מיתוג אישי מרכיב חיוני להצלחה בקריירה 
 5. הגדלת הזדמנויות התעסוקה שלך והזדמנויות עסקיות פשוט כי אתה מפורסם
 6. בלוג הרבה יותר מרשים מאתר סטטי – היכולת שלכם להרשים מעסיקים ע"י בלוג היא הרבה יותר משמעותית לעומת אתר סטטי. בלוג הרבה יותר עשיר מבחינת התוכן ומאפשר לכם בצורה יותר טובה להראות מי אתם בדיוק, מה הידע שלכם, מה המומחיות שלכם.

מהם החסרונות?

 1. דורש תחזוקה תמידית – זמן ואנרגיות שמושקעות בבלוג.
 2. צריך להשקיע מבחינת למידה של תחזוקת האתר, ללמוד לדוגמא איך לתפעל מערכת ניהול תוכן של פלטפורמות כגון בלוגר, וורדפרס וכו'.

בלוג שתתחזקו באופן קבוע שווה את ההשקעה של הזמן והאנרגיות והתשואה שתקבלו ביחס להשקעה שלכם תהיה יוצאת מן הכלל.
בלוג עדיף על אתר תדמיתי.

רוצה למצוא עבודה מתאימה מהר?

להתקדם בקריירה ולהרוויח יותר?

קבל קורס חינמי

מה צריך להיות באתר תדמיתי / בלוג?

 1. דומיין (שם אתר) עם השם שלכם.
 2. עמוד של אודות הוא אתם יכולים לספר על עצמכם ועל הניסיון המקצועי שלכם.
 3. עמוד של פרויקטים שבו אתם יכולים להראות ולהסביר על הפרויקטים שהתנסיתם בהם.
 4. עמוד של צור קשר.
 5. בלוג במידה ואתם רוצים שהאתר יביא לכם יותר תועלת ובו תפרסמו פוסטים בנושאים מקצועיים.
לסיכום

עם הזמן נראה דרכים שהן יותר יצירתיות שאנשים יישמו על מנת למצוא עבודה ולקדם את הקריירה שלהם. הדרכים נעשות יותר ויותר יצירתיות כיוון שהתחרות על מקומות העבודה הולכת ונהיית יותר קשה. מומלץ לקרוא – להיות פרה סגולה בחיפוש עבודה – חיפוש עבודה בדרכים יצירתיות. בעידן שבו מאות ואולי אפילו אלפי קורות חיים נשלחים לכל משרה, אחת הדרכים היעילות ליצור נראות ובולטות אצל מעסיקים היא בעזרת בלוג פעיל ועשיר בתוכן.

זכרו – ההשקעה הכי טובה היא ההשקעה בעצמכם ובכל תחום שתבחרו להשקיע, שם תצליחו.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *